Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kázání. Co znamená pojem Kázání z kategorie Náboženství?

Co je to Kázání? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kázání?

Kázání je pojem označující projev, který se přednáší v průběhu bohoslužeb. Tento projev má náboženský obsah a je součástí samotné bohoslužby. Přednášející si kázání většinou píše sám a to, kdy, kde a jakým způsobem bude kázání předneseno, upravují církevní předpisy.
Jako kázání bývá nazýván i samotný obsah projevu. Přeneseně může kázání znamenat i napomenutí nebo domlouvání, které jeho příjemce neslyší rád. Kázáním se zabývá i zvláštní vědní disciplína.


Co je to Kázání? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kázání. Co znamená pojem Kázání z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kázání doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Kázání se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: co je to Kázání?, co znamená, slovník, definice pojmu, informace, lexikon, přesný výraz, definice, synonymum, terminus technicus, slovo, význam, wiki, náboženství, formulace, přesný význam, popis, odborný výraz


Pojem Kázání je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kázání?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kázání může znamenat
♦ přednesení projevu s náboženským obsahem během bohoslužby, přičemž jde většinou o integrální součást takové bohoslužby a osoba přednášejícího (většinou identická s autorem obsahu), čas, místo a způsob přednesu jsou do určité míry upraveny liturgickými předpisy
♦ samotný obsah přednesu, rovněž částečně upravený liturgickými předpisy
♦ v češtině i některých jiných jazycích (srov. např. anglické „homily“) přeneseně hovorově také obsáhlou domluvu či napomenutí, vnímané adresátem negativně.

Další informační zdroje

Najít termín Kázání ve Wikizdrojích

Hledat frázi Kázání ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Kázání ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Kázání ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Kázání ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kázání na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kázání například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili jaká je definice slova Kázání? resp. jaký je význam slova Kázání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kázání, odpověď na dotaz co je to Kázání?. Víte např. kdo to je Harlekýn? Znáte a víte kdo je Denis Šafařík? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Kázání i v jiné sekci než v náboženství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.