Co je to?
Výraz, termín, definice slova Potenciální. Co znamená odborný pojem Potenciální z kategorie Latina?

Co je to Potenciální? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Potenciální?

Potenciální je pojem s velkým množstvím významů. V latině znamenalo toto slovo sílu, moc nebo možnost.
Pojmenování se využívá v lingvistice při určování slovesného způsobu, v matematice u funkcí, skalárů nebo vektorů, ve fyzice u gravitace, magnetizmu a elektřiny a v termodynamice a energii. V chemii a biologii se slovo potenciální užívá především v oblasti složení a vývoje buněk.


Co je to Potenciální? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Potenciální. Co znamená odborný pojem Potenciální z kategorie Latina?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Potenciální? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Potenciální je v kategorii latina

Klíčová slova: latina, heslo, odborné názvosloví, slovník, terminus technicus, odborný výraz, přesný výraz, definice, co to je, význam slova, co znamená, názvosloví, pojem, synonymum, lexikon, informace, terminologie, co je to Potenciální?


Pojem Potenciální je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Potenciální

Zkusit najít výraz Potenciální ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Potenciální na Youtube

Hledat slovo Potenciální ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Potenciální ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Potenciální ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Potenciální ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Potenciální například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Potenciální? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Potenciální? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Potenciální, odpověď na dotaz co je to Potenciální?. Víte např. kdo to je Zoroastrián? Znáte a víte kdo je Eduard Haken? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je latina. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.