Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Abolice. Co znamená pojem Abolice z kategorie Právo?

Co je Abolice? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Abolice?

Abolice je výraz z oboru trestního práva. Jedná se o zastavení soudního řízení udělením amnestie nebo milosti. V praxi vypadá abolice tak, že milost nebo amnestie je udělena ještě před skončením trestního řízení. Oprávněná osoba nařídí zastavení zahájeného řízení nebo se trestní řízení vůbec nezahájí.
Abolice může mít formu kolektivní (amnestie) nebo individuální (milost). Obviněný se tak ovšem nemůže před soudem očistit. Může však prohlásit, že na projednání trvá, trestní řízení pak pokračuje, ale v případě viny se neukládá trest.


Co je to Abolice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Abolice. Co znamená pojem Abolice z kategorie Právo?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Abolice s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Abolice se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: význam slova, popis, terminus technicus, Abolice, co je to Abolice?, terminologie, odborné názvosloví, informace, co znamená, definice pojmu, názvosloví, vysvětlení, slovo, význam, termín, definice, právo, odborný výraz


Pojem Abolice je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Abolice dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Abolice (lat. abolitio od abolere = zrušit, odstranit) je pojem trestního práva, označující prerogativu hlavy státu, na základě jejíhož využití vznikne nepřípustnost trestního stíhání. Může být jak ve formě individuální milosti, tak kolektivní amnestie. Spočívá v tom, že oprávněná osoba, např. hlava státu, nařídí, aby se trestní stíhání pro určitý trestný čin nezahajovalo, a pokud již zahájeno bylo, ale nebylo doposud pravomocně skončeno, aby bylo zastaveno.

Pro více informací o heslu Abolice zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít Abolice ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Abolice ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Abolice ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Abolice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Abolice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Abolice na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Abolice například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Abolice? resp. co znamená Abolice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abolice, odpověď na dotaz co je to Abolice?. Víte např. kdo to je Kate Winslet? Znáte a víte kdo je Vodník? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než právo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.