Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Autokláv. Co znamená pojem Autokláv z kategorie Technika?

Co je Autokláv?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Autokláv?

Autokláv je pojmenování uzavíratelné tlakové nádob, určené pro reakce probíhající při zvýšeném nebo vysokém tlaku či teplotách. Využívá si pro chemické reakce malých množství cennějších látek nebo ve stavebnictví pro výrobu autoklávovaného betonu.
V lékařství a potravinářství se autokláv používá při sterilizaci a konzervaci. Na jeho provoz má dohlížet úřední osoba.


Co je to Autokláv? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Autokláv. Co znamená pojem Autokláv z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Autokláv? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Autokláv se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, význam slova, heslo, názvosloví, lexikon, význam, definice, co je to Autokláv?, technika, termín, technika, slovo, terminologie, přesný význam, terminus technicus, informace, wiki


Pojem Autokláv je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Autokláv? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Autokláv je přístroj-reaktor konstruovaný pro reakce probíhající za vysokého tlaku a teploty.
V laboratořích se autokláv typicky používá ke sterilizaci materiálů v laboratorním skle, zejména médií. Samotný proces sterilizace je prováděn vlhkým teplým vzduchem a zvýšením tlaku. Standardem je použití vodní páry teploty 121 °C po dobu 23 minut při tlaku 101,3 kPa.

Další informace o pojmu Autokláv hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat výraz Autokláv ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Autokláv ve Wikizdrojích

Hledat frázi Autokláv na Google obrázcích

Vyhledat pojem Autokláv ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Autokláv ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Autokláv ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Autokláv například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Autokláv? resp. jaký je význam slova Autokláv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autokláv, odpověď na dotaz co je to Autokláv?. Víte např. kdo to je Levoboček? Znáte a víte kdo je Angel Wicky? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než technika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, dron, autokláv, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.