Co je to?
Výraz, termín, definice slova Důvěra. Co znamená odborný pojem Důvěra z kategorie Psychologie?

Co je to Důvěra? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Důvěra?

Důvěra je založena na spolehnutí se jednoho člověka na druhého, ochota riskovat budoucí děje, vlastní důvěryhodnost nebo čest tím, že jedinec bude důvěřovat jinému jedinci, kterého nemůže zkontrolovat a ani neřídí jeho činnost.
Důvěrou chce člověk většinou získat nějakou výhodu. Může být projevována jak člověku, tak nějakému inteligentnímu umělému systému. Vzhledem k tomu, že se jedná o něco, co se teprve odehraje, nelze mít nikdy jistý výsledek, vždy se jedná o určité riziko.


Co je to Důvěra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Důvěra. Co znamená odborný pojem Důvěra z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Důvěra patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: názvosloví, přesný význam, co znamená, slovník, odborný výraz, wiki, termín, pojem, terminus technicus, odborné názvosloví, heslo, co to je, lexikon, přesný výraz, význam slova, informace, slovo, synonymum


Pojem Důvěra je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Důvěra? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Důvěra (ze stč. do-vierie) je ochota jedné osoby spoléhat se na jinou osobu, resp. ochota entity nechat ohrozit budoucnost (ve smyslu dobrého jména) takové své vlastnosti, které si entita cení, subjektem, nad jehož chováním entita nemá úplnou kontrolu nebo jehož činnost pro ni není zcela transparentní. Typickými vlastnostmi, jež jsou vkládáním důvěry vystavovány riziku, jsou čest, spolehlivost nebo (vlastní) důvěryhodnost.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít termín Důvěra ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Důvěra ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Důvěra ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Důvěra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Důvěra ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Důvěra ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Důvěra například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Důvěra? resp. jaký je význam pojmu Důvěra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Důvěra, odpověď na dotaz co je to Důvěra?. Víte např. kdo to je Eva Michaláková? Znáte a víte kdo je Alessia Cara? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než psychologie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.