Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Potenciální. Co znamená pojem Potenciální z kategorie Latina?

Co to je Potenciální? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Potenciální?

Potenciální je pojem s velkým množstvím významů. V latině znamenalo toto slovo sílu, moc nebo možnost.
Pojmenování se využívá v lingvistice při určování slovesného způsobu, v matematice u funkcí, skalárů nebo vektorů, ve fyzice u gravitace, magnetizmu a elektřiny a v termodynamice a energii. V chemii a biologii se slovo potenciální užívá především v oblasti složení a vývoje buněk.


Co je to Potenciální? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Potenciální. Co znamená pojem Potenciální z kategorie Latina?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Potenciální? Potom se o definici podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Potenciální se nachází v kategorii Latina

Klíčová slova: terminus technicus, význam, přesný výraz, lexikon, co to je, Latina, Potenciální, wiki, slovník, význam pojmu, slovo, definice pojmu, definice, heslo, názvosloví, synonymum, Latina, odborné názvosloví


Pojem Potenciální je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít pojem Potenciální na Google.cz

Najít termín Potenciální ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Potenciální ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Potenciální ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Potenciální ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Potenciální ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Potenciální například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Potenciální? resp. jaká je definice slova Potenciální? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Potenciální, odpověď na dotaz co je to Potenciální?. Víte např. kdo to je Luděk Navara? Znáte a víte kdo je Křesťan? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Latina). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.