Co je to?
Výraz, termín, definice slova Abolice. Co znamená odborný pojem Abolice z kategorie Právo?

Co je to Abolice? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Abolice

Abolice je výraz z oboru trestního práva. Jedná se o zastavení soudního řízení udělením amnestie nebo milosti. V praxi vypadá abolice tak, že milost nebo amnestie je udělena ještě před skončením trestního řízení. Oprávněná osoba nařídí zastavení zahájeného řízení nebo se trestní řízení vůbec nezahájí.
Abolice může mít formu kolektivní (amnestie) nebo individuální (milost). Obviněný se tak ovšem nemůže před soudem očistit. Může však prohlásit, že na projednání trvá, trestní řízení pak pokračuje, ale v případě viny se neukládá trest.


Co je to Abolice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Abolice. Co znamená odborný pojem Abolice z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Abolice patří do kategorie Právo

Klíčová slova: synonymum, odborný výraz, co je to Abolice?, význam pojmu, Abolice, definice pojmu, odborné názvosloví, význam, vysvětlení, přesný výraz, co znamená, definice, lexikon, termín, slovo, co to je, heslo, informace


Pojem Abolice je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Abolice? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Abolice (lat. abolitio od abolere = zrušit, odstranit) je pojem trestního práva, označující prerogativu hlavy státu, na základě jejíhož využití vznikne nepřípustnost trestního stíhání. Může být jak ve formě individuální milosti, tak kolektivní amnestie. Spočívá v tom, že oprávněná osoba, např. hlava státu, nařídí, aby se trestní stíhání pro určitý trestný čin nezahajovalo, a pokud již zahájeno bylo, ale nebylo doposud pravomocně skončeno, aby bylo zastaveno.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat výraz Abolice na Google.cz

Hledat termín Abolice ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Abolice ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Abolice ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Abolice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Abolice na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Abolice například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Abolice? resp. co je to Abolice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abolice, odpověď na dotaz co je to Abolice?. Víte např. kdo to je David Rusňák? Znáte a víte kdo je Bílý kůň? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.