Co je to?
Výraz, termín, definice slova Archa úmluvy. Co znamená odborný pojem Archa úmluvy z kategorie Náboženství?

Co je to Archa úmluvy? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Archa úmluvy?

Archa či schrána úmluvy je bedna obsahující nejcennější předměty židovského náboženství - desky s desaterem přikázání a Áronovu hůl (Áron byl bratr biblického Mojžíše). Zmiňuje se o ní biblický Starý zákon. Archa měla být pečlivě opatrována a směli ji otevřít jenom vyvolení. Ostatní tím riskovali smrt. Měla se nacházet v Jeruzalémě a později v Etiopii, pak její stopa mizí. Skutečnou existenci archy nelze prokázat.


Co je to Archa úmluvy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Archa úmluvy. Co znamená odborný pojem Archa úmluvy z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Archa úmluvy můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Archa úmluvy je v kategorii náboženství

Klíčová slova: co je to Archa úmluvy?, náboženství, co to je, heslo, popis, význam slova, pojem, terminus technicus, názvosloví, definice pojmu, Archa úmluvy, co znamená, odborný výraz, přesný význam, terminologie, definice, lexikon, odborné názvosloví


Pojem Archa úmluvy je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Archa úmluvy můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Archa úmluvy (také Schrána smlouvy či Schrána svědectví) byla, podle biblických událostí, truhla obsahující nejcennější židovské náboženské předměty: Desky zákona obsahující desatero, Áronovu hůl a manu. Její popis je součástí 25. kapitoly biblické knihy Exodus. Schrána úmluvy byla Izraelci brána do bitev v průběhu dobývání Izraele, například při obléhání Jericha, i později, při hájení Izraele před nepřáteli. Byla uchovávána v Jeruzalémském chrámě a ztratila se po zničení chrámu v roce 587 př. n. l.

Schrána smlouvy, schrána svědectví, archa úmluvy

Archa úmluvy přenášená přes řeku Jordán. Zdroj: Wikimedia commons, autor: James Jacques Joseph Tissot
Archa úmluvy přenášená přes řeku Jordán. Zdroj: Wikimedia commons, autor: James Jacques Joseph Tissot


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Archa úmluvy ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Archa úmluvy ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Archa úmluvy ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Archa úmluvy na Youtube

Vyhledat termín Archa úmluvy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Archa úmluvy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Archa úmluvy například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Archa úmluvy? resp. jaký je význam slova Archa úmluvy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Archa úmluvy, odpověď na dotaz co je to Archa úmluvy?. Víte např. kdo to je Hilary Duff? Znáte a víte kdo je Bono? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Archa úmluvy v jiné sekci než náboženství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.