Co je to?
Odborný výraz, definice slova Klokočí. Co znamená pojem Klokočí z kategorie Rostliny?

Co je Klokočí?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Klokočí

Klokočí může být označením pro klokočový porost nebo pro semena klokoče, tobolky vejčitého tvaru, které bývají využívány pro výrobu růženců. Klokoče jsou stromy nebo keře, rostoucí v Asii, Severní Americe i v Evropě. Jsou pěstovány i pro okrasné účely. Zvláštní tobolkovité plody klokočí mají tvar měchýřků, samotná semena bývají hnědá nebo žlutá. Tyto plody byly vyhledávané především v minulosti, kdy byly velmi oblíbeným materiálem, ze kterého se vyráběly korálky pro růžence.


Co je to Klokočí? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Klokočí. Co znamená pojem Klokočí z kategorie Rostliny?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Klokočí se nachází v sekci rostliny

Klíčová slova: přesný význam, lexikon, co znamená, přesný výraz, pojem, slovo, odborný výraz, wiki, popis, vysvětlení, rostliny, význam slova, rostliny, terminologie, Klokočí, slovník, význam, odborné názvosloví


Pojem Klokočí je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Klokočí?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Klokoč zpeřený (Staphylea pinnata) je dřevina z čeledi klokočovitých. Je původní v Evropě a Asii, v ČR je původní v teplých oblastech. Pěstuje se jako dekorativní keř nebo strom s ozdobnými květy nebo pro semena používaná k dekoraci a výrobě růženců.
Klokoč zpeřený dorůstá výšky 3 až 5 m. Kvete v květnu a červnu, květy jsou drobné, zvonkovité, narůžovělé, v malých, převislých hroznech. Listy jsou lichozpeřené, s vejčitými lístky, opadavé. Plod je nafouklá blanitá tobolka s tvrdými hnědými semeny.
Při pěstování preferuje slunečné polohy, propustné půdy; snáší ale i sucho a polostín. Množí se semeny, někdy hřížením. V 21. století narůstá jeho obliba, je vysazován i v městské zástavbě a pražských parcích.

Jiné zdroje informací o pojmu Klokočí

Vyhledat slovo Klokočí ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Klokočí ve Wikimedia Commons

Najít heslo Klokočí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Klokočí ve Wikislovníku

Najít slovo Klokočí ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Klokočí ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Klokočí například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co znamená Klokočí? resp. co se přesně ukrývá za slovem Klokočí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Klokočí, odpověď na dotaz co je to Klokočí?. Víte např. kdo to je Lucie Wilde? Znáte a víte kdo je Iva Kubelková? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Radíme vám proto hledat slovo Klokočí i v jiné části webu než je kategorie rostliny. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie rostliny, Květ jablobě, klokočí, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.