Co je to?
Definice výrazu, termínu Stavební dozor. Co znamená odborný pojem Stavební dozor z kategorie Stavebnictví?

Co je to Stavební dozor? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Stavební dozor?

Stavební dozor je stavebním zákonem definován jako kontrola provádění prací na stavbě. Označuje se tak také člověk, který kontroluje stavebníka, stavícího svépomocí. Cílem je zajistit shodu stavby s projektem a dodržení platných norem a předpisů. Práce tak jsou provedeny správně a bezpečně. Tuto dozorovou činnost vykonává také stavební úřad.
Osoba provádějící stavební dozor musí mít vysokoškolské vzdělání ve stavebnictví nebo architektuře nebo středoškolské stavební vzdělání s maturitou a nejméně třemi roky praxe. Někdy tuto kontrolu provádí přímo stavbyvedoucí, který vede stavební deník a potvrzuje správné provádění stavebních prací autorizačním razítkem.


Co je to Stavební dozor? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Stavební dozor. Co znamená odborný pojem Stavební dozor z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Stavební dozor patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: význam pojmu, slovo, synonymum, heslo, Stavební dozor, vysvětlení, názvosloví, význam, odborný výraz, co znamená, pojem, přesný výraz, definice pojmu, co je to Stavební dozor?, význam slova, informace, termín, popis


Pojem Stavební dozor je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Stavební dozor? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Jako stavební dozor se ve stavebním zákoně označuje kontrola provádění stavebních prací. V běžném jazyce se tak označuje také osoba provozující tuto činnost pro stavebníka, který staví svépomocí. Tento dozor je veden zejména z důvodů zajištění stavby dle projektové dokumentace a dle platných předpisů a norem. Smyslem této činnosti je zajištění správného a bezpečného provádění prací. Dle stavebního zákona jde vždy o kontrolní, (dozorovou činnost), kterou provádí jednak stavební úřad v průběhu realizace a užívání stavby, jednak fyzická osoba, kterou je povinen pro svou stavbu zajistit stavebník, provádějící stavbu svépomocí, pokud sám nesplňuje kvalifikační požadavky stavebního zákona.

Další možné informační zdroje

Najít heslo Stavební dozor ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Stavební dozor na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stavební dozor ve Wikimedia Commons

Hledat termín Stavební dozor ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Stavební dozor ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Stavební dozor ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Stavební dozor například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Stavební dozor? resp. co se přesně ukrývá za slovem Stavební dozor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stavební dozor, odpověď na dotaz co je to Stavební dozor?. Víte např. kdo to je Archimédés? Znáte a víte kdo je Leonid Iljič Brežněv? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Stavební dozor i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.