Co je to?
Definice výrazu Minimální mzda. Co znamená odborný pojem Minimální mzda z kategorie Právo?

Co to je Minimální mzda? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Minimální mzda

Minimální mzda je minimální částka, která může být zaměstnanci vyplacena za vykonanou práci. Plní především sociálně ochrannou funkci. Minimální mzda chrání zaměstnance před chudobou a umožňuje mu žít na určité sociální a hmotné úrovni.
Zaměstnavatelům pak zajišťuje rovné podmínky ve mzdové konkurenci. Minimální mzda má i ekonomickou funkci, v jejímž rámci vzniká zvýhodnění pracujících proti osobám žijícím ze systému sociálních dávek.


Co je to Minimální mzda? Význam slova, termín, Definice výrazu Minimální mzda. Co znamená odborný pojem Minimální mzda z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Minimální mzda sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Minimální mzda patří do sekce Právo

Klíčová slova: odborný výraz, terminologie, termín, informace, wiki, co je to Minimální mzda?, význam pojmu, formulace, co to je, synonymum, přesný význam, vysvětlení, přesný výraz, popis, definice, definice pojmu, slovo, Právo


Pojem Minimální mzda je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Minimální mzda? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Minimální mzda je nejnižší právně přípustná mzda, kterou je zaměstnavatel povinen poskytovat zaměstnanci za práci v pracovněprávním vztahu. Je to také minimální cena, za kterou mohou pracovníci prodávat svoji pracovní sílu. Přestože zákony o minimální mzdě platí v mnoha jurisdikcích, existují rozdíly v názorech na výhody a nevýhody minimální mzdy. Příznivci minimální mzdy tvrdí, že zvyšuje životní úroveň pracovníků, snižuje chudobu, nerovnost a podporuje morálku. Naproti tomu odpůrci minimální mzdy říkají, že zvyšuje chudobu, nezaměstnanost (zejména mezi nekvalifikovanými nebo nezkušenými pracovníky) a poškozují podniky, protože příliš vysoká minimální mzda vyžaduje, aby podniky zvýšily ceny svých produktů nebo služeb, kvůli nutnosti přizpůsobit se dodatečným nákladům souvisejících s vyššími mzdami.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Minimální mzda ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Minimální mzda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Minimální mzda ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Minimální mzda ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Minimální mzda ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Minimální mzda ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Minimální mzda například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Minimální mzda? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Minimální mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Minimální mzda, odpověď na dotaz co je to Minimální mzda?. Víte např. kdo to je Vymaštěnec? Znáte a víte kdo je Sergey Brin? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Minimální mzda v jiné sekci než Právo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.