Co je to?
Definice odborného termínu, slova Autokláv. Co znamená pojem Autokláv z kategorie Technika?

Co je to Autokláv? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Autokláv?

Autokláv je pojmenování uzavíratelné tlakové nádob, určené pro reakce probíhající při zvýšeném nebo vysokém tlaku či teplotách. Využívá si pro chemické reakce malých množství cennějších látek nebo ve stavebnictví pro výrobu autoklávovaného betonu.
V lékařství a potravinářství se autokláv používá při sterilizaci a konzervaci. Na jeho provoz má dohlížet úřední osoba.


Co je to Autokláv? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Autokláv. Co znamená pojem Autokláv z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Autokláv s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Autokláv patří do kategorie Technika

Klíčová slova: názvosloví, terminus technicus, co znamená, vysvětlení, definice pojmu, co to je, odborný výraz, lexikon, definice, popis, Technika, formulace, wiki, termín, slovo, význam pojmu, význam, význam slova


Pojem Autokláv je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Autokláv můžete dozvědět následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Autokláv je přístroj-reaktor konstruovaný pro reakce probíhající za vysokého tlaku a teploty.
V laboratořích se autokláv typicky používá ke sterilizaci materiálů v laboratorním skle, zejména médií. Samotný proces sterilizace je prováděn vlhkým teplým vzduchem a zvýšením tlaku. Standardem je použití vodní páry teploty 121 °C po dobu 23 minut při tlaku 101,3 kPa.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít pojem Autokláv ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Autokláv na Google.cz

Zkusit najít slovo Autokláv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autokláv ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Autokláv na Youtube

Najít výraz Autokláv ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Autokláv například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Autokláv? resp. co přesně označuje termín Autokláv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autokláv, odpověď na dotaz co je to Autokláv?. Víte např. kdo to je Aragorn? Znáte a víte kdo je Simon Pegg? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Technika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.