Co je to?
Výraz, termín, definice slova Maloobchod. Co znamená odborný pojem Maloobchod z kategorie Ekonomie?

Co je to Maloobchod? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Maloobchod?

Maloobchod je pojmenování jednoho ze způsobů prodeje. Jde většinou o prodej menšího množství zboží konečnému zákazníkovi. Opakem tohoto prodeje je velkoobchod, který kromě jiného dodává zboží i maloobchodníkům. Prodej tohoto typu je znám již z doby před mnoha tisíci lety, kdy obchodníci prodávali zboží na trzích. Pro maloobchod je typická vysoká míra konkurence. Konkurenčnost závisí na různorodosti nabízeného sortimentu. Dalším specifickým znakem je značný nátlak na snižování cen pro spotřebitele.
Ceny jsou v maloobchodě rozhodujícím činitelem. Záleží však i na dalších věcech, jako je místo prodeje, lokalita, stav prodejního místa a vybavení, druh zboží, prezentace zboží a výběr, pověst prodejce a další. Podle ceny a těchto dalších záležitostí se zákazník rozhoduje, zda u tohoto prodejce nakoupí. Maloobchod zahrnuje různé formy odbytu, například prodejny samoobslužné nebo pultového typu, hypermarkety, supermarkety, obchodní centra, podomní prodej, prodej přes obchodní zástupce, prodejní automaty, prodej přes telefon nebo internet.


Co je to Maloobchod? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Maloobchod. Co znamená odborný pojem Maloobchod z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Maloobchod s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Maloobchod je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: přesný význam, Maloobchod, význam, co je to Maloobchod?, informace, význam pojmu, odborný výraz, wiki, terminologie, ekonomie, definice pojmu, vysvětlení, slovník, heslo, formulace, co to je, synonymum, definice


Pojem Maloobchod je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Maloobchod dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Maloobchod je způsob prodeje zpravidla menšího objemu zboží konečnému spotřebiteli – tedy obchod v malém měřítku. Protikladem maloobchodu je velkoobchod, který představuje prodej a distribuci zboží ve velkém měřítku, často právě do maloobchodní prodejní sítě.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Maloobchod ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Maloobchod na Youtube

Vyhledat slovo Maloobchod ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Maloobchod na Google.cz

Hledat heslo Maloobchod ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Maloobchod ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Maloobchod například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Maloobchod? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Maloobchod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maloobchod, odpověď na dotaz co je to Maloobchod?. Víte např. kdo to je Tomáš Řepka? Znáte a víte kdo je Kurt Cobain? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je ekonomie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?