Co je to?
Výraz, termín, definice slova Stavební dozor. Co znamená odborný pojem Stavební dozor z kategorie Stavebnictví?

Co je Stavební dozor? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Stavební dozor

Stavební dozor je stavebním zákonem definován jako kontrola provádění prací na stavbě. Označuje se tak také člověk, který kontroluje stavebníka, stavícího svépomocí. Cílem je zajistit shodu stavby s projektem a dodržení platných norem a předpisů. Práce tak jsou provedeny správně a bezpečně. Tuto dozorovou činnost vykonává také stavební úřad.
Osoba provádějící stavební dozor musí mít vysokoškolské vzdělání ve stavebnictví nebo architektuře nebo středoškolské stavební vzdělání s maturitou a nejméně třemi roky praxe. Někdy tuto kontrolu provádí přímo stavbyvedoucí, který vede stavební deník a potvrzuje správné provádění stavebních prací autorizačním razítkem.


Co je to Stavební dozor? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Stavební dozor. Co znamená odborný pojem Stavební dozor z kategorie Stavebnictví?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Stavební dozor? Pak se o ní podělte s rodinou a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Stavební dozor je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, význam pojmu, heslo, význam slova, odborný výraz, vysvětlení, přesný význam, co to je, terminologie, co znamená, názvosloví, termín, slovo, definice pojmu, slovník, formulace, definice


Pojem Stavební dozor je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Stavební dozor? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Jako stavební dozor se ve stavebním zákoně označuje kontrola provádění stavebních prací. V běžném jazyce se tak označuje také osoba provozující tuto činnost pro stavebníka, který staví svépomocí. Tento dozor je veden zejména z důvodů zajištění stavby dle projektové dokumentace a dle platných předpisů a norem. Smyslem této činnosti je zajištění správného a bezpečného provádění prací. Dle stavebního zákona jde vždy o kontrolní, (dozorovou činnost), kterou provádí jednak stavební úřad v průběhu realizace a užívání stavby, jednak fyzická osoba, kterou je povinen pro svou stavbu zajistit stavebník, provádějící stavbu svépomocí, pokud sám nesplňuje kvalifikační požadavky stavebního zákona.

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Stavební dozor ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stavební dozor ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Stavební dozor na Youtube

Zkusit najít frázi Stavební dozor na Google.cz

Zkusit najít pojem Stavební dozor ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Stavební dozor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Stavební dozor například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Stavební dozor? resp. jaká je definice termínu Stavební dozor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stavební dozor, odpověď na dotaz co je to Stavební dozor?. Víte např. kdo to je Jiří Hrzán? Znáte a víte kdo je Lazebnice? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Stavební dozor i v jiných kategoriích (než stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.