Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ačokča. Co znamená odborný pojem Ačokča z kategorie Rostliny?

Co je to Ačokča? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ačokča

Ačokča neboli papriková okurka je bylina z čeledi tykvovitých. Je jednoletá, popínavá a může dosáhnout délky stonku 5 metrů. Dostala se k nám z jižní a střední Ameriky. Mladé plody se dají jíst za syrova, chutí připomínají mladý hrášek.
Ačokča je oblíbená i nakládaná nakyselo jako okurka, přídavek do salátů, polévek nebo omáčky. Vnitřek zralého plodu je dutý a obsahuje černá a tvrdá hranatá jadérka.


Co je to Ačokča? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ačokča. Co znamená odborný pojem Ačokča z kategorie Rostliny?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Ačokča doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ačokča se nachází v sekci Rostliny

Klíčová slova: lexikon, pojem, popis, názvosloví, heslo, definice pojmu, odborné názvosloví, význam slova, slovník, přesný výraz, Rostliny, co je to Ačokča?, význam, terminus technicus, formulace, co znamená, vysvětlení, význam pojmu


Pojem Ačokča je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ačokča? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ačokča (Cyclanthera pedata), též korila nebo lidově paprikookurka, je druh rostliny z rodu korila (Cyclanthera) a čeledi tykvovité. Pochází z Jižní Ameriky. Pěstuje se pro své nezralé plody a listy, které se používají jako zelenina.

Paprikookurky s rajčetem

Paprikookurky s rajčetem. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Paprikookurky s rajčetem. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Ačokča zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Ačokča na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ačokča ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Ačokča ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ačokča ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Ačokča ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Ačokča ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ačokča například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ačokča? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ačokča? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ačokča, odpověď na dotaz co je to Ačokča?. Víte např. kdo to je Boris Cvek? Znáte a víte kdo je Heath Ledger? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Rostliny). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.