Co je to?
Definice odborného termínu, slova Autokláv. Co znamená pojem Autokláv z kategorie Technika?

Co je to Autokláv? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Autokláv?

Autokláv je pojmenování uzavíratelné tlakové nádob, určené pro reakce probíhající při zvýšeném nebo vysokém tlaku či teplotách. Využívá si pro chemické reakce malých množství cennějších látek nebo ve stavebnictví pro výrobu autoklávovaného betonu.
V lékařství a potravinářství se autokláv používá při sterilizaci a konzervaci. Na jeho provoz má dohlížet úřední osoba.


Co je to Autokláv? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Autokláv. Co znamená pojem Autokláv z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Autokláv je v sekci Technika

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam pojmu, informace, význam slova, význam, pojem, slovo, definice, přesný výraz, přesný význam, Technika, názvosloví, vysvětlení, co znamená, co je to Autokláv?, Autokláv, popis, terminus technicus


Pojem Autokláv je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Autokláv dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Autokláv je přístroj-reaktor konstruovaný pro reakce probíhající za vysokého tlaku a teploty.
V laboratořích se autokláv typicky používá ke sterilizaci materiálů v laboratorním skle, zejména médií. Samotný proces sterilizace je prováděn vlhkým teplým vzduchem a zvýšením tlaku. Standardem je použití vodní páry teploty 121 °C po dobu 23 minut při tlaku 101,3 kPa.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat termín Autokláv ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Autokláv ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autokláv ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Autokláv ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Autokláv ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Autokláv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Autokláv například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Autokláv? resp. co to je Autokláv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autokláv, odpověď na dotaz co je to Autokláv?. Víte např. kdo to je Klerik? Znáte a víte kdo je Simon Pegg? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Autokláv v jiné sekci než Technika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.