Co je to?
Definice výrazu Úhlová bruska. Co znamená odborný pojem Úhlová bruska z kategorie Nástroje?

Co to je Úhlová bruska? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Úhlová bruska

Úhlová bruska je praktický a jednoduchý nástroj, s jehož pomocí lze nejen brousit, ale také řezat, leštit i čistit. Vzhledem k víceúčelovosti může sloužit jako náhrada za další nářadí. Úhlová bruska může být také nazývána flexou nebo rozbrušovačkou.
Univerzálního pomocníka z ní dělá možnost použití různých řezných a brusných kotoučů, popřípadě dalšího příslušenství. Lze ji využít při povrchovém broušení i čištění dřeva, zdiva, kovu, betonu, plastů dalších materiálů. Rozřeže vybraný materiál na požadované rozměry, pomůže s odstraněním rzi nebo starého nátěru, začistí se s ní sváry nebo doleští kovy. Stačí vybrat správný kotouč.


Co je to Úhlová bruska? Význam slova, termín, Definice výrazu Úhlová bruska. Co znamená odborný pojem Úhlová bruska z kategorie Nástroje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Úhlová bruska) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Úhlová bruska patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: co je to Úhlová bruska?, přesný význam, Úhlová bruska, slovník, Nástroje, formulace, co znamená, terminus technicus, definice pojmu, informace, heslo, slovo, význam slova, odborný výraz, význam, názvosloví, termín, přesný výraz


Pojem Úhlová bruska je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Úhlová bruska? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Úhlová bruska je ruční pracovní nářadí poháněné elektrickým nebo benzínovým motorem nebo stlačeným vzduchem, pohánějící rychle rotující nástroj (například řezný kotouč). V současnosti jsou na trhu i akumulátorové brusky. Často používaným označením pro úhlovou brusku je flexa. Toto označení pochází z obchodního označení „Flex“ použitého na konci dvacátých let společností Ackerman & Schmitt i pro první úhlovou brusku. Stejná společnost uvedla v roce 1954 i první vysokootáčkovou úhlovou brusku pod označením DL 9.V roce 1996 i společnost Ackerman & Schmitt změnila název na FLEX.

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Úhlová bruska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Úhlová bruska na Youtube

Zkusit najít pojem Úhlová bruska ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Úhlová bruska ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Úhlová bruska ve Wikizdrojích

Najít termín Úhlová bruska ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Úhlová bruska například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Úhlová bruska? resp. co přesně označuje termín Úhlová bruska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úhlová bruska, odpověď na dotaz co je to Úhlová bruska?. Víte např. kdo to je Sámo? Znáte a víte kdo je Marcela Augustová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Úhlová bruska v jiné sekci než Nástroje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.