Co je to?
Odborný výraz, definice slova Abolice. Co znamená pojem Abolice z kategorie Právo?

Co je Abolice?

Co znamená termín Abolice? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Abolice je výraz z oboru trestního práva. Jedná se o zastavení soudního řízení udělením amnestie nebo milosti. V praxi vypadá abolice tak, že milost nebo amnestie je udělena ještě před skončením trestního řízení. Oprávněná osoba nařídí zastavení zahájeného řízení nebo se trestní řízení vůbec nezahájí.
Abolice může mít formu kolektivní (amnestie) nebo individuální (milost). Obviněný se tak ovšem nemůže před soudem očistit. Může však prohlásit, že na projednání trvá, trestní řízení pak pokračuje, ale v případě viny se neukládá trest.


Co je to Abolice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Abolice. Co znamená pojem Abolice z kategorie Právo?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text napsán pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Abolice doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Abolice se nachází v sekci právo

Klíčová slova: wiki, Abolice, informace, právo, terminus technicus, význam pojmu, přesný výraz, definice pojmu, lexikon, význam slova, synonymum, právo, vysvětlení, definice, odborné názvosloví, terminologie, odborný výraz, přesný význam


Pojem Abolice je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Abolice?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Abolice (lat. abolitio od abolere = zrušit, odstranit) je pojem trestního práva, označující prerogativu hlavy státu, na základě jejíhož využití vznikne nepřípustnost trestního stíhání. Může být jak ve formě individuální milosti, tak kolektivní amnestie. Spočívá v tom, že oprávněná osoba, např. hlava státu, nařídí, aby se trestní stíhání pro určitý trestný čin nezahajovalo, a pokud již zahájeno bylo, ale nebylo doposud pravomocně skončeno, aby bylo zastaveno.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít pojem Abolice ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Abolice ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Abolice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Abolice ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Abolice ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Abolice ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Abolice například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste zjistili co znamená slovo Abolice? resp. co přesně označuje termín Abolice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abolice, odpověď na dotaz co je to Abolice?. Víte např. kdo to je David Klimeš? Znáte a víte kdo je Vodník? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Abolice i v jiné kategorii než je sekce právo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Právnička, abolice, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.