Co je to?
Definice výrazu, termínu Kázání. Co znamená odborný pojem Kázání z kategorie Náboženství?

Co je Kázání?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kázání

Kázání je pojem označující projev, který se přednáší v průběhu bohoslužeb. Tento projev má náboženský obsah a je součástí samotné bohoslužby. Přednášející si kázání většinou píše sám a to, kdy, kde a jakým způsobem bude kázání předneseno, upravují církevní předpisy.
Jako kázání bývá nazýván i samotný obsah projevu. Přeneseně může kázání znamenat i napomenutí nebo domlouvání, které jeho příjemce neslyší rád. Kázáním se zabývá i zvláštní vědní disciplína.


Co je to Kázání? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kázání. Co znamená odborný pojem Kázání z kategorie Náboženství?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kázání se známými na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Kázání je v kategorii náboženství

Klíčová slova: co znamená, co je to Kázání?, definice, terminologie, popis, slovo, definice pojmu, heslo, význam pojmu, náboženství, pojem, lexikon, termín, názvosloví, odborné názvosloví, Kázání, informace, wiki


Pojem Kázání je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kázání?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kázání může znamenat
♦ přednesení projevu s náboženským obsahem během bohoslužby, přičemž jde většinou o integrální součást takové bohoslužby a osoba přednášejícího (většinou identická s autorem obsahu), čas, místo a způsob přednesu jsou do určité míry upraveny liturgickými předpisy
♦ samotný obsah přednesu, rovněž částečně upravený liturgickými předpisy
♦ v češtině i některých jiných jazycích (srov. např. anglické „homily“) přeneseně hovorově také obsáhlou domluvu či napomenutí, vnímané adresátem negativně.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít heslo Kázání ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Kázání ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Kázání ve Wikizdrojích

Najít výraz Kázání ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Kázání na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Kázání na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kázání například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě nyní již víte co to je Kázání? resp. co přesně znamená slovo Kázání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kázání, odpověď na dotaz co je to Kázání?. Víte např. kdo to je Parmenidés? Znáte a víte kdo je Kontraktor? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci náboženství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, kaple zahrada, kázání, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.