Co je to?
Odborný výraz, definice slova Klokočí. Co znamená slovo Klokočí z kategorie Rostliny?

Co je Klokočí? Definice pojmu

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Klokočí

Klokočí může být označením pro klokočový porost nebo pro semena klokoče, tobolky vejčitého tvaru, které bývají využívány pro výrobu růženců. Klokoče jsou stromy nebo keře, rostoucí v Asii, Severní Americe i v Evropě. Jsou pěstovány i pro okrasné účely. Zvláštní tobolkovité plody klokočí mají tvar měchýřků, samotná semena bývají hnědá nebo žlutá. Tyto plody byly vyhledávané především v minulosti, kdy byly velmi oblíbeným materiálem, ze kterého se vyráběly korálky pro růžence.


Co je to Klokočí? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Klokočí. Co znamená slovo Klokočí z kategorie Rostliny?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Klokočí patří do kategorie rostliny

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, pojem, termín, význam pojmu, informace, rostliny, terminologie, terminus technicus, vysvětlení, formulace, názvosloví, význam slova, co znamená, heslo, co to je, Klokočí, přesný význam


Pojem Klokočí je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Klokočí? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Klokoč zpeřený (Staphylea pinnata) je dřevina z čeledi klokočovitých. Je původní v Evropě a Asii, v ČR je původní v teplých oblastech. Pěstuje se jako dekorativní keř nebo strom s ozdobnými květy nebo pro semena používaná k dekoraci a výrobě růženců.
Klokoč zpeřený dorůstá výšky 3 až 5 m. Kvete v květnu a červnu, květy jsou drobné, zvonkovité, narůžovělé, v malých, převislých hroznech. Listy jsou lichozpeřené, s vejčitými lístky, opadavé. Plod je nafouklá blanitá tobolka s tvrdými hnědými semeny.
Při pěstování preferuje slunečné polohy, propustné půdy; snáší ale i sucho a polostín. Množí se semeny, někdy hřížením. V 21. století narůstá jeho obliba, je vysazován i v městské zástavbě a pražských parcích.

Hledejte výraz Klokočí v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi Klokočí ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Klokočí na Youtube

Hledat frázi Klokočí ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Klokočí ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Klokočí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Klokočí ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Klokočí například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Klokočí? resp. co se skrývá pod slovem Klokočí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Klokočí, odpověď na dotaz co je to Klokočí?. Víte např. kdo to je Ekolog? Znáte a víte kdo je Britney Spears? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v rostliny. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.