Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pole dance. Co znamená odborný pojem Pole dance z kategorie Sport?

Co je to Pole dance? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Pole dance?

Pole dance čili tanec na tyči patří moderním tanečním disciplínám. Jsou v něm spojeny prvky více dalších tanců a moderní gymnastikou, akrobacií, volným i moderním tancem. Základem je tanec na vertikálně umístěné tyči. Tomuto sportu se věnují jak muži, tak ženy. Jeho pěstování je zárukou celkového zpevnění těla, vytvarování postavy, vypracování břišních svalů a zvýšeného sebevědomí. Pokud je pole dance provozován jako soutěžní sport, může zahrnovat více druhů disciplín jako Pole Sport, Art, Exotic a další. Každý z těchto druhů má odlišná pravidla a je jiným způsobem náročný na účastníky.
Původ tohoto sportu lze nalézt v Indii, kde se již ve 12. století cvičil na širší dřevěné tyči. Později se toto cvičení objevilo v čínských cirkusech a z cirkusů se tento typ tance dostal do striptýzových barů. Na konci 20. století se použití tyče rozšířilo a stalo se oblíbeným kondičním cvičením. V Pole dance se také soutěží a sport má svou mezinárodní federaci a mistrovství. Cvičí se na duté tyči, která je připevněna k podlaze a ke stropu. Tyč může být ocelová, chromová, mosazná nebo titanová. Nejrozšířenější jsou tyče o průměru 45 mm.


Co je to Pole dance? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pole dance. Co znamená odborný pojem Pole dance z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pole dance s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Pole dance se nachází v sekci sport

Klíčová slova: slovník, heslo, Pole dance, lexikon, definice pojmu, synonymum, co znamená, pojem, wiki, informace, co je to Pole dance?, význam pojmu, slovo, formulace, vysvětlení, terminologie, sport, sport


Pojem Pole dance je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pole dance? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pole dance (tanec na tyči) je moderní tanečně-sportovní disciplína. Spojuje dohromady prvky tance s prvky gymnastiky a akrobacie na vertikální tyči i mimo ni. Pole dance zejména na soutěžní úrovni klade na sportovce vysoké nároky zejména co se týče fyzické síly, flexibility, tanečního projevu a také přesnost provedení jednotlivých prvků i floorworku (taneční sekvence mimo tyč).

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pole dance ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pole dance ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Pole dance ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Pole dance na Google.cz

Najít termín Pole dance ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Pole dance ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pole dance například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Pole dance? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pole dance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pole dance, odpověď na dotaz co je to Pole dance?. Víte např. kdo to je Porodní asistentka? Znáte a víte kdo je Angiolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci sport K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.