Co je to?
Výraz, termín, definice slova Minimální mzda. Co znamená odborný pojem Minimální mzda z kategorie Právo?

Co je to Minimální mzda? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Minimální mzda?

Minimální mzda je minimální částka, která může být zaměstnanci vyplacena za vykonanou práci. Plní především sociálně ochrannou funkci. Minimální mzda chrání zaměstnance před chudobou a umožňuje mu žít na určité sociální a hmotné úrovni.
Zaměstnavatelům pak zajišťuje rovné podmínky ve mzdové konkurenci. Minimální mzda má i ekonomickou funkci, v jejímž rámci vzniká zvýhodnění pracujících proti osobám žijícím ze systému sociálních dávek.


Co je to Minimální mzda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Minimální mzda. Co znamená odborný pojem Minimální mzda z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Minimální mzda patří do kategorie právo

Klíčová slova: terminus technicus, co je to Minimální mzda?, heslo, slovník, formulace, pojem, co znamená, názvosloví, právo, definice pojmu, slovo, informace, synonymum, lexikon, terminologie, přesný výraz, přesný význam, význam


Pojem Minimální mzda je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Minimální mzda? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Minimální mzda je nejnižší právně přípustná mzda, kterou je zaměstnavatel povinen poskytovat zaměstnanci za práci v pracovněprávním vztahu. Je to také minimální cena, za kterou mohou pracovníci prodávat svoji pracovní sílu. Přestože zákony o minimální mzdě platí v mnoha jurisdikcích, existují rozdíly v názorech na výhody a nevýhody minimální mzdy. Příznivci minimální mzdy tvrdí, že zvyšuje životní úroveň pracovníků, snižuje chudobu, nerovnost a podporuje morálku. Naproti tomu odpůrci minimální mzdy říkají, že zvyšuje chudobu, nezaměstnanost (zejména mezi nekvalifikovanými nebo nezkušenými pracovníky) a poškozují podniky, protože příliš vysoká minimální mzda vyžaduje, aby podniky zvýšily ceny svých produktů nebo služeb, kvůli nutnosti přizpůsobit se dodatečným nákladům souvisejících s vyššími mzdami.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Minimální mzda ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Minimální mzda na Youtube

Zkusit najít výraz Minimální mzda ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Minimální mzda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Minimální mzda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Minimální mzda ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Minimální mzda například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Minimální mzda? resp. co znamená Minimální mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Minimální mzda, odpověď na dotaz co je to Minimální mzda?. Víte např. kdo to je Zjev? Znáte a víte kdo je Martha Issová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je právo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.