Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kolonoskopie. Co znamená odborný pojem Kolonoskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Kolonoskopie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kolonoskopie

Kolonoskopie (někdy také koloskopie) je způsob vyšetření tlustého střeva pomocí endoskopu. Provádí se při podezření na nějaký zánět tlustého střeva, polypy nebo nádorové onemocnění.


Co je to Kolonoskopie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kolonoskopie. Co znamená odborný pojem Kolonoskopie z kategorie Lékařství?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Kolonoskopie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: co je to Kolonoskopie?, terminologie, význam slova, synonymum, popis, terminus technicus, wiki, informace, heslo, Kolonoskopie, přesný význam, co to je, lexikon, termín, slovo, formulace, pojem, definice pojmu


Pojem Kolonoskopie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kolonoskopie? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Koloskopie neboli kolonoskopie je metoda vyšetření tlustého střeva, případně tenkého střeva, endoskopem (optický přístroj k vyšetřování tělních dutin a dutých orgánů). Provádí se při podezření na hemoroidy, zánětlivé a nádorové onemocnění tlustého střeva. Lékař může takto nejen diagnostikovat jakékoli známky zánětu, polypy, nebo nádory, ale i odebírat vzorky tkání pro histologické vyšetření nebo provádět menší léčebné zákroky.

Další zdroje informací o slovu Kolonoskopie

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kolonoskopie ve Wikimedia Commons

Najít výraz Kolonoskopie na Google.cz

Vyhledat výraz Kolonoskopie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Kolonoskopie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Kolonoskopie ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Kolonoskopie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolonoskopie například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kolonoskopie? resp. co se skrývá pod slovem Kolonoskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolonoskopie, odpověď na dotaz co je to Kolonoskopie?. Víte např. kdo to je Šógun? Znáte a víte kdo je Lucie Vondráčková? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.