Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pracharanda. Co znamená odborný pojem Pracharanda z kategorie Jídlo?

Co je to Pracharanda? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Pracharanda

Pracharanda, někdy také označovaná jako prachanda, je prášek, který semele, strouhá nebo drtí z usušeného ovoce ve hmoždíři. Většinou se používají hrušky, vhodné jsou především drobné plané hrušky. Lze využít i kdoule nebo plody nižší kvality. Recepty jsou různé, stejně jako způsob sušení. Sušit se může krájené ovoce nebo celé plody. Ty by neměly být naměklé, pro další zpracování musejí dosáhnout určitého stupně křehkosti.
Pracharanda se může používat neupravená nebo smíchaná se skořicí či cukrem. Může být využita k dochucení, okořenění, na náplň nebo jako posyp. Chuťově připomíná skořici, pokud byla přisypána do mléka, vznikla kaše. Z povařené ve vodě s cukrem se vyráběla povidla. Podávala se často s knedlíky, šiškami nebo na škubáncích


Co je to Pracharanda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pracharanda. Co znamená odborný pojem Pracharanda z kategorie Jídlo?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pracharanda sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Pracharanda patří do sekce jídlo

Klíčová slova: wiki, definice pojmu, lexikon, odborné názvosloví, jídlo, terminus technicus, slovo, definice, názvosloví, termín, synonymum, význam slova, Pracharanda, přesný výraz, slovník, přesný význam, formulace, vysvětlení


Pojem Pracharanda je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pracharanda? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Pracharanda (řidčeji prachanda) je prášková přísada do pokrmů vyráběná ze sušeného ovoce, především hrušek.
Používá se pro více účelů - jako koření, plnidlo, zhutňovadlo, na posyp či jako surovina pro přípravu jiných potravin.

Zkuste zjistit více informací o slovu Pracharanda v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Pracharanda ve Wikislovníku

Najít heslo Pracharanda ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Pracharanda ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Pracharanda ve vyhledávači Qwant

Najít termín Pracharanda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pracharanda ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pracharanda například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Pracharanda? resp. co znamená Pracharanda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pracharanda, odpověď na dotaz co je to Pracharanda?. Víte např. kdo to je Pragmatik? Znáte a víte kdo je Furiant? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.