Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pacht. Co znamená odborný pojem Pacht z kategorie Právo?

Co je to Pacht? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Pacht?

Pacht je poněkud zastaralý výraz, ale objevuje se v novém občanském zákoníku platném od 1. ledna 2014. Znamená to časově omezený pronájem zemědělské půdy. Nájemce (pachtýř) má povinnost odvádět z pronájmu pachtovné (stanovenou částku nebo třeba část úrody). Podle nového občanského zákoníku má pachtýř na rozdíl od nájemce "brát z věci užitky", tj. například může v pronajaté zahradě sklízet ovoce.


Co je to Pacht? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pacht. Co znamená odborný pojem Pacht z kategorie Právo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Pacht? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Pacht je v kategorii právo

Klíčová slova: význam pojmu, termín, terminus technicus, heslo, význam, synonymum, definice pojmu, přesný výraz, odborné názvosloví, terminologie, odborný výraz, právo, slovník, definice, přesný význam, lexikon, právo, co to je


Pojem Pacht je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Pacht?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pacht (z lat. pactum, smlouva) je právní institut občanského práva a druh závazku z právních jednání spočívající v přenechání věci jinému. Právním titulem je pachtovní smlouva, kterou propachtovatel přenechává pachtýři věc k užívání a požívání. Pachtýř se smlouvou zavazuje platit za přenechání věci pachtovné či poskytnout poměrnou část výnosu věci.

Jiné informační zdroje o pojmu Pacht

Hledat pojem Pacht ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pacht ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Pacht ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Pacht ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Pacht ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Pacht ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pacht například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste zjistili co znamená Pacht? resp. co se skrývá pod slovem Pacht? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pacht, odpověď na dotaz co je to Pacht?. Víte např. kdo to je Kurýr? Znáte a víte kdo je Ódin? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je právo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..