Co je to?
Definice výrazu Minimální mzda. Co znamená odborný pojem Minimální mzda z kategorie Právo?

Co to je Minimální mzda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Minimální mzda?

Minimální mzda je minimální částka, která může být zaměstnanci vyplacena za vykonanou práci. Plní především sociálně ochrannou funkci. Minimální mzda chrání zaměstnance před chudobou a umožňuje mu žít na určité sociální a hmotné úrovni.
Zaměstnavatelům pak zajišťuje rovné podmínky ve mzdové konkurenci. Minimální mzda má i ekonomickou funkci, v jejímž rámci vzniká zvýhodnění pracujících proti osobám žijícím ze systému sociálních dávek.


Co je to Minimální mzda? Význam slova, termín, Definice výrazu Minimální mzda. Co znamená odborný pojem Minimální mzda z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Minimální mzda se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: Právo, wiki, Právo, co je to Minimální mzda?, slovník, co to je, Minimální mzda, odborný výraz, heslo, lexikon, přesný význam, termín, odborné názvosloví, definice pojmu, přesný výraz, formulace, názvosloví, co znamená


Pojem Minimální mzda je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Minimální mzda?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Minimální mzda je nejnižší právně přípustná mzda, kterou je zaměstnavatel povinen poskytovat zaměstnanci za práci v pracovněprávním vztahu. Je to také minimální cena, za kterou mohou pracovníci prodávat svoji pracovní sílu. Přestože zákony o minimální mzdě platí v mnoha jurisdikcích, existují rozdíly v názorech na výhody a nevýhody minimální mzdy. Příznivci minimální mzdy tvrdí, že zvyšuje životní úroveň pracovníků, snižuje chudobu, nerovnost a podporuje morálku. Naproti tomu odpůrci minimální mzdy říkají, že zvyšuje chudobu, nezaměstnanost (zejména mezi nekvalifikovanými nebo nezkušenými pracovníky) a poškozují podniky, protože příliš vysoká minimální mzda vyžaduje, aby podniky zvýšily ceny svých produktů nebo služeb, kvůli nutnosti přizpůsobit se dodatečným nákladům souvisejících s vyššími mzdami.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Minimální mzda na Youtube

Najít výraz Minimální mzda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Minimální mzda ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Minimální mzda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Minimální mzda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Minimální mzda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Minimální mzda například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Minimální mzda? resp. co přesně označuje termín Minimální mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Minimální mzda, odpověď na dotaz co je to Minimální mzda?. Víte např. kdo to je Nevolník? Znáte a víte kdo je Ivan Langer? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.