Co je to?
Definice výrazu Pacht. Co znamená odborný pojem Pacht z kategorie Právo?

Co to je Pacht? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Pacht?

Pacht je poněkud zastaralý výraz, ale objevuje se v novém občanském zákoníku platném od 1. ledna 2014. Znamená to časově omezený pronájem zemědělské půdy. Nájemce (pachtýř) má povinnost odvádět z pronájmu pachtovné (stanovenou částku nebo třeba část úrody). Podle nového občanského zákoníku má pachtýř na rozdíl od nájemce "brát z věci užitky", tj. například může v pronajaté zahradě sklízet ovoce.


Co je to Pacht? Význam slova, termín, Definice výrazu Pacht. Co znamená odborný pojem Pacht z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Pacht? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pacht se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: informace, odborné názvosloví, Právo, co to je, terminologie, slovník, synonymum, definice, heslo, wiki, definice pojmu, co je to Pacht?, význam pojmu, formulace, co znamená, význam slova, odborný výraz, lexikon


Pojem Pacht je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pacht? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pacht (z lat. pactum, smlouva) je právní institut občanského práva a druh závazku z právních jednání spočívající v přenechání věci jinému. Právním titulem je pachtovní smlouva, kterou propachtovatel přenechává pachtýři věc k užívání a požívání. Pachtýř se smlouvou zavazuje platit za přenechání věci pachtovné či poskytnout poměrnou část výnosu věci.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo Pacht ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pacht ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Pacht ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Pacht ve vyhledávači Qwant

Najít termín Pacht ve Wikizdrojích

Najít heslo Pacht ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pacht například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Pacht? resp. jaký je význam slova Pacht? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pacht, odpověď na dotaz co je to Pacht?. Víte např. kdo to je Sámo? Znáte a víte kdo je Monica Bellucci? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..