Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kázání. Co znamená odborný pojem Kázání z kategorie Náboženství?

Co je to Kázání? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kázání

Kázání je pojem označující projev, který se přednáší v průběhu bohoslužeb. Tento projev má náboženský obsah a je součástí samotné bohoslužby. Přednášející si kázání většinou píše sám a to, kdy, kde a jakým způsobem bude kázání předneseno, upravují církevní předpisy.
Jako kázání bývá nazýván i samotný obsah projevu. Přeneseně může kázání znamenat i napomenutí nebo domlouvání, které jeho příjemce neslyší rád. Kázáním se zabývá i zvláštní vědní disciplína.


Co je to Kázání? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kázání. Co znamená odborný pojem Kázání z kategorie Náboženství?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kázání doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Kázání se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: co to je, synonymum, definice pojmu, informace, význam slova, co je to Kázání?, vysvětlení, lexikon, wiki, odborné názvosloví, přesný význam, názvosloví, co znamená, popis, přesný výraz, terminologie, heslo, pojem


Pojem Kázání je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kázání? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Kázání může znamenat
♦ přednesení projevu s náboženským obsahem během bohoslužby, přičemž jde většinou o integrální součást takové bohoslužby a osoba přednášejícího (většinou identická s autorem obsahu), čas, místo a způsob přednesu jsou do určité míry upraveny liturgickými předpisy
♦ samotný obsah přednesu, rovněž částečně upravený liturgickými předpisy
♦ v češtině i některých jiných jazycích (srov. např. anglické „homily“) přeneseně hovorově také obsáhlou domluvu či napomenutí, vnímané adresátem negativně.

Pro více informací o heslu Kázání zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Kázání ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Kázání ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Kázání na Google.cz

Zkusit najít heslo Kázání ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Kázání ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kázání na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kázání například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte jaká je definice termínu Kázání? resp. jaký je význam slova Kázání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kázání, odpověď na dotaz co je to Kázání?. Víte např. kdo to je Speciální pedagog? Znáte a víte kdo je Adamita? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než náboženství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.