Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Důvěra. Co znamená pojem Důvěra z kategorie Psychologie?

Co to je Důvěra? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Důvěra?

Důvěra je založena na spolehnutí se jednoho člověka na druhého, ochota riskovat budoucí děje, vlastní důvěryhodnost nebo čest tím, že jedinec bude důvěřovat jinému jedinci, kterého nemůže zkontrolovat a ani neřídí jeho činnost.
Důvěrou chce člověk většinou získat nějakou výhodu. Může být projevována jak člověku, tak nějakému inteligentnímu umělému systému. Vzhledem k tomu, že se jedná o něco, co se teprve odehraje, nelze mít nikdy jistý výsledek, vždy se jedná o určité riziko.


Co je to Důvěra? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Důvěra. Co znamená pojem Důvěra z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Důvěra) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Důvěra patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: definice pojmu, formulace, pojem, informace, Důvěra, význam slova, slovo, přesný výraz, názvosloví, terminus technicus, přesný význam, synonymum, terminologie, co to je, význam pojmu, wiki, slovník, Psychologie


Pojem Důvěra je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Důvěra? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Důvěra (ze stč. do-vierie) je ochota jedné osoby spoléhat se na jinou osobu, resp. ochota entity nechat ohrozit budoucnost (ve smyslu dobrého jména) takové své vlastnosti, které si entita cení, subjektem, nad jehož chováním entita nemá úplnou kontrolu nebo jehož činnost pro ni není zcela transparentní. Typickými vlastnostmi, jež jsou vkládáním důvěry vystavovány riziku, jsou čest, spolehlivost nebo (vlastní) důvěryhodnost.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Důvěra ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Důvěra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Důvěra ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Důvěra ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Důvěra ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Důvěra na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Důvěra například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Důvěra? resp. co přesně označuje termín Důvěra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Důvěra, odpověď na dotaz co je to Důvěra?. Víte např. kdo to je Osobní bankéř? Znáte a víte kdo je Demagog? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Důvěra v jiné sekci než Psychologie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.