Co je to?
Výraz, termín, definice slova Autokláv. Co znamená odborný pojem Autokláv z kategorie Technika?

Co je to Autokláv? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Autokláv

Autokláv je pojmenování uzavíratelné tlakové nádob, určené pro reakce probíhající při zvýšeném nebo vysokém tlaku či teplotách. Využívá si pro chemické reakce malých množství cennějších látek nebo ve stavebnictví pro výrobu autoklávovaného betonu.
V lékařství a potravinářství se autokláv používá při sterilizaci a konzervaci. Na jeho provoz má dohlížet úřední osoba.


Co je to Autokláv? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Autokláv. Co znamená odborný pojem Autokláv z kategorie Technika?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s rodinou a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Autokláv se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: lexikon, definice pojmu, přesný význam, význam pojmu, termín, co znamená, technika, slovník, definice, co to je, význam, názvosloví, pojem, popis, formulace, terminologie, informace, slovo


Pojem Autokláv je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Autokláv? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Autokláv je přístroj-reaktor konstruovaný pro reakce probíhající za vysokého tlaku a teploty.
V laboratořích se autokláv typicky používá ke sterilizaci materiálů v laboratorním skle, zejména médií. Samotný proces sterilizace je prováděn vlhkým teplým vzduchem a zvýšením tlaku. Standardem je použití vodní páry teploty 121 °C po dobu 23 minut při tlaku 101,3 kPa.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autokláv ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Autokláv ve Wikislovníku

Najít výraz Autokláv ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Autokláv ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Autokláv ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Autokláv ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Autokláv například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní již víte jaká je definice termínu Autokláv? resp. jaký je přesný význam slova Autokláv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autokláv, odpověď na dotaz co je to Autokláv?. Víte např. kdo to je Jana Musilová? Znáte a víte kdo je Technolog? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Pokuste se najít termín Autokláv i v jiné kategorii než v technika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.