Co je to?
Výraz, termín, definice slova Archa úmluvy. Co znamená odborný pojem Archa úmluvy z kategorie Náboženství?

Co je to Archa úmluvy? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Archa úmluvy

Archa či schrána úmluvy je bedna obsahující nejcennější předměty židovského náboženství - desky s desaterem přikázání a Áronovu hůl (Áron byl bratr biblického Mojžíše). Zmiňuje se o ní biblický Starý zákon. Archa měla být pečlivě opatrována a směli ji otevřít jenom vyvolení. Ostatní tím riskovali smrt. Měla se nacházet v Jeruzalémě a později v Etiopii, pak její stopa mizí. Skutečnou existenci archy nelze prokázat.


Co je to Archa úmluvy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Archa úmluvy. Co znamená odborný pojem Archa úmluvy z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Archa úmluvy se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Archa úmluvy je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: definice, heslo, definice pojmu, lexikon, přesný význam, co znamená, Archa úmluvy, pojem, význam slova, slovo, odborný výraz, Náboženství, význam, wiki, odborné názvosloví, význam pojmu, co to je, co je to Archa úmluvy?


Pojem Archa úmluvy je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Archa úmluvy? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Archa úmluvy (také Schrána smlouvy či Schrána svědectví) byla, podle biblických událostí, truhla obsahující nejcennější židovské náboženské předměty: Desky zákona obsahující desatero, Áronovu hůl a manu. Její popis je součástí 25. kapitoly biblické knihy Exodus. Schrána úmluvy byla Izraelci brána do bitev v průběhu dobývání Izraele, například při obléhání Jericha, i později, při hájení Izraele před nepřáteli. Byla uchovávána v Jeruzalémském chrámě a ztratila se po zničení chrámu v roce 587 př. n. l.

Schrána smlouvy, schrána svědectví, archa úmluvy

Archa úmluvy přenášená přes řeku Jordán. Zdroj: Wikimedia commons, autor: James Jacques Joseph Tissot
Archa úmluvy přenášená přes řeku Jordán. Zdroj: Wikimedia commons, autor: James Jacques Joseph Tissot


Další informační zdroje o slovu Archa úmluvy

Vyhledat slovo Archa úmluvy ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Archa úmluvy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Archa úmluvy ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Archa úmluvy ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Archa úmluvy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Archa úmluvy na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Archa úmluvy například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Archa úmluvy? resp. co znamená Archa úmluvy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Archa úmluvy, odpověď na dotaz co je to Archa úmluvy?. Víte např. kdo to je Ubožák? Znáte a víte kdo je Brad Pitt? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Archa úmluvy i v jiných kategoriích (než Náboženství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.