Co je to?
Definice výrazu Pacht. Co znamená odborný pojem Pacht z kategorie Právo?

Co to je Pacht? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Pacht?

Pacht je poněkud zastaralý výraz, ale objevuje se v novém občanském zákoníku platném od 1. ledna 2014. Znamená to časově omezený pronájem zemědělské půdy. Nájemce (pachtýř) má povinnost odvádět z pronájmu pachtovné (stanovenou částku nebo třeba část úrody). Podle nového občanského zákoníku má pachtýř na rozdíl od nájemce "brát z věci užitky", tj. například může v pronajaté zahradě sklízet ovoce.


Co je to Pacht? Význam slova, termín, Definice výrazu Pacht. Co znamená odborný pojem Pacht z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Pacht) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pacht patří do kategorie Právo

Klíčová slova: co to je, přesný význam, Právo, informace, wiki, Pacht, synonymum, co je to Pacht?, terminus technicus, lexikon, popis, slovo, heslo, termín, význam slova, terminologie, názvosloví, význam pojmu


Pojem Pacht je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pacht? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Pacht (z lat. pactum, smlouva) je právní institut občanského práva a druh závazku z právních jednání spočívající v přenechání věci jinému. Právním titulem je pachtovní smlouva, kterou propachtovatel přenechává pachtýři věc k užívání a požívání. Pachtýř se smlouvou zavazuje platit za přenechání věci pachtovné či poskytnout poměrnou část výnosu věci.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo Pacht ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Pacht na Google.cz

Najít výraz Pacht ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Pacht ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Pacht na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pacht ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pacht například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pacht? resp. co znamená výraz Pacht? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pacht, odpověď na dotaz co je to Pacht?. Víte např. kdo to je Jaroslav Rudiš? Znáte a víte kdo je Monica Bellucci? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..