Co je to?
Odborný výraz, definice slova Archa úmluvy. Co znamená pojem Archa úmluvy z kategorie Náboženství?

Co je Archa úmluvy? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Archa úmluvy?

Archa či schrána úmluvy je bedna obsahující nejcennější předměty židovského náboženství - desky s desaterem přikázání a Áronovu hůl (Áron byl bratr biblického Mojžíše). Zmiňuje se o ní biblický Starý zákon. Archa měla být pečlivě opatrována a směli ji otevřít jenom vyvolení. Ostatní tím riskovali smrt. Měla se nacházet v Jeruzalémě a později v Etiopii, pak její stopa mizí. Skutečnou existenci archy nelze prokázat.


Co je to Archa úmluvy? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Archa úmluvy. Co znamená pojem Archa úmluvy z kategorie Náboženství?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Archa úmluvy doporučujeme sdílet s ostatními na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Archa úmluvy se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: slovník, co znamená, terminologie, význam pojmu, přesný význam, pojem, heslo, náboženství, náboženství, vysvětlení, Archa úmluvy, názvosloví, wiki, definice pojmu, význam slova, odborné názvosloví, definice, popis


Pojem Archa úmluvy je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Archa úmluvy?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Archa úmluvy (také Schrána smlouvy či Schrána svědectví) byla, podle biblických událostí, truhla obsahující nejcennější židovské náboženské předměty: Desky zákona obsahující desatero, Áronovu hůl a manu. Její popis je součástí 25. kapitoly biblické knihy Exodus. Schrána úmluvy byla Izraelci brána do bitev v průběhu dobývání Izraele, například při obléhání Jericha, i později, při hájení Izraele před nepřáteli. Byla uchovávána v Jeruzalémském chrámě a ztratila se po zničení chrámu v roce 587 př. n. l.

Schrána smlouvy, schrána svědectví, archa úmluvy

Archa úmluvy přenášená přes řeku Jordán. Zdroj: Wikimedia commons, autor: James Jacques Joseph Tissot
Archa úmluvy přenášená přes řeku Jordán. Zdroj: Wikimedia commons, autor: James Jacques Joseph Tissot


Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Archa úmluvy na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Archa úmluvy ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Archa úmluvy ve Wikislovníku

Najít výraz Archa úmluvy na Google.cz

Zkusit najít výraz Archa úmluvy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Archa úmluvy ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Archa úmluvy například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Archa úmluvy? resp. co přesně znamená slovo Archa úmluvy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Archa úmluvy, odpověď na dotaz co je to Archa úmluvy?. Víte např. kdo to je Čmaňa? Znáte a víte kdo je Gisele Bündchen? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v náboženství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.