Co je to?
Definice výrazu Premiéra. Co znamená odborný pojem Premiéra z kategorie Kultura?

Co to je Premiéra? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Premiéra

Premiéra je pojmenování původem z francouzštiny, ze slova premiere, což znamená první. Jde o první provedení nějakého díla, např. hudebních skladeb, divadelních her, muzikálů a dalších divadelních útvarů, televizní tvorby a dalších.
Premiéra často bývá očekávanou událostí velkého významu, o účast na ní se zajímají významné osobnosti a přítomna jsou i masmédia, která o premiéře podávají zprávy. Především filmových premiér se zúčastňují známé osoby umělecké i politické scény a další prominenti. Často se začíná promenádou po červeném koberci, probíhají rauty a podobně.

Co je to Premiéra? Význam slova, termín, Definice výrazu Premiéra. Co znamená odborný pojem Premiéra z kategorie Kultura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Premiéra s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Premiéra je v kategorii Kultura

Klíčová slova: přesný význam, popis, slovník, wiki, přesný výraz, co znamená, význam pojmu, pojem, formulace, Kultura, význam, co je to Premiéra?, terminus technicus, synonymum, názvosloví, Kultura, lexikon, odborný výraz


Pojem Premiéra je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Premiéra? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Premiéra (z francouzského première – první) je obecně „první provedení“. To se týká divadelních her, filmů, televizní tvorby, oper, symfonií, baletů, muzikálů atd. Premiéry divadelních, filmových, hudebních a dalších kulturních představení se mohou stát významnými a extravagantními událostmi, přitahujícími značné množství prominentů a pozornost masmédií.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Premiéra ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Premiéra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Premiéra na Youtube

Vyhledat termín Premiéra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Premiéra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Premiéra ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Premiéra například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Premiéra? resp. jaký je přesný význam slova Premiéra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Premiéra, odpověď na dotaz co je to Premiéra?. Víte např. kdo to je Iva Kubelková? Znáte a víte kdo je Ivana Trumpová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Premiéra i v jiných kategoriích (než Kultura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.