Co je to?
Výraz, termín, definice slova Autokláv. Co znamená odborný pojem Autokláv z kategorie Technika?

Co je to Autokláv? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Autokláv?

Autokláv je pojmenování uzavíratelné tlakové nádob, určené pro reakce probíhající při zvýšeném nebo vysokém tlaku či teplotách. Využívá si pro chemické reakce malých množství cennějších látek nebo ve stavebnictví pro výrobu autoklávovaného betonu.
V lékařství a potravinářství se autokláv používá při sterilizaci a konzervaci. Na jeho provoz má dohlížet úřední osoba.


Co je to Autokláv? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Autokláv. Co znamená odborný pojem Autokláv z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Autokláv je v sekci technika

Klíčová slova: technika, Autokláv, přesný výraz, slovník, definice pojmu, co je to Autokláv?, heslo, co znamená, význam, pojem, terminus technicus, přesný význam, definice, terminologie, technika, synonymum, lexikon, slovo


Pojem Autokláv je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Autokláv?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Autokláv je přístroj-reaktor konstruovaný pro reakce probíhající za vysokého tlaku a teploty.
V laboratořích se autokláv typicky používá ke sterilizaci materiálů v laboratorním skle, zejména médií. Samotný proces sterilizace je prováděn vlhkým teplým vzduchem a zvýšením tlaku. Standardem je použití vodní páry teploty 121 °C po dobu 23 minut při tlaku 101,3 kPa.

Další možné informační zdroje

Najít slovo Autokláv ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Autokláv ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Autokláv na Youtube

Zkusit najít heslo Autokláv ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Autokláv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autokláv ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Autokláv například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili jaká je definice slova Autokláv? resp. co je to Autokláv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autokláv, odpověď na dotaz co je to Autokláv?. Víte např. kdo to je Šmejdíř? Znáte a víte kdo je Martina Dlabajová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Autokláv i v jiných kategoriích (než technika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.