Co je to?
Definice výrazu Minimální mzda. Co znamená odborný pojem Minimální mzda z kategorie Právo?

Co to je Minimální mzda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Minimální mzda

Minimální mzda je minimální částka, která může být zaměstnanci vyplacena za vykonanou práci. Plní především sociálně ochrannou funkci. Minimální mzda chrání zaměstnance před chudobou a umožňuje mu žít na určité sociální a hmotné úrovni.
Zaměstnavatelům pak zajišťuje rovné podmínky ve mzdové konkurenci. Minimální mzda má i ekonomickou funkci, v jejímž rámci vzniká zvýhodnění pracujících proti osobám žijícím ze systému sociálních dávek.


Co je to Minimální mzda? Význam slova, termín, Definice výrazu Minimální mzda. Co znamená odborný pojem Minimální mzda z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Minimální mzda sdílejte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Minimální mzda je v kategorii Právo

Klíčová slova: lexikon, pojem, přesný výraz, Právo, co je to Minimální mzda?, odborné názvosloví, slovo, význam slova, co to je, názvosloví, Právo, definice pojmu, terminus technicus, Minimální mzda, význam pojmu, co znamená, heslo, vysvětlení


Pojem Minimální mzda je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Minimální mzda?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Minimální mzda je nejnižší právně přípustná mzda, kterou je zaměstnavatel povinen poskytovat zaměstnanci za práci v pracovněprávním vztahu. Je to také minimální cena, za kterou mohou pracovníci prodávat svoji pracovní sílu. Přestože zákony o minimální mzdě platí v mnoha jurisdikcích, existují rozdíly v názorech na výhody a nevýhody minimální mzdy. Příznivci minimální mzdy tvrdí, že zvyšuje životní úroveň pracovníků, snižuje chudobu, nerovnost a podporuje morálku. Naproti tomu odpůrci minimální mzdy říkají, že zvyšuje chudobu, nezaměstnanost (zejména mezi nekvalifikovanými nebo nezkušenými pracovníky) a poškozují podniky, protože příliš vysoká minimální mzda vyžaduje, aby podniky zvýšily ceny svých produktů nebo služeb, kvůli nutnosti přizpůsobit se dodatečným nákladům souvisejících s vyššími mzdami.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Minimální mzda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Minimální mzda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Minimální mzda na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Minimální mzda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Minimální mzda ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Minimální mzda ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Minimální mzda například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Minimální mzda? resp. co vlastně znamená slovo Minimální mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Minimální mzda, odpověď na dotaz co je to Minimální mzda?. Víte např. kdo to je Šárka Fialová? Znáte a víte kdo je Sergey Brin? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.