Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Klokočí. Co znamená pojem Klokočí z kategorie Rostliny?

Co to je Klokočí? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Klokočí

Klokočí může být označením pro klokočový porost nebo pro semena klokoče, tobolky vejčitého tvaru, které bývají využívány pro výrobu růženců. Klokoče jsou stromy nebo keře, rostoucí v Asii, Severní Americe i v Evropě. Jsou pěstovány i pro okrasné účely. Zvláštní tobolkovité plody klokočí mají tvar měchýřků, samotná semena bývají hnědá nebo žlutá. Tyto plody byly vyhledávané především v minulosti, kdy byly velmi oblíbeným materiálem, ze kterého se vyráběly korálky pro růžence.


Co je to Klokočí? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Klokočí. Co znamená pojem Klokočí z kategorie Rostliny?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Klokočí? s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Klokočí je v sekci Rostliny

Klíčová slova: wiki, přesný význam, definice, formulace, význam slova, synonymum, definice pojmu, co to je, přesný výraz, informace, význam, termín, slovo, terminologie, pojem, terminus technicus, popis, Klokočí


Pojem Klokočí je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Klokočí?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Klokoč zpeřený (Staphylea pinnata) je dřevina z čeledi klokočovitých. Je původní v Evropě a Asii, v ČR je původní v teplých oblastech. Pěstuje se jako dekorativní keř nebo strom s ozdobnými květy nebo pro semena používaná k dekoraci a výrobě růženců.
Klokoč zpeřený dorůstá výšky 3 až 5 m. Kvete v květnu a červnu, květy jsou drobné, zvonkovité, narůžovělé, v malých, převislých hroznech. Listy jsou lichozpeřené, s vejčitými lístky, opadavé. Plod je nafouklá blanitá tobolka s tvrdými hnědými semeny.
Při pěstování preferuje slunečné polohy, propustné půdy; snáší ale i sucho a polostín. Množí se semeny, někdy hřížením. V 21. století narůstá jeho obliba, je vysazován i v městské zástavbě a pražských parcích.

Hledejte pojem Klokočí v následujících vyhledávačích

Najít slovo Klokočí ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Klokočí na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Klokočí ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Klokočí ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Klokočí ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Klokočí na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Klokočí například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Klokočí? resp. co se přesně ukrývá za slovem Klokočí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Klokočí, odpověď na dotaz co je to Klokočí?. Víte např. kdo to je Transgender? Znáte a víte kdo je Bohumil Kartous? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Rostliny Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.