Co je to?
Definice výrazu, termínu Důvěra. Co znamená odborný pojem Důvěra z kategorie Psychologie?

Co je to Důvěra? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Důvěra?

Důvěra je založena na spolehnutí se jednoho člověka na druhého, ochota riskovat budoucí děje, vlastní důvěryhodnost nebo čest tím, že jedinec bude důvěřovat jinému jedinci, kterého nemůže zkontrolovat a ani neřídí jeho činnost.
Důvěrou chce člověk většinou získat nějakou výhodu. Může být projevována jak člověku, tak nějakému inteligentnímu umělému systému. Vzhledem k tomu, že se jedná o něco, co se teprve odehraje, nelze mít nikdy jistý výsledek, vždy se jedná o určité riziko.


Co je to Důvěra? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Důvěra. Co znamená odborný pojem Důvěra z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Důvěra sdílejte se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Důvěra je v kategorii psychologie

Klíčová slova: co znamená, terminus technicus, terminologie, vysvětlení, názvosloví, definice, heslo, popis, definice pojmu, psychologie, odborné názvosloví, pojem, informace, co to je, psychologie, wiki, synonymum, formulace


Pojem Důvěra je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Důvěra? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Důvěra (ze stč. do-vierie) je ochota jedné osoby spoléhat se na jinou osobu, resp. ochota entity nechat ohrozit budoucnost (ve smyslu dobrého jména) takové své vlastnosti, které si entita cení, subjektem, nad jehož chováním entita nemá úplnou kontrolu nebo jehož činnost pro ni není zcela transparentní. Typickými vlastnostmi, jež jsou vkládáním důvěry vystavovány riziku, jsou čest, spolehlivost nebo (vlastní) důvěryhodnost.

Linky na jiné informační zdroje

Najít heslo Důvěra ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Důvěra ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Důvěra ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Důvěra ve Wikislovníku

Hledat termín Důvěra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Důvěra ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Důvěra například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Důvěra? resp. jaký je přesný význam slova Důvěra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Důvěra, odpověď na dotaz co je to Důvěra?. Víte např. kdo to je Zelenáč? Znáte a víte kdo je Milan Drobný? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než psychologie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.