Co je to?
Definice výrazu, termínu Základní mzda. Co znamená odborný pojem Základní mzda z kategorie Účetnictví?

Co je Základní mzda?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Základní mzda

Základní mzda je složka mzdy, která je pevně dána, je neměnná a vyplácí se pravidelně. Další složky mzdy se odvíjejí od podmínek, které vycházejí ze smlouvy, která byla uzavřena mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Tyto další složky nemusejí být vypláceny společně se základní mzdou ani nemusejí být pravidelné.
Základní mzdu neovlivňuje pracovní výkon, hospodářský výsledek i jiné podmínky. Z výše základní mzdy se vypočítávají další složky mzdy.


Co je to Základní mzda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Základní mzda. Co znamená odborný pojem Základní mzda z kategorie Účetnictví?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Základní mzda? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Základní mzda je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: význam pojmu, přesný význam, vysvětlení, definice pojmu, co je to Základní mzda?, význam, popis, terminologie, definice, terminus technicus, termín, odborné názvosloví, wiki, informace, Účetnictví, co to je, heslo, význam slova


Pojem Základní mzda je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Základní mzda? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Základní mzda je jednou ze složek mzdy a představuje pevně danou, neměnnou a pravidelně vyplácenou část mzdy. Ostatní složky mzdy jsou pak závislé na podmínkách vyplývajících z uzavřené smlouvy mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Oproti základní mzdě pak ostatní složky mzdy nemusí být vypláceny pravidelně, případně ve stejných intervalech jako základní mzda a jejich výše může být podmíněna např. pracovním výkonem, hospodářským výsledkem společnosti nebo na základě jiných podmínek.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Základní mzda ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Základní mzda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Základní mzda ve Wikizdrojích

Hledat termín Základní mzda ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Základní mzda na Google.cz

Vyhledat slovo Základní mzda na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Základní mzda například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teďka již bezesporu víte jaký je přesný význam slova Základní mzda? resp. jaký je význam pojmu Základní mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Základní mzda, odpověď na dotaz co je to Základní mzda?. Víte např. kdo to je Keith Richards? Znáte a víte kdo je Íkaros? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Základní mzda hledat i v jiných kategoriích (než Účetnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.