Co je to?
Definice odborného termínu, slova Altán. Co znamená pojem Altán z kategorie Stavebnictví?

Co je Altán? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Altán?

Altán je jednoduchá ozdobná stavba, která je umístěna v zahradě, popřípadě i jinde v přírodě, například v parku nebo v okolí turistických či cyklistických tras. Tento přístřešek bývá většinou dřevěný a dá se z něj rozhlížet po širokém okolí.
V zahradách a parcích se označuje také jako besídka. V altánech se mohou konat i různá vystoupení. Lze ho postavit i na soukromém pozemku, pokud by však byl větší než 25 metrů čtverečních, bude pro jeho stavbu potřeba stavební povolení.


Co je to Altán? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Altán. Co znamená pojem Altán z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Altán? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Altán patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: přesný výraz, stavebnictví, co je to Altán?, termín, terminus technicus, slovník, co znamená, přesný význam, co to je, heslo, lexikon, vysvětlení, význam, terminologie, definice pojmu, synonymum, slovo, Altán


Pojem Altán je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Altán píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Altán je obvykle malá ozdobná stavba (jednoduchý přístřešek) umístěná v zahradě nebo v parku určená zejména pro oddech, rekreaci a relaxaci lidí, někdy se jí také říká besídka. Nejjednodušší altány mohou být dřevěné a můžeme se s nimi setkat i ve volné přírodě nejčastěji v nějakých turisticky zajímavých místech, například v místech s krásnou vyhlídkou. Na takovém místě altán může plnit i funkci vyhlídkové terasy apod. Lázeňské altány zase velmi často slouží coby kryté pódium pro vystoupení lázeňských orchestrů. V případě, že si chcete na svém pozemku altán postavit a bude mít zastavěnou plochu do 25 m², není třeba stavební povolení ani ohlášení, musíte však zažádat o územní souhlas nebo rozhodnutí.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Altán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Altán ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Altán na Youtube

Zkusit najít pojem Altán ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Altán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Altán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Altán například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Altán? resp. jaký je význam slova Altán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Altán, odpověď na dotaz co je to Altán?. Víte např. kdo to je Alexandr Mitrofanov? Znáte a víte kdo je Kateřina Sokolová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci stavebnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!