Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Důvěra. Co znamená pojem Důvěra z kategorie Psychologie?

Co to je Důvěra? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Důvěra?

Důvěra je založena na spolehnutí se jednoho člověka na druhého, ochota riskovat budoucí děje, vlastní důvěryhodnost nebo čest tím, že jedinec bude důvěřovat jinému jedinci, kterého nemůže zkontrolovat a ani neřídí jeho činnost.
Důvěrou chce člověk většinou získat nějakou výhodu. Může být projevována jak člověku, tak nějakému inteligentnímu umělému systému. Vzhledem k tomu, že se jedná o něco, co se teprve odehraje, nelze mít nikdy jistý výsledek, vždy se jedná o určité riziko.


Co je to Důvěra? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Důvěra. Co znamená pojem Důvěra z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Důvěra patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: heslo, Důvěra, odborný výraz, co je to Důvěra?, lexikon, význam pojmu, přesný výraz, slovo, definice pojmu, formulace, význam slova, pojem, přesný význam, Psychologie, definice, vysvětlení, odborné názvosloví, co znamená


Pojem Důvěra je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Důvěra dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Důvěra (ze stč. do-vierie) je ochota jedné osoby spoléhat se na jinou osobu, resp. ochota entity nechat ohrozit budoucnost (ve smyslu dobrého jména) takové své vlastnosti, které si entita cení, subjektem, nad jehož chováním entita nemá úplnou kontrolu nebo jehož činnost pro ni není zcela transparentní. Typickými vlastnostmi, jež jsou vkládáním důvěry vystavovány riziku, jsou čest, spolehlivost nebo (vlastní) důvěryhodnost.

Více informací o pojmu Důvěra lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo Důvěra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Důvěra ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Důvěra ve Wikizdrojích

Hledat heslo Důvěra ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Důvěra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Důvěra ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Důvěra například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Důvěra? resp. co znamená Důvěra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Důvěra, odpověď na dotaz co je to Důvěra?. Víte např. kdo to je Ošetřovatel? Znáte a víte kdo je Konšel? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.