Co je to?
Definice výrazu Premiéra. Co znamená odborný pojem Premiéra z kategorie Kultura?

Co to je Premiéra? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Premiéra

Premiéra je pojmenování původem z francouzštiny, ze slova premiere, což znamená první. Jde o první provedení nějakého díla, např. hudebních skladeb, divadelních her, muzikálů a dalších divadelních útvarů, televizní tvorby a dalších.
Premiéra často bývá očekávanou událostí velkého významu, o účast na ní se zajímají významné osobnosti a přítomna jsou i masmédia, která o premiéře podávají zprávy. Především filmových premiér se zúčastňují známé osoby umělecké i politické scény a další prominenti. Často se začíná promenádou po červeném koberci, probíhají rauty a podobně.

Co je to Premiéra? Význam slova, termín, Definice výrazu Premiéra. Co znamená odborný pojem Premiéra z kategorie Kultura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Premiéra sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Premiéra patří do sekce Kultura

Klíčová slova: terminus technicus, názvosloví, slovník, odborný výraz, lexikon, Kultura, význam, slovo, význam pojmu, přesný výraz, heslo, Kultura, formulace, wiki, co to je, terminologie, synonymum, přesný význam


Pojem Premiéra je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Premiéra? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Premiéra (z francouzského première – první) je obecně „první provedení“. To se týká divadelních her, filmů, televizní tvorby, oper, symfonií, baletů, muzikálů atd. Premiéry divadelních, filmových, hudebních a dalších kulturních představení se mohou stát významnými a extravagantními událostmi, přitahujícími značné množství prominentů a pozornost masmédií.

Pro další informace o termínu Premiéra zkuste tyto odkazy

Zkusit najít pojem Premiéra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Premiéra ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Premiéra ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Premiéra ve Wikislovníku

Najít termín Premiéra ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Premiéra na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Premiéra například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Premiéra? resp. co znamená slovo Premiéra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Premiéra, odpověď na dotaz co je to Premiéra?. Víte např. kdo to je Robert Downey Jr.? Znáte a víte kdo je Dragoun? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.