Co je to?
Výraz, termín, definice slova Klokočí. Co znamená odborný pojem Klokočí z kategorie Rostliny?

Co je to Klokočí? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Klokočí

Klokočí může být označením pro klokočový porost nebo pro semena klokoče, tobolky vejčitého tvaru, které bývají využívány pro výrobu růženců. Klokoče jsou stromy nebo keře, rostoucí v Asii, Severní Americe i v Evropě. Jsou pěstovány i pro okrasné účely. Zvláštní tobolkovité plody klokočí mají tvar měchýřků, samotná semena bývají hnědá nebo žlutá. Tyto plody byly vyhledávané především v minulosti, kdy byly velmi oblíbeným materiálem, ze kterého se vyráběly korálky pro růžence.


Co je to Klokočí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Klokočí. Co znamená odborný pojem Klokočí z kategorie Rostliny?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Klokočí se nachází v kategorii rostliny

Klíčová slova: rostliny, definice pojmu, vysvětlení, synonymum, formulace, co znamená, informace, pojem, terminus technicus, co to je, definice, lexikon, význam pojmu, terminologie, termín, odborné názvosloví, význam slova, odborný výraz


Pojem Klokočí je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Klokočí? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Klokoč zpeřený (Staphylea pinnata) je dřevina z čeledi klokočovitých. Je původní v Evropě a Asii, v ČR je původní v teplých oblastech. Pěstuje se jako dekorativní keř nebo strom s ozdobnými květy nebo pro semena používaná k dekoraci a výrobě růženců.
Klokoč zpeřený dorůstá výšky 3 až 5 m. Kvete v květnu a červnu, květy jsou drobné, zvonkovité, narůžovělé, v malých, převislých hroznech. Listy jsou lichozpeřené, s vejčitými lístky, opadavé. Plod je nafouklá blanitá tobolka s tvrdými hnědými semeny.
Při pěstování preferuje slunečné polohy, propustné půdy; snáší ale i sucho a polostín. Množí se semeny, někdy hřížením. V 21. století narůstá jeho obliba, je vysazován i v městské zástavbě a pražských parcích.

Více informací o slovu Klokočí doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít pojem Klokočí ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Klokočí ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Klokočí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Klokočí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Klokočí ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Klokočí ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Klokočí například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Klokočí? resp. co označuje slovo Klokočí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Klokočí, odpověď na dotaz co je to Klokočí?. Víte např. kdo to je Gabaj? Znáte a víte kdo je Publicista? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je rostliny. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.