Co je to?
Výraz, termín, definice slova Autokláv. Co znamená odborný pojem Autokláv z kategorie Technika?

Co je to Autokláv? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Autokláv?

Autokláv je pojmenování uzavíratelné tlakové nádob, určené pro reakce probíhající při zvýšeném nebo vysokém tlaku či teplotách. Využívá si pro chemické reakce malých množství cennějších látek nebo ve stavebnictví pro výrobu autoklávovaného betonu.
V lékařství a potravinářství se autokláv používá při sterilizaci a konzervaci. Na jeho provoz má dohlížet úřední osoba.


Co je to Autokláv? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Autokláv. Co znamená odborný pojem Autokláv z kategorie Technika?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Autokláv patří do kategorie technika

Klíčová slova: pojem, heslo, význam, význam pojmu, formulace, technika, odborné názvosloví, slovník, technika, definice, Autokláv, terminus technicus, vysvětlení, co je to Autokláv?, co to je, popis, terminologie, názvosloví


Pojem Autokláv je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Autokláv? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Autokláv je přístroj-reaktor konstruovaný pro reakce probíhající za vysokého tlaku a teploty.
V laboratořích se autokláv typicky používá ke sterilizaci materiálů v laboratorním skle, zejména médií. Samotný proces sterilizace je prováděn vlhkým teplým vzduchem a zvýšením tlaku. Standardem je použití vodní páry teploty 121 °C po dobu 23 minut při tlaku 101,3 kPa.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Autokláv na Youtube

Vyhledat pojem Autokláv na Google.cz

Hledat heslo Autokláv ve Wikislovníku

Najít heslo Autokláv ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Autokláv ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Autokláv ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Autokláv například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Autokláv? resp. co přesně označuje termín Autokláv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autokláv, odpověď na dotaz co je to Autokláv?. Víte např. kdo to je Advokát? Znáte a víte kdo je Norkys Batista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Autokláv hledat i v jiných kategoriích (než technika) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.