Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pankreas. Co znamená odborný pojem Pankreas z kategorie Lékařství?

Co je to Pankreas? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pankreas?

Pankreas je odborný termín (z latiny) pro slinivku břišní. Jedná se o žlázu s vnitřní i vnější sekrecí. Pankreas produkuje trávicí enzymy (proteazy, lipázy, amylázy) a hormony inzulin a glukagon.


Co je to Pankreas? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pankreas. Co znamená odborný pojem Pankreas z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pankreas je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: informace, odborný výraz, co znamená, formulace, přesný význam, heslo, vysvětlení, wiki, slovník, definice, význam slova, terminus technicus, Lékařství, význam pojmu, přesný výraz, názvosloví, význam, Pankreas


Pojem Pankreas je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pankreas? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Slinivka břišní čili pankreas (z lat. pancreas) je šedě růžová laločnatá žláza připomínající velkou slinnou žlázu a řadí se mezi orgány trávicí soustavy. Velikost lidského pankreatu je 12–16 cm a váha 60-90 g. Funkčně tato žláza splňuje kritéria žlázy s vnější i vnitřní sekrecí. Většina objemu tkáně pankreatu je určena k výrobě pankreatické šťávy (= enzymy štěpící cukry, tuky, bílkoviny), jež je následně odváděna do dvanáctníku. Pouze 1,5 % objemu pankreatu tvoří buňky, které produkují neméně důležité hormony jako insulin a glukagon, jež jsou secernovány do krve.

Pro další informace o termínu Pankreas zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pankreas ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pankreas ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Pankreas ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Pankreas ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Pankreas ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Pankreas ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pankreas například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Pankreas? resp. co to je Pankreas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pankreas, odpověď na dotaz co je to Pankreas?. Víte např. kdo to je Mechanik? Znáte a víte kdo je Buzerant? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?