Co je to?
Definice výrazu, termínu Kázání. Co znamená odborný pojem Kázání z kategorie Náboženství?

Co je to Kázání? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kázání

Kázání je pojem označující projev, který se přednáší v průběhu bohoslužeb. Tento projev má náboženský obsah a je součástí samotné bohoslužby. Přednášející si kázání většinou píše sám a to, kdy, kde a jakým způsobem bude kázání předneseno, upravují církevní předpisy.
Jako kázání bývá nazýván i samotný obsah projevu. Přeneseně může kázání znamenat i napomenutí nebo domlouvání, které jeho příjemce neslyší rád. Kázáním se zabývá i zvláštní vědní disciplína.


Definice výrazu, termínu Kázání. Co znamená odborný pojem Kázání z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kázání? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kázání patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: co je to Kázání?, terminus technicus, termín, Náboženství, odborné názvosloví, Kázání, názvosloví, formulace, slovník, terminologie, heslo, význam pojmu, wiki, co to je, lexikon, odborný výraz, přesný výraz, vysvětlení


Pojem Kázání je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kázání? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kázání může znamenat
♦ přednesení projevu s náboženským obsahem během bohoslužby, přičemž jde většinou o integrální součást takové bohoslužby a osoba přednášejícího (většinou identická s autorem obsahu), čas, místo a způsob přednesu jsou do určité míry upraveny liturgickými předpisy
♦ samotný obsah přednesu, rovněž částečně upravený liturgickými předpisy
♦ v češtině i některých jiných jazycích (srov. např. anglické „homily“) přeneseně hovorově také obsáhlou domluvu či napomenutí, vnímané adresátem negativně.

Pro více informací o heslu Kázání zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kázání ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Kázání ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Kázání na Google.cz

Najít pojem Kázání ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Kázání ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Kázání ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kázání například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Kázání? resp. co je to Kázání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kázání, odpověď na dotaz co je to Kázání?. Víte např. kdo to je Mary Anningová? Znáte a víte kdo je Hejhula? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.