Co je to?
Výraz, termín, definice slova Altán. Co znamená odborný pojem Altán z kategorie Stavebnictví?

Co je to Altán? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Altán?

Altán je jednoduchá ozdobná stavba, která je umístěna v zahradě, popřípadě i jinde v přírodě, například v parku nebo v okolí turistických či cyklistických tras. Tento přístřešek bývá většinou dřevěný a dá se z něj rozhlížet po širokém okolí.
V zahradách a parcích se označuje také jako besídka. V altánech se mohou konat i různá vystoupení. Lze ho postavit i na soukromém pozemku, pokud by však byl větší než 25 metrů čtverečních, bude pro jeho stavbu potřeba stavební povolení.


Co je to Altán? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Altán. Co znamená odborný pojem Altán z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Altán se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: lexikon, názvosloví, význam pojmu, informace, význam slova, heslo, co znamená, stavebnictví, stavebnictví, pojem, terminus technicus, slovník, co je to Altán?, popis, formulace, odborný výraz, vysvětlení, definice


Pojem Altán je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Altán? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Altán je obvykle malá ozdobná stavba (jednoduchý přístřešek) umístěná v zahradě nebo v parku určená zejména pro oddech, rekreaci a relaxaci lidí, někdy se jí také říká besídka. Nejjednodušší altány mohou být dřevěné a můžeme se s nimi setkat i ve volné přírodě nejčastěji v nějakých turisticky zajímavých místech, například v místech s krásnou vyhlídkou. Na takovém místě altán může plnit i funkci vyhlídkové terasy apod. Lázeňské altány zase velmi často slouží coby kryté pódium pro vystoupení lázeňských orchestrů. V případě, že si chcete na svém pozemku altán postavit a bude mít zastavěnou plochu do 25 m², není třeba stavební povolení ani ohlášení, musíte však zažádat o územní souhlas nebo rozhodnutí.

Pro další informace o termínu Altán zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Altán ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Altán ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Altán ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Altán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Altán ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Altán na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Altán například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní už nejspíš víte co to je Altán? resp. co znamená Altán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Altán, odpověď na dotaz co je to Altán?. Víte např. kdo to je Petr Robejšek? Znáte a víte kdo je Anders Behring Breivik? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než stavebnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!