Co je to?
Definice odborného termínu, slova Autokláv. Co znamená pojem Autokláv z kategorie Technika?

Co je to Autokláv? Význam slova

Co znamená termín Autokláv? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Autokláv je pojmenování uzavíratelné tlakové nádob, určené pro reakce probíhající při zvýšeném nebo vysokém tlaku či teplotách. Využívá si pro chemické reakce malých množství cennějších látek nebo ve stavebnictví pro výrobu autoklávovaného betonu.
V lékařství a potravinářství se autokláv používá při sterilizaci a konzervaci. Na jeho provoz má dohlížet úřední osoba.


Co je to Autokláv? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Autokláv. Co znamená pojem Autokláv z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Autokláv? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Autokláv je v kategorii Technika

Klíčová slova: vysvětlení, co je to Autokláv?, terminologie, termín, formulace, lexikon, co znamená, popis, přesný výraz, Technika, co to je, Technika, názvosloví, definice pojmu, informace, wiki, slovo, význam pojmu


Pojem Autokláv je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Autokláv? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Autokláv je přístroj-reaktor konstruovaný pro reakce probíhající za vysokého tlaku a teploty.
V laboratořích se autokláv typicky používá ke sterilizaci materiálů v laboratorním skle, zejména médií. Samotný proces sterilizace je prováděn vlhkým teplým vzduchem a zvýšením tlaku. Standardem je použití vodní páry teploty 121 °C po dobu 23 minut při tlaku 101,3 kPa.

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Autokláv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Autokláv ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Autokláv na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autokláv ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Autokláv ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Autokláv na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Autokláv například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Autokláv? resp. jaký je význam pojmu Autokláv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autokláv, odpověď na dotaz co je to Autokláv?. Víte např. kdo to je Tunelář? Znáte a víte kdo je Markéta Gregorová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Technika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.