Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ačokča. Co znamená odborný pojem Ačokča z kategorie Rostliny?

Co je to Ačokča? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Ačokča

Ačokča neboli papriková okurka je bylina z čeledi tykvovitých. Je jednoletá, popínavá a může dosáhnout délky stonku 5 metrů. Dostala se k nám z jižní a střední Ameriky. Mladé plody se dají jíst za syrova, chutí připomínají mladý hrášek.
Ačokča je oblíbená i nakládaná nakyselo jako okurka, přídavek do salátů, polévek nebo omáčky. Vnitřek zralého plodu je dutý a obsahuje černá a tvrdá hranatá jadérka.


Co je to Ačokča? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ačokča. Co znamená odborný pojem Ačokča z kategorie Rostliny?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ačokča sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ačokča patří do sekce Rostliny

Klíčová slova: slovník, terminologie, názvosloví, wiki, popis, pojem, definice pojmu, význam pojmu, odborné názvosloví, definice, co znamená, přesný výraz, synonymum, informace, význam, význam slova, Ačokča, Rostliny


Pojem Ačokča je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ačokča? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Ačokča (Cyclanthera pedata), též korila nebo lidově paprikookurka, je druh rostliny z rodu korila (Cyclanthera) a čeledi tykvovité. Pochází z Jižní Ameriky. Pěstuje se pro své nezralé plody a listy, které se používají jako zelenina.

Paprikookurky s rajčetem

Paprikookurky s rajčetem. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Paprikookurky s rajčetem. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Najít termín Ačokča ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ačokča ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Ačokča ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Ačokča ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ačokča ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Ačokča ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ačokča například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Ačokča? resp. jaký je význam pojmu Ačokča? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ačokča, odpověď na dotaz co je to Ačokča?. Víte např. kdo to je Kateřina Siniaková? Znáte a víte kdo je Gerard Butler? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ačokča v jiné sekci než Rostliny. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.