Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Doslov. Co znamená pojem Doslov z kategorie Literatura?

Co je Doslov?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Doslov?

Doslov je literární pojem, který se používá k označení textu na konci literárního díla. Tento text je samostatný, není součástí celého díla, jen určitého vydání. Může se jednat o zamyšlení nad hlavními myšlenkami díla, o esej či formu komentáře. Autorem doslovu obvykle nebývá autor díla, ale kritik, literární vědec, jiný významný spisovatel nebo dokonce sám vydavatel. Pokud doslov napíše sám autor, jde většinou o komentář u příležitosti dalšího vydání díla nebo objasnění změn, které autor učinil oproti předcházejícím vydáním.
V doslovu může být vysvětlován také děj a může být objasňováno jeho místo v souvislosti se společností a jejím vývojem. V některých případech se v doslovu uzavírá děj, ukazují se postavy po určité době, aby se čtenář dozvěděl, jak jejich příběh dopadl. Doslov není výhradní záležitostí literatury, vyskytuje se i v dalších odvětvích kultury, například v hudbě. Obecný význam slova je závěr děje či procesu.


Co je to Doslov? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Doslov. Co znamená pojem Doslov z kategorie Literatura?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Doslov? Potom se o definici podělte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Doslov se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: slovo, odborný výraz, informace, terminus technicus, formulace, lexikon, názvosloví, Doslov, co znamená, wiki, definice, význam slova, co je to Doslov?, význam, synonymum, definice pojmu, význam pojmu, slovník


Pojem Doslov je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Doslov? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Doslov je v literatuře označení samostatného textu na konci knihy, který na rozdíl od epilogu není součástí samotného díla, ale pouze dotyčného vydání. Může mít formu komentáře, eseje či zamyšlení nad dílem, zpravidla nikoliv z pera jeho autora, ale vydavatele, literárního vědce, kritika apod. V podání autorově může jít např. o komentář k novému vydání jeho díla, zhodnocení změn oproti předešlému vydání, apod.

Jiné zdroje informací o pojmu Doslov

Zkusit najít Doslov ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Doslov ve Wikimedia Commons

Najít slovo Doslov ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Doslov ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Doslov ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Doslov ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Doslov například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Doslov? resp. co znamená slovo Doslov? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Doslov, odpověď na dotaz co je to Doslov?. Víte např. kdo to je Valerij Gerasimov? Znáte a víte kdo je Megaloman? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Doslov hledat i v jiných kategoriích (než literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.