Co je to?
Výraz, termín, definice slova Úhlová bruska. Co znamená odborný pojem Úhlová bruska z kategorie Nástroje?

Co je to Úhlová bruska? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Úhlová bruska

Úhlová bruska je praktický a jednoduchý nástroj, s jehož pomocí lze nejen brousit, ale také řezat, leštit i čistit. Vzhledem k víceúčelovosti může sloužit jako náhrada za další nářadí. Úhlová bruska může být také nazývána flexou nebo rozbrušovačkou.
Univerzálního pomocníka z ní dělá možnost použití různých řezných a brusných kotoučů, popřípadě dalšího příslušenství. Lze ji využít při povrchovém broušení i čištění dřeva, zdiva, kovu, betonu, plastů dalších materiálů. Rozřeže vybraný materiál na požadované rozměry, pomůže s odstraněním rzi nebo starého nátěru, začistí se s ní sváry nebo doleští kovy. Stačí vybrat správný kotouč.


Co je to Úhlová bruska? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Úhlová bruska. Co znamená odborný pojem Úhlová bruska z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Úhlová bruska? s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Úhlová bruska je v sekci nástroje

Klíčová slova: definice, nástroje, odborné názvosloví, terminus technicus, co je to Úhlová bruska?, lexikon, formulace, synonymum, přesný výraz, slovník, termín, přesný význam, nástroje, wiki, co znamená, slovo, Úhlová bruska, heslo


Pojem Úhlová bruska je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Úhlová bruska? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úhlová bruska je ruční pracovní nářadí poháněné elektrickým nebo benzínovým motorem nebo stlačeným vzduchem, pohánějící rychle rotující nástroj (například řezný kotouč). V současnosti jsou na trhu i akumulátorové brusky. Často používaným označením pro úhlovou brusku je flexa. Toto označení pochází z obchodního označení „Flex“ použitého na konci dvacátých let společností Ackerman & Schmitt i pro první úhlovou brusku. Stejná společnost uvedla v roce 1954 i první vysokootáčkovou úhlovou brusku pod označením DL 9.V roce 1996 i společnost Ackerman & Schmitt změnila název na FLEX.

Linky na jiné informační zdroje

Najít pojem Úhlová bruska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Úhlová bruska ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Úhlová bruska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úhlová bruska ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Úhlová bruska ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Úhlová bruska ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Úhlová bruska například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Úhlová bruska? resp. co znamená Úhlová bruska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úhlová bruska, odpověď na dotaz co je to Úhlová bruska?. Víte např. kdo to je Blaise Pascal? Znáte a víte kdo je Deprivant? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nástroje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.