Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pracharanda. Co znamená odborný pojem Pracharanda z kategorie Jídlo?

Co je Pracharanda? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pracharanda

Pracharanda, někdy také označovaná jako prachanda, je prášek, který semele, strouhá nebo drtí z usušeného ovoce ve hmoždíři. Většinou se používají hrušky, vhodné jsou především drobné plané hrušky. Lze využít i kdoule nebo plody nižší kvality. Recepty jsou různé, stejně jako způsob sušení. Sušit se může krájené ovoce nebo celé plody. Ty by neměly být naměklé, pro další zpracování musejí dosáhnout určitého stupně křehkosti.
Pracharanda se může používat neupravená nebo smíchaná se skořicí či cukrem. Může být využita k dochucení, okořenění, na náplň nebo jako posyp. Chuťově připomíná skořici, pokud byla přisypána do mléka, vznikla kaše. Z povařené ve vodě s cukrem se vyráběla povidla. Podávala se často s knedlíky, šiškami nebo na škubáncích


Co je to Pracharanda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pracharanda. Co znamená odborný pojem Pracharanda z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Definici pojmu Pracharanda sdílejte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Pracharanda je v kategorii jídlo

Klíčová slova: Pracharanda, terminologie, význam, termín, slovo, přesný výraz, co znamená, odborné názvosloví, lexikon, informace, terminus technicus, jídlo, jídlo, odborný výraz, formulace, význam slova, heslo, wiki


Pojem Pracharanda je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pracharanda? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pracharanda (řidčeji prachanda) je prášková přísada do pokrmů vyráběná ze sušeného ovoce, především hrušek.
Používá se pro více účelů - jako koření, plnidlo, zhutňovadlo, na posyp či jako surovina pro přípravu jiných potravin.

Další zdroje informací o slovu Pracharanda

Zkusit najít pojem Pracharanda ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Pracharanda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Pracharanda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Pracharanda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Pracharanda ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Pracharanda ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pracharanda například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Pracharanda? resp. jaká je definice slova Pracharanda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pracharanda, odpověď na dotaz co je to Pracharanda?. Víte např. kdo to je Robin Williams? Znáte a víte kdo je František I.? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Pracharanda i jinde než v sekci než v jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.