Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kolonoskopie. Co znamená odborný pojem Kolonoskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Kolonoskopie? Význam slova

Co znamená termín Kolonoskopie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kolonoskopie (někdy také koloskopie) je způsob vyšetření tlustého střeva pomocí endoskopu. Provádí se při podezření na nějaký zánět tlustého střeva, polypy nebo nádorové onemocnění.


Co je to Kolonoskopie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kolonoskopie. Co znamená odborný pojem Kolonoskopie z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kolonoskopie? Pak se o ní podělte s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Kolonoskopie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: vysvětlení, terminologie, synonymum, lékařství, co to je, co je to Kolonoskopie?, popis, informace, definice, význam slova, odborný výraz, termín, heslo, formulace, přesný výraz, pojem, wiki, slovník


Pojem Kolonoskopie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kolonoskopie?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Koloskopie neboli kolonoskopie je metoda vyšetření tlustého střeva, případně tenkého střeva, endoskopem (optický přístroj k vyšetřování tělních dutin a dutých orgánů). Provádí se při podezření na hemoroidy, zánětlivé a nádorové onemocnění tlustého střeva. Lékař může takto nejen diagnostikovat jakékoli známky zánětu, polypy, nebo nádory, ale i odebírat vzorky tkání pro histologické vyšetření nebo provádět menší léčebné zákroky.

Více informací o slovu Kolonoskopie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat termín Kolonoskopie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Kolonoskopie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kolonoskopie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Kolonoskopie na Google.cz

Hledat termín Kolonoskopie ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Kolonoskopie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolonoskopie například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Kolonoskopie? resp. jaký je přesný význam slova Kolonoskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolonoskopie, odpověď na dotaz co je to Kolonoskopie?. Víte např. kdo to je Luděk Staněk? Znáte a víte kdo je Pastevec? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.