Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Maloobchod. Co znamená pojem Maloobchod z kategorie Ekonomie?

Co to je Maloobchod? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Maloobchod?

Maloobchod je pojmenování jednoho ze způsobů prodeje. Jde většinou o prodej menšího množství zboží konečnému zákazníkovi. Opakem tohoto prodeje je velkoobchod, který kromě jiného dodává zboží i maloobchodníkům. Prodej tohoto typu je znám již z doby před mnoha tisíci lety, kdy obchodníci prodávali zboží na trzích. Pro maloobchod je typická vysoká míra konkurence. Konkurenčnost závisí na různorodosti nabízeného sortimentu. Dalším specifickým znakem je značný nátlak na snižování cen pro spotřebitele.
Ceny jsou v maloobchodě rozhodujícím činitelem. Záleží však i na dalších věcech, jako je místo prodeje, lokalita, stav prodejního místa a vybavení, druh zboží, prezentace zboží a výběr, pověst prodejce a další. Podle ceny a těchto dalších záležitostí se zákazník rozhoduje, zda u tohoto prodejce nakoupí. Maloobchod zahrnuje různé formy odbytu, například prodejny samoobslužné nebo pultového typu, hypermarkety, supermarkety, obchodní centra, podomní prodej, prodej přes obchodní zástupce, prodejní automaty, prodej přes telefon nebo internet.


Co je to Maloobchod? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Maloobchod. Co znamená pojem Maloobchod z kategorie Ekonomie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Maloobchod? s dalšími osobami na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Maloobchod je v sekci ekonomie

Klíčová slova: definice pojmu, definice, wiki, slovo, odborné názvosloví, vysvětlení, význam, ekonomie, názvosloví, formulace, termín, co to je, ekonomie, význam slova, odborný výraz, synonymum, co znamená, přesný výraz


Pojem Maloobchod je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Maloobchod?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Maloobchod je způsob prodeje zpravidla menšího objemu zboží konečnému spotřebiteli – tedy obchod v malém měřítku. Protikladem maloobchodu je velkoobchod, který představuje prodej a distribuci zboží ve velkém měřítku, často právě do maloobchodní prodejní sítě.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Maloobchod ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Maloobchod ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Maloobchod ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Maloobchod ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Maloobchod na Youtube

Vyhledat pojem Maloobchod ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Maloobchod například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Maloobchod? resp. jaký je význam pojmu Maloobchod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maloobchod, odpověď na dotaz co je to Maloobchod?. Víte např. kdo to je Alyson Hannigan? Znáte a víte kdo je Badalisc? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Maloobchod v jiné sekci než ekonomie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?