Co je to?
Výraz, termín, definice slova Archa úmluvy. Co znamená odborný pojem Archa úmluvy z kategorie Náboženství?

Co je to Archa úmluvy? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Archa úmluvy?

Archa či schrána úmluvy je bedna obsahující nejcennější předměty židovského náboženství - desky s desaterem přikázání a Áronovu hůl (Áron byl bratr biblického Mojžíše). Zmiňuje se o ní biblický Starý zákon. Archa měla být pečlivě opatrována a směli ji otevřít jenom vyvolení. Ostatní tím riskovali smrt. Měla se nacházet v Jeruzalémě a později v Etiopii, pak její stopa mizí. Skutečnou existenci archy nelze prokázat.


Co je to Archa úmluvy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Archa úmluvy. Co znamená odborný pojem Archa úmluvy z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Archa úmluvy je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: Náboženství, pojem, co to je, termín, popis, přesný výraz, vysvětlení, terminus technicus, názvosloví, slovník, význam pojmu, co znamená, význam, informace, synonymum, heslo, definice pojmu, význam slova


Pojem Archa úmluvy je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Archa úmluvy? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Archa úmluvy (také Schrána smlouvy či Schrána svědectví) byla, podle biblických událostí, truhla obsahující nejcennější židovské náboženské předměty: Desky zákona obsahující desatero, Áronovu hůl a manu. Její popis je součástí 25. kapitoly biblické knihy Exodus. Schrána úmluvy byla Izraelci brána do bitev v průběhu dobývání Izraele, například při obléhání Jericha, i později, při hájení Izraele před nepřáteli. Byla uchovávána v Jeruzalémském chrámě a ztratila se po zničení chrámu v roce 587 př. n. l.

Schrána smlouvy, schrána svědectví, archa úmluvy

Archa úmluvy přenášená přes řeku Jordán. Zdroj: Wikimedia commons, autor: James Jacques Joseph Tissot
Archa úmluvy přenášená přes řeku Jordán. Zdroj: Wikimedia commons, autor: James Jacques Joseph Tissot


Více informací o slovu Archa úmluvy doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Archa úmluvy ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Archa úmluvy ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Archa úmluvy na Youtube

Vyhledat slovo Archa úmluvy ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Archa úmluvy ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Archa úmluvy na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Archa úmluvy například v Microsoft Bing, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Archa úmluvy? resp. co se skrývá pod slovem Archa úmluvy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Archa úmluvy, odpověď na dotaz co je to Archa úmluvy?. Víte např. kdo to je Padlý anděl? Znáte a víte kdo je Transhumanista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.