Co je to?
Definice výrazu, termínu Ex offo. Co znamená odborný pojem Ex offo z kategorie Právo?

Co je to Ex offo? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ex offo

Ex offo je výraz užívaný především v oblasti práva. Pojem ex offo pochází z latiny a jeho význam je z moci úřední, z úřední povinnosti nebo na úřední příkaz. V právu takto bývá označován především soudem přidělený obhájce.
To znamená, že obviněný má ze zákona nárok na obhájce, ale pokud si ho nezvolí sám, je mu tento obhájce úředně přidělen. Obhájce ex offo je sdvokát, který přípd musí převzít, odmítnout tuto povinnost lzepouze z velmi závažných důvodů. Jinou variantou výrazu ex offo je ex officio.


Co je to Ex offo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ex offo. Co znamená odborný pojem Ex offo z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ex offo patří do sekce Právo

Klíčová slova: názvosloví, formulace, slovník, lexikon, termín, popis, synonymum, co je to Ex offo?, heslo, Právo, význam pojmu, definice pojmu, wiki, význam, definice, Právo, Ex offo, terminus technicus


Pojem Ex offo je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ex offo? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Ex offo je v právním prostředí býv. Rakouska-Uherska zavedená zkratka jinak i v dalších právních řádech běžného latinského výrazu ex officio, který znamená z úřední moci, povinnosti, z úředního příkazu. V právnické terminologii se obvykle jedná o soudem přiděleného obhájce (tzv. obhájce nebo advokát ex offo). Nositel funkce nebo úřadu, který je z jejich titulu automaticky (ex officio) nositelem jiné funkce, se označuje virilista.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Ex offo ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Ex offo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ex offo ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Ex offo na Youtube

Zkusit najít slovo Ex offo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ex offo ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ex offo například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Ex offo? resp. co to je Ex offo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ex offo, odpověď na dotaz co je to Ex offo?. Víte např. kdo to je Osoba blízká? Znáte a víte kdo je Jaroslav Foldyna? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.