Co je to?
Definice výrazu, termínu Kolonoskopie. Co znamená odborný pojem Kolonoskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Kolonoskopie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kolonoskopie?

Kolonoskopie (někdy také koloskopie) je způsob vyšetření tlustého střeva pomocí endoskopu. Provádí se při podezření na nějaký zánět tlustého střeva, polypy nebo nádorové onemocnění.


Co je to Kolonoskopie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kolonoskopie. Co znamená odborný pojem Kolonoskopie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kolonoskopie můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kolonoskopie je v sekci Lékařství

Klíčová slova: popis, lexikon, termín, terminologie, odborný výraz, význam pojmu, slovo, co znamená, Kolonoskopie, přesný význam, význam, přesný výraz, co to je, odborné názvosloví, co je to Kolonoskopie?, vysvětlení, definice, wiki


Pojem Kolonoskopie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kolonoskopie?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Koloskopie neboli kolonoskopie je metoda vyšetření tlustého střeva, případně tenkého střeva, endoskopem (optický přístroj k vyšetřování tělních dutin a dutých orgánů). Provádí se při podezření na hemoroidy, zánětlivé a nádorové onemocnění tlustého střeva. Lékař může takto nejen diagnostikovat jakékoli známky zánětu, polypy, nebo nádory, ale i odebírat vzorky tkání pro histologické vyšetření nebo provádět menší léčebné zákroky.

Hledejte pojem Kolonoskopie v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Kolonoskopie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kolonoskopie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Kolonoskopie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Kolonoskopie ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Kolonoskopie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Kolonoskopie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolonoskopie například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kolonoskopie? resp. co znamená výraz Kolonoskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolonoskopie, odpověď na dotaz co je to Kolonoskopie?. Víte např. kdo to je Tereza Voříšková? Znáte a víte kdo je John Lennon? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Kolonoskopie i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.