Co je to?
Odborný výraz, definice slova Důvěra. Co znamená pojem Důvěra z kategorie Psychologie?

Co je Důvěra? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Důvěra?

Důvěra je založena na spolehnutí se jednoho člověka na druhého, ochota riskovat budoucí děje, vlastní důvěryhodnost nebo čest tím, že jedinec bude důvěřovat jinému jedinci, kterého nemůže zkontrolovat a ani neřídí jeho činnost.
Důvěrou chce člověk většinou získat nějakou výhodu. Může být projevována jak člověku, tak nějakému inteligentnímu umělému systému. Vzhledem k tomu, že se jedná o něco, co se teprve odehraje, nelze mít nikdy jistý výsledek, vždy se jedná o určité riziko.


Co je to Důvěra? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Důvěra. Co znamená pojem Důvěra z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Důvěra se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: odborný výraz, psychologie, názvosloví, psychologie, popis, terminologie, co to je, co je to Důvěra?, definice, slovník, Důvěra, termín, pojem, význam, terminus technicus, odborné názvosloví, wiki, význam pojmu


Pojem Důvěra je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Důvěra? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Důvěra (ze stč. do-vierie) je ochota jedné osoby spoléhat se na jinou osobu, resp. ochota entity nechat ohrozit budoucnost (ve smyslu dobrého jména) takové své vlastnosti, které si entita cení, subjektem, nad jehož chováním entita nemá úplnou kontrolu nebo jehož činnost pro ni není zcela transparentní. Typickými vlastnostmi, jež jsou vkládáním důvěry vystavovány riziku, jsou čest, spolehlivost nebo (vlastní) důvěryhodnost.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat slovo Důvěra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Důvěra ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Důvěra ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Důvěra ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Důvěra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Důvěra ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Důvěra například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už víte co znamená slovo Důvěra? resp. co to je Důvěra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Důvěra, odpověď na dotaz co je to Důvěra?. Víte např. kdo to je Meghan Trainor? Znáte a víte kdo je Martin Roman? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je psychologie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.