Co je to?
Definice výrazu Pacht. Co znamená odborný pojem Pacht z kategorie Právo?

Co to je Pacht? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Pacht?

Pacht je poněkud zastaralý výraz, ale objevuje se v novém občanském zákoníku platném od 1. ledna 2014. Znamená to časově omezený pronájem zemědělské půdy. Nájemce (pachtýř) má povinnost odvádět z pronájmu pachtovné (stanovenou částku nebo třeba část úrody). Podle nového občanského zákoníku má pachtýř na rozdíl od nájemce "brát z věci užitky", tj. například může v pronajaté zahradě sklízet ovoce.


Co je to Pacht? Význam slova, termín, Definice výrazu Pacht. Co znamená odborný pojem Pacht z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Pacht můžete samozřejmě sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pacht je v sekci Právo

Klíčová slova: terminologie, wiki, informace, slovník, lexikon, heslo, definice, vysvětlení, Pacht, názvosloví, význam slova, Právo, odborné názvosloví, co je to Pacht?, Právo, význam pojmu, přesný význam, přesný výraz


Pojem Pacht je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pacht? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pacht (z lat. pactum, smlouva) je právní institut občanského práva a druh závazku z právních jednání spočívající v přenechání věci jinému. Právním titulem je pachtovní smlouva, kterou propachtovatel přenechává pachtýři věc k užívání a požívání. Pachtýř se smlouvou zavazuje platit za přenechání věci pachtovné či poskytnout poměrnou část výnosu věci.

Více informací o slovu Pacht doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Pacht ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Pacht ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Pacht na Google.cz

Vyhledat pojem Pacht ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pacht ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Pacht ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pacht například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Pacht? resp. co přesně označuje termín Pacht? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pacht, odpověď na dotaz co je to Pacht?. Víte např. kdo to je Kacíř? Znáte a víte kdo je Monica Bellucci? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..