Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pankreas. Co znamená odborný pojem Pankreas z kategorie Lékařství?

Co je to Pankreas? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pankreas?

Pankreas je odborný termín (z latiny) pro slinivku břišní. Jedná se o žlázu s vnitřní i vnější sekrecí. Pankreas produkuje trávicí enzymy (proteazy, lipázy, amylázy) a hormony inzulin a glukagon.


Co je to Pankreas? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pankreas. Co znamená odborný pojem Pankreas z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Pankreas můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pankreas je v sekci Lékařství

Klíčová slova: lexikon, slovo, terminus technicus, formulace, termín, Lékařství, Lékařství, význam, vysvětlení, co to je, názvosloví, význam pojmu, Pankreas, význam slova, wiki, informace, odborný výraz, přesný výraz


Pojem Pankreas je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pankreas? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slinivka břišní čili pankreas (z lat. pancreas) je šedě růžová laločnatá žláza připomínající velkou slinnou žlázu a řadí se mezi orgány trávicí soustavy. Velikost lidského pankreatu je 12–16 cm a váha 60-90 g. Funkčně tato žláza splňuje kritéria žlázy s vnější i vnitřní sekrecí. Většina objemu tkáně pankreatu je určena k výrobě pankreatické šťávy (= enzymy štěpící cukry, tuky, bílkoviny), jež je následně odváděna do dvanáctníku. Pouze 1,5 % objemu pankreatu tvoří buňky, které produkují neméně důležité hormony jako insulin a glukagon, jež jsou secernovány do krve.

Hledejte pojem Pankreas v následujících vyhledávačích

Hledat heslo Pankreas ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pankreas ve Wikimedia Commons

Najít výraz Pankreas na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pankreas ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Pankreas na Youtube

Zkusit najít heslo Pankreas ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pankreas například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pankreas? resp. co přesně označuje termín Pankreas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pankreas, odpověď na dotaz co je to Pankreas?. Víte např. kdo to je Tester? Znáte a víte kdo je Buzerant? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?