Co je to?
Výraz, termín, definice slova Důvěra. Co znamená odborný pojem Důvěra z kategorie Psychologie?

Co je Důvěra?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Důvěra

Důvěra je založena na spolehnutí se jednoho člověka na druhého, ochota riskovat budoucí děje, vlastní důvěryhodnost nebo čest tím, že jedinec bude důvěřovat jinému jedinci, kterého nemůže zkontrolovat a ani neřídí jeho činnost.
Důvěrou chce člověk většinou získat nějakou výhodu. Může být projevována jak člověku, tak nějakému inteligentnímu umělému systému. Vzhledem k tomu, že se jedná o něco, co se teprve odehraje, nelze mít nikdy jistý výsledek, vždy se jedná o určité riziko.


Co je to Důvěra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Důvěra. Co znamená odborný pojem Důvěra z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Důvěra? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Důvěra je v kategorii psychologie

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, co to je, terminologie, význam pojmu, definice, wiki, vysvětlení, slovo, termín, definice pojmu, přesný význam, synonymum, slovník, heslo, psychologie, význam, informace


Pojem Důvěra je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Důvěra dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Důvěra (ze stč. do-vierie) je ochota jedné osoby spoléhat se na jinou osobu, resp. ochota entity nechat ohrozit budoucnost (ve smyslu dobrého jména) takové své vlastnosti, které si entita cení, subjektem, nad jehož chováním entita nemá úplnou kontrolu nebo jehož činnost pro ni není zcela transparentní. Typickými vlastnostmi, jež jsou vkládáním důvěry vystavovány riziku, jsou čest, spolehlivost nebo (vlastní) důvěryhodnost.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Důvěra ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Důvěra na Google.cz

Vyhledat pojem Důvěra ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Důvěra ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Důvěra ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Důvěra na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Důvěra například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teďka již bezesporu víte co znamená Důvěra? resp. jaký je význam pojmu Důvěra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Důvěra, odpověď na dotaz co je to Důvěra?. Víte např. kdo to je Antonie Hegerlíková? Znáte a víte kdo je Evžen Korec? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Důvěra i v jiné kategorii než v psychologie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, hory meditace, důvěra, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.