Co je to?
Definice odborného termínu, slova Maloobchod. Co znamená pojem Maloobchod z kategorie Ekonomie?

Co je Maloobchod?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Maloobchod

Maloobchod je pojmenování jednoho ze způsobů prodeje. Jde většinou o prodej menšího množství zboží konečnému zákazníkovi. Opakem tohoto prodeje je velkoobchod, který kromě jiného dodává zboží i maloobchodníkům. Prodej tohoto typu je znám již z doby před mnoha tisíci lety, kdy obchodníci prodávali zboží na trzích. Pro maloobchod je typická vysoká míra konkurence. Konkurenčnost závisí na různorodosti nabízeného sortimentu. Dalším specifickým znakem je značný nátlak na snižování cen pro spotřebitele.
Ceny jsou v maloobchodě rozhodujícím činitelem. Záleží však i na dalších věcech, jako je místo prodeje, lokalita, stav prodejního místa a vybavení, druh zboží, prezentace zboží a výběr, pověst prodejce a další. Podle ceny a těchto dalších záležitostí se zákazník rozhoduje, zda u tohoto prodejce nakoupí. Maloobchod zahrnuje různé formy odbytu, například prodejny samoobslužné nebo pultového typu, hypermarkety, supermarkety, obchodní centra, podomní prodej, prodej přes obchodní zástupce, prodejní automaty, prodej přes telefon nebo internet.


Co je to Maloobchod? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Maloobchod. Co znamená pojem Maloobchod z kategorie Ekonomie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Maloobchod patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: definice pojmu, význam slova, Maloobchod, ekonomie, přesný význam, lexikon, co znamená, vysvětlení, odborné názvosloví, význam pojmu, wiki, definice, slovník, terminologie, terminus technicus, názvosloví, co to je, slovo


Pojem Maloobchod je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Maloobchod?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Maloobchod je způsob prodeje zpravidla menšího objemu zboží konečnému spotřebiteli – tedy obchod v malém měřítku. Protikladem maloobchodu je velkoobchod, který představuje prodej a distribuci zboží ve velkém měřítku, často právě do maloobchodní prodejní sítě.

Pro více informací o heslu Maloobchod zkuste navštívit tyto odkazy

Najít heslo Maloobchod ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Maloobchod ve Wikislovníku

Najít heslo Maloobchod ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Maloobchod ve Wikimedia Commons

Najít termín Maloobchod ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Maloobchod na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Maloobchod například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní už nejspíš víte jaká je definice termínu Maloobchod? resp. jaký je přesný význam slova Maloobchod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maloobchod, odpověď na dotaz co je to Maloobchod?. Víte např. kdo to je Honimír? Znáte a víte kdo je Jana Švandová? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Maloobchod v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je ekonomie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie ekonomie, peníze hotovost, maloobchod, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?