Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Omluvný list. Co znamená pojem Omluvný list z kategorie Školství?

Co to je Omluvný list? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Omluvný list?

Omluvný list je druhem formuláře, využívaného ve školách. Jde buď o tiskopis, nebo o formulář zhotovený podle potřeb samotnou školou. Slouží k doložení, odůvodnění a omluvě absence žáka na vyučování. V omluvě se uvádí konkrétní důvod, který žákovi zabránil v účasti na výuce. Může jít o stranu A4, buď ponechanou celou, nebo přeloženou.
Omluvný list musí obsahovat kolonky pro datum, zdůvodnění nepřítomnosti, podpis zákonného zástupce nebo zletilého žáka, počet hodin absence a podpis učitele. Na každém omluvném listu je uvedeno jméno a příjmení žáka, třída a název školy a samozřejmě školní rok, pro který je formulář určen. Zameškané hodiny se počítají podle rozvrhu výuky a odpovídají zápisům v třídní knize.


Co je to Omluvný list? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Omluvný list. Co znamená pojem Omluvný list z kategorie Školství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Omluvný list? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Omluvný list patří do sekce Školství

Klíčová slova: co je to Omluvný list?, Omluvný list, formulace, pojem, wiki, Školství, heslo, slovo, vysvětlení, význam pojmu, co to je, význam slova, co znamená, přesný výraz, popis, Školství, slovník, význam


Pojem Omluvný list je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Omluvný list? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Omluvný list je školní tiskopis (formulář), který dokládá a zdůvodňuje absenci žáka nebo studenta ve škole. Nejčastěji má formu složeného listu A4, na kterém je uvedeno jméno žáka, aktuální školní rok, třída a název (případně adresa) školy.
Omluvný list oficiálně popisuje důvod, kvůli kterému se nemohl žák účastnit výuky. Počet zameškaných hodin se odvíjí podle rozvrhu daného žáka a musí být stejný jako ten uvedený v třídní knize.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít pojem Omluvný list ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Omluvný list ve Wikimedia Commons

Najít výraz Omluvný list na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Omluvný list ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Omluvný list ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Omluvný list ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Omluvný list například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Omluvný list? resp. co je to Omluvný list? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Omluvný list, odpověď na dotaz co je to Omluvný list?. Víte např. kdo to je Fanoušek? Znáte a víte kdo je Sauron? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Školství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.