Co je to?
Výraz, termín, definice slova Abolice. Co znamená odborný pojem Abolice z kategorie Právo?

Co je to Abolice? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Abolice

Abolice je výraz z oboru trestního práva. Jedná se o zastavení soudního řízení udělením amnestie nebo milosti. V praxi vypadá abolice tak, že milost nebo amnestie je udělena ještě před skončením trestního řízení. Oprávněná osoba nařídí zastavení zahájeného řízení nebo se trestní řízení vůbec nezahájí.
Abolice může mít formu kolektivní (amnestie) nebo individuální (milost). Obviněný se tak ovšem nemůže před soudem očistit. Může však prohlásit, že na projednání trvá, trestní řízení pak pokračuje, ale v případě viny se neukládá trest.


Co je to Abolice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Abolice. Co znamená odborný pojem Abolice z kategorie Právo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Abolice? s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Abolice je v sekci Právo

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam pojmu, informace, heslo, význam, synonymum, slovo, termín, terminologie, definice, co je to Abolice?, formulace, Právo, co to je, přesný výraz, lexikon, definice pojmu, terminus technicus


Pojem Abolice je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Abolice? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Abolice (lat. abolitio od abolere = zrušit, odstranit) je pojem trestního práva, označující prerogativu hlavy státu, na základě jejíhož využití vznikne nepřípustnost trestního stíhání. Může být jak ve formě individuální milosti, tak kolektivní amnestie. Spočívá v tom, že oprávněná osoba, např. hlava státu, nařídí, aby se trestní stíhání pro určitý trestný čin nezahajovalo, a pokud již zahájeno bylo, ale nebylo doposud pravomocně skončeno, aby bylo zastaveno.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít termín Abolice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Abolice ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Abolice ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Abolice na Youtube

Zkusit najít termín Abolice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Abolice na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Abolice například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Abolice? resp. co se skrývá pod slovem Abolice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abolice, odpověď na dotaz co je to Abolice?. Víte např. kdo to je Budovatel? Znáte a víte kdo je Bílý kůň? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.