Co je to?
Odborný výraz, definice slova Skipas. Co znamená pojem Skipas z kategorie Sport?

Co je to Skipas? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Skipas

Skipas je poukázka nebo potvrzení předplatného ve formě lístku, vizitky nebo čipu, které slouží jako zásobník pro určitý počet použití lyžařského vleku. Většinou platí jen v jednom určeném lyžařském areálu a na určitou dobu, například jeden den či týden, více dní. Existuje i multičasová varianta.
Skipas není závislý na osobě majitele, je tedy přenosný. Lze ho zakoupit přímo namístě nebo předem, například online. Slovo skipass má původ v angličtině. V současnosti se možnosti této permanentky stále rozšiřují, lyžařská centra se spojují a nabízejí společné skipasy, vzniká i český a evropský skipas.


Co je to Skipas? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Skipas. Co znamená pojem Skipas z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Skipas s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Skipas se nachází v sekci Sport

Klíčová slova: přesný výraz, co znamená, terminus technicus, formulace, heslo, lexikon, Sport, Skipas, význam slova, odborné názvosloví, význam pojmu, odborný výraz, co to je, slovník, popis, vysvětlení, slovo, synonymum


Pojem Skipas je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Skipas?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Skipass je lístek, respektive poukázka na lyžování v určitém lyžařském areálu na určitý čas. Nejedná se tedy o lístek na jednotlivou cestu, ale určitou banku, která umožňuje vykonat více času na vleku. Slovo pochází z anglického ski pass.

Linky na další online zdroje

Najít pojem Skipas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Skipas na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skipas ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Skipas ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Skipas ve Wikislovníku

Hledat slovo Skipas ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Skipas například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Skipas? resp. co znamená Skipas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skipas, odpověď na dotaz co je to Skipas?. Víte např. kdo to je Jan Cina? Znáte a víte kdo je Velký bratr? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.