Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Stavební dozor. Co znamená pojem Stavební dozor z kategorie Stavebnictví?

Co je Stavební dozor?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Stavební dozor

Stavební dozor je stavebním zákonem definován jako kontrola provádění prací na stavbě. Označuje se tak také člověk, který kontroluje stavebníka, stavícího svépomocí. Cílem je zajistit shodu stavby s projektem a dodržení platných norem a předpisů. Práce tak jsou provedeny správně a bezpečně. Tuto dozorovou činnost vykonává také stavební úřad.
Osoba provádějící stavební dozor musí mít vysokoškolské vzdělání ve stavebnictví nebo architektuře nebo středoškolské stavební vzdělání s maturitou a nejméně třemi roky praxe. Někdy tuto kontrolu provádí přímo stavbyvedoucí, který vede stavební deník a potvrzuje správné provádění stavebních prací autorizačním razítkem.


Co je to Stavební dozor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Stavební dozor. Co znamená pojem Stavební dozor z kategorie Stavebnictví?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Stavební dozor? Potom se o definici podělte s kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Stavební dozor se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: synonymum, formulace, definice, přesný význam, přesný výraz, co znamená, význam pojmu, názvosloví, co je to Stavební dozor?, terminologie, heslo, definice pojmu, lexikon, slovník, slovo, wiki, odborné názvosloví, vysvětlení


Pojem Stavební dozor je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Stavební dozor? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako stavební dozor se ve stavebním zákoně označuje kontrola provádění stavebních prací. V běžném jazyce se tak označuje také osoba provozující tuto činnost pro stavebníka, který staví svépomocí. Tento dozor je veden zejména z důvodů zajištění stavby dle projektové dokumentace a dle platných předpisů a norem. Smyslem této činnosti je zajištění správného a bezpečného provádění prací. Dle stavebního zákona jde vždy o kontrolní, (dozorovou činnost), kterou provádí jednak stavební úřad v průběhu realizace a užívání stavby, jednak fyzická osoba, kterou je povinen pro svou stavbu zajistit stavebník, provádějící stavbu svépomocí, pokud sám nesplňuje kvalifikační požadavky stavebního zákona.

Více informací o pojmu Stavební dozor lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín Stavební dozor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Stavební dozor ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Stavební dozor ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Stavební dozor na Google.cz

Hledat videa s názvem Stavební dozor na Youtube

Najít výraz Stavební dozor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Stavební dozor například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co je to Stavební dozor? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Stavební dozor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stavební dozor, odpověď na dotaz co je to Stavební dozor?. Víte např. kdo to je Adiktoložka? Znáte a víte kdo je Vlastimil Válek? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie stavebnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.