Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pracharanda. Co znamená odborný pojem Pracharanda z kategorie Jídlo?

Co je to Pracharanda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Pracharanda

Pracharanda, někdy také označovaná jako prachanda, je prášek, který semele, strouhá nebo drtí z usušeného ovoce ve hmoždíři. Většinou se používají hrušky, vhodné jsou především drobné plané hrušky. Lze využít i kdoule nebo plody nižší kvality. Recepty jsou různé, stejně jako způsob sušení. Sušit se může krájené ovoce nebo celé plody. Ty by neměly být naměklé, pro další zpracování musejí dosáhnout určitého stupně křehkosti.
Pracharanda se může používat neupravená nebo smíchaná se skořicí či cukrem. Může být využita k dochucení, okořenění, na náplň nebo jako posyp. Chuťově připomíná skořici, pokud byla přisypána do mléka, vznikla kaše. Z povařené ve vodě s cukrem se vyráběla povidla. Podávala se často s knedlíky, šiškami nebo na škubáncích


Co je to Pracharanda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pracharanda. Co znamená odborný pojem Pracharanda z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Pracharanda? s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pracharanda je v sekci Jídlo

Klíčová slova: lexikon, význam, co je to Pracharanda?, definice pojmu, co znamená, terminologie, synonymum, význam slova, wiki, formulace, odborné názvosloví, co to je, terminus technicus, přesný výraz, přesný význam, vysvětlení, Jídlo, názvosloví


Pojem Pracharanda je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pracharanda? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pracharanda (řidčeji prachanda) je prášková přísada do pokrmů vyráběná ze sušeného ovoce, především hrušek.
Používá se pro více účelů - jako koření, plnidlo, zhutňovadlo, na posyp či jako surovina pro přípravu jiných potravin.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít pojem Pracharanda ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Pracharanda na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pracharanda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Pracharanda ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Pracharanda na Google.cz

Najít pojem Pracharanda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pracharanda například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Pracharanda? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pracharanda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pracharanda, odpověď na dotaz co je to Pracharanda?. Víte např. kdo to je Stavební inženýr? Znáte a víte kdo je Bruncvík? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.