Co je to?
Výraz, termín, definice slova Premiéra. Co znamená odborný pojem Premiéra z kategorie Kultura?

Co je to Premiéra? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Premiéra?

Premiéra je pojmenování původem z francouzštiny, ze slova premiere, což znamená první. Jde o první provedení nějakého díla, např. hudebních skladeb, divadelních her, muzikálů a dalších divadelních útvarů, televizní tvorby a dalších.
Premiéra často bývá očekávanou událostí velkého významu, o účast na ní se zajímají významné osobnosti a přítomna jsou i masmédia, která o premiéře podávají zprávy. Především filmových premiér se zúčastňují známé osoby umělecké i politické scény a další prominenti. Často se začíná promenádou po červeném koberci, probíhají rauty a podobně.

Co je to Premiéra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Premiéra. Co znamená odborný pojem Premiéra z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Premiéra můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Premiéra je v sekci kultura

Klíčová slova: terminologie, význam, kultura, definice pojmu, názvosloví, vysvětlení, odborné názvosloví, přesný význam, definice, Premiéra, co to je, význam pojmu, význam slova, pojem, slovo, co znamená, heslo, terminus technicus


Pojem Premiéra je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Premiéra?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Premiéra (z francouzského première – první) je obecně „první provedení“. To se týká divadelních her, filmů, televizní tvorby, oper, symfonií, baletů, muzikálů atd. Premiéry divadelních, filmových, hudebních a dalších kulturních představení se mohou stát významnými a extravagantními událostmi, přitahujícími značné množství prominentů a pozornost masmédií.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo Premiéra ve Wikislovníku

Najít heslo Premiéra na Google.cz

Zkusit najít výraz Premiéra ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Premiéra ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Premiéra ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Premiéra ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Premiéra například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Premiéra? resp. jaká je definice termínu Premiéra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Premiéra, odpověď na dotaz co je to Premiéra?. Víte např. kdo to je Melancholik? Znáte a víte kdo je Jirka Král? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Premiéra v jiné sekci než kultura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.