Co je to?
Definice výrazu, termínu Ex offo. Co znamená odborný pojem Ex offo z kategorie Právo?

Co je to Ex offo? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ex offo

Ex offo je výraz užívaný především v oblasti práva. Pojem ex offo pochází z latiny a jeho význam je z moci úřední, z úřední povinnosti nebo na úřední příkaz. V právu takto bývá označován především soudem přidělený obhájce.
To znamená, že obviněný má ze zákona nárok na obhájce, ale pokud si ho nezvolí sám, je mu tento obhájce úředně přidělen. Obhájce ex offo je sdvokát, který přípd musí převzít, odmítnout tuto povinnost lzepouze z velmi závažných důvodů. Jinou variantou výrazu ex offo je ex officio.


Co je to Ex offo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ex offo. Co znamená odborný pojem Ex offo z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ex offo? s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ex offo je v sekci Právo

Klíčová slova: Právo, význam pojmu, definice pojmu, vysvětlení, co je to Ex offo?, heslo, Právo, význam, definice, popis, lexikon, přesný význam, přesný výraz, odborné názvosloví, co znamená, synonymum, odborný výraz, význam slova


Pojem Ex offo je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ex offo? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Ex offo je v právním prostředí býv. Rakouska-Uherska zavedená zkratka jinak i v dalších právních řádech běžného latinského výrazu ex officio, který znamená z úřední moci, povinnosti, z úředního příkazu. V právnické terminologii se obvykle jedná o soudem přiděleného obhájce (tzv. obhájce nebo advokát ex offo). Nositel funkce nebo úřadu, který je z jejich titulu automaticky (ex officio) nositelem jiné funkce, se označuje virilista.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat slovo Ex offo ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Ex offo ve Wikislovníku

Hledat termín Ex offo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ex offo ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Ex offo ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Ex offo ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ex offo například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Ex offo? resp. co vlastně znamená slovo Ex offo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ex offo, odpověď na dotaz co je to Ex offo?. Víte např. kdo to je Markytánka? Znáte a víte kdo je Karel Schwarzenberg? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.