Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Potenciální. Co znamená pojem Potenciální z kategorie Latina?

Co to je Potenciální? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Potenciální?

Potenciální je pojem s velkým množstvím významů. V latině znamenalo toto slovo sílu, moc nebo možnost.
Pojmenování se využívá v lingvistice při určování slovesného způsobu, v matematice u funkcí, skalárů nebo vektorů, ve fyzice u gravitace, magnetizmu a elektřiny a v termodynamice a energii. V chemii a biologii se slovo potenciální užívá především v oblasti složení a vývoje buněk.


Co je to Potenciální? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Potenciální. Co znamená pojem Potenciální z kategorie Latina?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Potenciální sdílejte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Potenciální je v kategorii Latina

Klíčová slova: definice pojmu, význam, Potenciální, význam slova, definice, odborné názvosloví, wiki, přesný význam, odborný výraz, synonymum, co to je, Latina, lexikon, co je to Potenciální?, vysvětlení, formulace, informace, pojem


Pojem Potenciální je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Potenciální ve Wikimedia Commons

Najít pojem Potenciální ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Potenciální ve vyhledávači Qwant

Najít termín Potenciální ve Wikipedii

Najít heslo Potenciální ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Potenciální ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Potenciální například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Potenciální? resp. co se přesně ukrývá za slovem Potenciální? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Potenciální, odpověď na dotaz co je to Potenciální?. Víte např. kdo to je Živnostník? Znáte a víte kdo je Zběh? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Potenciální i v jiných kategoriích (než Latina). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.