Co je to?
Definice výrazu, termínu Archa úmluvy. Co znamená odborný pojem Archa úmluvy z kategorie Náboženství?

Co je Archa úmluvy?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Archa úmluvy

Archa či schrána úmluvy je bedna obsahující nejcennější předměty židovského náboženství - desky s desaterem přikázání a Áronovu hůl (Áron byl bratr biblického Mojžíše). Zmiňuje se o ní biblický Starý zákon. Archa měla být pečlivě opatrována a směli ji otevřít jenom vyvolení. Ostatní tím riskovali smrt. Měla se nacházet v Jeruzalémě a později v Etiopii, pak její stopa mizí. Skutečnou existenci archy nelze prokázat.


Co je to Archa úmluvy? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Archa úmluvy. Co znamená odborný pojem Archa úmluvy z kategorie Náboženství?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Archa úmluvy se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Archa úmluvy je v kategorii náboženství

Klíčová slova: lexikon, co je to Archa úmluvy?, co znamená, Archa úmluvy, vysvětlení, slovo, pojem, přesný význam, náboženství, terminus technicus, synonymum, význam pojmu, wiki, informace, definice, terminologie, odborný výraz, odborné názvosloví


Pojem Archa úmluvy je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Archa úmluvy? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Archa úmluvy (také Schrána smlouvy či Schrána svědectví) byla, podle biblických událostí, truhla obsahující nejcennější židovské náboženské předměty: Desky zákona obsahující desatero, Áronovu hůl a manu. Její popis je součástí 25. kapitoly biblické knihy Exodus. Schrána úmluvy byla Izraelci brána do bitev v průběhu dobývání Izraele, například při obléhání Jericha, i později, při hájení Izraele před nepřáteli. Byla uchovávána v Jeruzalémském chrámě a ztratila se po zničení chrámu v roce 587 př. n. l.

Schrána smlouvy, schrána svědectví, archa úmluvy

Archa úmluvy přenášená přes řeku Jordán. Zdroj: Wikimedia commons, autor: James Jacques Joseph Tissot
Archa úmluvy přenášená přes řeku Jordán. Zdroj: Wikimedia commons, autor: James Jacques Joseph Tissot


Hledejte pojem Archa úmluvy v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Archa úmluvy ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Archa úmluvy na Google.cz

Hledat frázi Archa úmluvy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Archa úmluvy ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Archa úmluvy ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Archa úmluvy ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Archa úmluvy například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co znamená slovo Archa úmluvy? resp. co se přesně ukrývá za slovem Archa úmluvy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Archa úmluvy, odpověď na dotaz co je to Archa úmluvy?. Víte např. kdo to je Max Verstappen? Znáte a víte kdo je Naomi Campbell? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je náboženství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, kaple, archa úmluvy, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.