Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pankreas. Co znamená odborný pojem Pankreas z kategorie Lékařství?

Co je to Pankreas? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Pankreas?

Pankreas je odborný termín (z latiny) pro slinivku břišní. Jedná se o žlázu s vnitřní i vnější sekrecí. Pankreas produkuje trávicí enzymy (proteazy, lipázy, amylázy) a hormony inzulin a glukagon.


Co je to Pankreas? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pankreas. Co znamená odborný pojem Pankreas z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Pankreas se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: synonymum, slovník, význam, pojem, význam slova, definice pojmu, odborný výraz, slovo, lexikon, terminologie, přesný význam, Pankreas, co je to Pankreas?, definice, termín, heslo, informace, názvosloví


Pojem Pankreas je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Pankreas?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slinivka břišní čili pankreas (z lat. pancreas) je šedě růžová laločnatá žláza připomínající velkou slinnou žlázu a řadí se mezi orgány trávicí soustavy. Velikost lidského pankreatu je 12–16 cm a váha 60-90 g. Funkčně tato žláza splňuje kritéria žlázy s vnější i vnitřní sekrecí. Většina objemu tkáně pankreatu je určena k výrobě pankreatické šťávy (= enzymy štěpící cukry, tuky, bílkoviny), jež je následně odváděna do dvanáctníku. Pouze 1,5 % objemu pankreatu tvoří buňky, které produkují neméně důležité hormony jako insulin a glukagon, jež jsou secernovány do krve.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pankreas ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Pankreas ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Pankreas ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pankreas ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Pankreas na Google.cz

Hledat slovo Pankreas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pankreas například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste zjistili co znamená Pankreas? resp. co znamená Pankreas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pankreas, odpověď na dotaz co je to Pankreas?. Víte např. kdo to je Henri Becquerel? Znáte a víte kdo je Patron? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?