Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pankreas. Co znamená odborný pojem Pankreas z kategorie Lékařství?

Co je to Pankreas? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Pankreas

Pankreas je odborný termín (z latiny) pro slinivku břišní. Jedná se o žlázu s vnitřní i vnější sekrecí. Pankreas produkuje trávicí enzymy (proteazy, lipázy, amylázy) a hormony inzulin a glukagon.


Co je to Pankreas? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pankreas. Co znamená odborný pojem Pankreas z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Pankreas? se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pankreas je v sekci Lékařství

Klíčová slova: co to je, pojem, co je to Pankreas?, význam pojmu, vysvětlení, přesný výraz, wiki, slovo, formulace, názvosloví, lexikon, heslo, význam, přesný význam, význam slova, co znamená, definice pojmu, terminus technicus


Pojem Pankreas je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Pankreas?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slinivka břišní čili pankreas (z lat. pancreas) je šedě růžová laločnatá žláza připomínající velkou slinnou žlázu a řadí se mezi orgány trávicí soustavy. Velikost lidského pankreatu je 12–16 cm a váha 60-90 g. Funkčně tato žláza splňuje kritéria žlázy s vnější i vnitřní sekrecí. Většina objemu tkáně pankreatu je určena k výrobě pankreatické šťávy (= enzymy štěpící cukry, tuky, bílkoviny), jež je následně odváděna do dvanáctníku. Pouze 1,5 % objemu pankreatu tvoří buňky, které produkují neméně důležité hormony jako insulin a glukagon, jež jsou secernovány do krve.

Další možné informační zdroje

Hledat slovo Pankreas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Pankreas ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Pankreas ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Pankreas ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pankreas ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Pankreas na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pankreas například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Pankreas? resp. co je to Pankreas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pankreas, odpověď na dotaz co je to Pankreas?. Víte např. kdo to je Bono? Znáte a víte kdo je Buzna? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?