Co je to?
Výraz, termín, definice slova Základní mzda. Co znamená odborný pojem Základní mzda z kategorie Účetnictví?

Co je to Základní mzda? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Základní mzda

Základní mzda je složka mzdy, která je pevně dána, je neměnná a vyplácí se pravidelně. Další složky mzdy se odvíjejí od podmínek, které vycházejí ze smlouvy, která byla uzavřena mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Tyto další složky nemusejí být vypláceny společně se základní mzdou ani nemusejí být pravidelné.
Základní mzdu neovlivňuje pracovní výkon, hospodářský výsledek i jiné podmínky. Z výše základní mzdy se vypočítávají další složky mzdy.


Co je to Základní mzda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Základní mzda. Co znamená odborný pojem Základní mzda z kategorie Účetnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Základní mzda patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: přesný výraz, co znamená, Účetnictví, lexikon, termín, význam slova, terminus technicus, Účetnictví, synonymum, slovo, pojem, definice pojmu, odborné názvosloví, význam, heslo, co je to Základní mzda?, Základní mzda, wiki


Pojem Základní mzda je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Základní mzda můžete dozvědět následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Základní mzda je jednou ze složek mzdy a představuje pevně danou, neměnnou a pravidelně vyplácenou část mzdy. Ostatní složky mzdy jsou pak závislé na podmínkách vyplývajících z uzavřené smlouvy mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Oproti základní mzdě pak ostatní složky mzdy nemusí být vypláceny pravidelně, případně ve stejných intervalech jako základní mzda a jejich výše může být podmíněna např. pracovním výkonem, hospodářským výsledkem společnosti nebo na základě jiných podmínek.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Základní mzda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Základní mzda na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Základní mzda ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Základní mzda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Základní mzda ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Základní mzda ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Základní mzda například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Základní mzda? resp. jaký je význam pojmu Základní mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Základní mzda, odpověď na dotaz co je to Základní mzda?. Víte např. kdo to je Závozník? Znáte a víte kdo je Simona Krainová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Účetnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.