Co je to?
Výraz, termín, definice slova Abolice. Co znamená odborný pojem Abolice z kategorie Právo?

Co je to Abolice? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Abolice

Abolice je výraz z oboru trestního práva. Jedná se o zastavení soudního řízení udělením amnestie nebo milosti. V praxi vypadá abolice tak, že milost nebo amnestie je udělena ještě před skončením trestního řízení. Oprávněná osoba nařídí zastavení zahájeného řízení nebo se trestní řízení vůbec nezahájí.
Abolice může mít formu kolektivní (amnestie) nebo individuální (milost). Obviněný se tak ovšem nemůže před soudem očistit. Může však prohlásit, že na projednání trvá, trestní řízení pak pokračuje, ale v případě viny se neukládá trest.


Co je to Abolice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Abolice. Co znamená odborný pojem Abolice z kategorie Právo?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Abolice patří do sekce právo

Klíčová slova: přesný výraz, názvosloví, pojem, formulace, wiki, Abolice, význam, definice, co to je, terminologie, odborný výraz, definice pojmu, synonymum, přesný význam, informace, význam pojmu, lexikon, termín


Pojem Abolice je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Abolice? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Abolice (lat. abolitio od abolere = zrušit, odstranit) je pojem trestního práva, označující prerogativu hlavy státu, na základě jejíhož využití vznikne nepřípustnost trestního stíhání. Může být jak ve formě individuální milosti, tak kolektivní amnestie. Spočívá v tom, že oprávněná osoba, např. hlava státu, nařídí, aby se trestní stíhání pro určitý trestný čin nezahajovalo, a pokud již zahájeno bylo, ale nebylo doposud pravomocně skončeno, aby bylo zastaveno.

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Abolice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Abolice ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Abolice ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Abolice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Abolice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Abolice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Abolice například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Abolice? resp. jaký je význam slova Abolice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abolice, odpověď na dotaz co je to Abolice?. Víte např. kdo to je Tomáš Řepka? Znáte a víte kdo je Vodník? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Abolice i v jiných kategoriích (než právo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.