Co je to?
Výraz, termín, definice slova Doslov. Co znamená odborný pojem Doslov z kategorie Literatura?

Co je to Doslov? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Doslov?

Doslov je literární pojem, který se používá k označení textu na konci literárního díla. Tento text je samostatný, není součástí celého díla, jen určitého vydání. Může se jednat o zamyšlení nad hlavními myšlenkami díla, o esej či formu komentáře. Autorem doslovu obvykle nebývá autor díla, ale kritik, literární vědec, jiný významný spisovatel nebo dokonce sám vydavatel. Pokud doslov napíše sám autor, jde většinou o komentář u příležitosti dalšího vydání díla nebo objasnění změn, které autor učinil oproti předcházejícím vydáním.
V doslovu může být vysvětlován také děj a může být objasňováno jeho místo v souvislosti se společností a jejím vývojem. V některých případech se v doslovu uzavírá děj, ukazují se postavy po určité době, aby se čtenář dozvěděl, jak jejich příběh dopadl. Doslov není výhradní záležitostí literatury, vyskytuje se i v dalších odvětvích kultury, například v hudbě. Obecný význam slova je závěr děje či procesu.


Co je to Doslov? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Doslov. Co znamená odborný pojem Doslov z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Doslov sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Doslov patří do sekce literatura

Klíčová slova: popis, vysvětlení, přesný význam, literatura, slovo, význam slova, význam pojmu, odborné názvosloví, názvosloví, slovník, lexikon, Doslov, terminus technicus, synonymum, pojem, přesný výraz, termín, informace


Pojem Doslov je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Doslov? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Doslov je v literatuře označení samostatného textu na konci knihy, který na rozdíl od epilogu není součástí samotného díla, ale pouze dotyčného vydání. Může mít formu komentáře, eseje či zamyšlení nad dílem, zpravidla nikoliv z pera jeho autora, ale vydavatele, literárního vědce, kritika apod. V podání autorově může jít např. o komentář k novému vydání jeho díla, zhodnocení změn oproti předešlému vydání, apod.

Další informační zdroje

Najít pojem Doslov ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Doslov na Google.cz

Zkusit najít slovo Doslov ve Wikizdrojích

Najít termín Doslov ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Doslov ve Wikislovníku

Hledat termín Doslov ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Doslov například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste zjistili jaká je definice slova Doslov? resp. co je to Doslov? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Doslov, odpověď na dotaz co je to Doslov?. Víte např. kdo to je Čumil? Znáte a víte kdo je Josef Lada? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než literatura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.