Co je to?
Definice výrazu, termínu Ex offo. Co znamená odborný pojem Ex offo z kategorie Právo?

Co je to Ex offo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ex offo

Ex offo je výraz užívaný především v oblasti práva. Pojem ex offo pochází z latiny a jeho význam je z moci úřední, z úřední povinnosti nebo na úřední příkaz. V právu takto bývá označován především soudem přidělený obhájce.
To znamená, že obviněný má ze zákona nárok na obhájce, ale pokud si ho nezvolí sám, je mu tento obhájce úředně přidělen. Obhájce ex offo je sdvokát, který přípd musí převzít, odmítnout tuto povinnost lzepouze z velmi závažných důvodů. Jinou variantou výrazu ex offo je ex officio.


Co je to Ex offo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ex offo. Co znamená odborný pojem Ex offo z kategorie Právo?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Ex offo patří do sekce právo

Klíčová slova: význam slova, formulace, co je to Ex offo?, definice pojmu, význam, odborné názvosloví, co to je, definice, pojem, synonymum, právo, právo, názvosloví, informace, terminus technicus, terminologie, co znamená, přesný výraz


Pojem Ex offo je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Ex offo píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ex offo je v právním prostředí býv. Rakouska-Uherska zavedená zkratka jinak i v dalších právních řádech běžného latinského výrazu ex officio, který znamená z úřední moci, povinnosti, z úředního příkazu. V právnické terminologii se obvykle jedná o soudem přiděleného obhájce (tzv. obhájce nebo advokát ex offo). Nositel funkce nebo úřadu, který je z jejich titulu automaticky (ex officio) nositelem jiné funkce, se označuje virilista.

Pro další informace o termínu Ex offo zkuste tyto odkazy

Zkusit najít výraz Ex offo ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Ex offo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ex offo ve Wikimedia Commons

Najít výraz Ex offo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Ex offo ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Ex offo na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ex offo například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě nyní již víte co je to Ex offo? resp. co přesně označuje termín Ex offo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ex offo, odpověď na dotaz co je to Ex offo?. Víte např. kdo to je Jezíd? Znáte a víte kdo je Matt Damon? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci právo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.