Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Omluvný list. Co znamená pojem Omluvný list z kategorie Školství?

Co to je Omluvný list? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Omluvný list

Omluvný list je druhem formuláře, využívaného ve školách. Jde buď o tiskopis, nebo o formulář zhotovený podle potřeb samotnou školou. Slouží k doložení, odůvodnění a omluvě absence žáka na vyučování. V omluvě se uvádí konkrétní důvod, který žákovi zabránil v účasti na výuce. Může jít o stranu A4, buď ponechanou celou, nebo přeloženou.
Omluvný list musí obsahovat kolonky pro datum, zdůvodnění nepřítomnosti, podpis zákonného zástupce nebo zletilého žáka, počet hodin absence a podpis učitele. Na každém omluvném listu je uvedeno jméno a příjmení žáka, třída a název školy a samozřejmě školní rok, pro který je formulář určen. Zameškané hodiny se počítají podle rozvrhu výuky a odpovídají zápisům v třídní knize.


Co je to Omluvný list? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Omluvný list. Co znamená pojem Omluvný list z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Omluvný list patří do sekce Školství

Klíčová slova: popis, Omluvný list, lexikon, slovo, odborné názvosloví, význam pojmu, definice pojmu, co je to Omluvný list?, odborný výraz, termín, význam slova, heslo, wiki, názvosloví, přesný výraz, terminologie, Školství, slovník


Pojem Omluvný list je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Omluvný list? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Omluvný list je školní tiskopis (formulář), který dokládá a zdůvodňuje absenci žáka nebo studenta ve škole. Nejčastěji má formu složeného listu A4, na kterém je uvedeno jméno žáka, aktuální školní rok, třída a název (případně adresa) školy.
Omluvný list oficiálně popisuje důvod, kvůli kterému se nemohl žák účastnit výuky. Počet zameškaných hodin se odvíjí podle rozvrhu daného žáka a musí být stejný jako ten uvedený v třídní knize.

Další informační zdroje o slovu Omluvný list

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Omluvný list ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Omluvný list ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Omluvný list ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Omluvný list ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Omluvný list ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Omluvný list ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Omluvný list například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Omluvný list? resp. co se skrývá pod slovem Omluvný list? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Omluvný list, odpověď na dotaz co je to Omluvný list?. Víte např. kdo to je Centrista? Znáte a víte kdo je Mark Zuckerberg? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Školství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.