Co je to?
Definice výrazu Altán. Co znamená odborný pojem Altán z kategorie Stavebnictví?

Co to je Altán? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Altán

Altán je jednoduchá ozdobná stavba, která je umístěna v zahradě, popřípadě i jinde v přírodě, například v parku nebo v okolí turistických či cyklistických tras. Tento přístřešek bývá většinou dřevěný a dá se z něj rozhlížet po širokém okolí.
V zahradách a parcích se označuje také jako besídka. V altánech se mohou konat i různá vystoupení. Lze ho postavit i na soukromém pozemku, pokud by však byl větší než 25 metrů čtverečních, bude pro jeho stavbu potřeba stavební povolení.


Co je to Altán? Význam slova, termín, Definice výrazu Altán. Co znamená odborný pojem Altán z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Altán je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: slovo, synonymum, odborné názvosloví, popis, definice pojmu, přesný význam, názvosloví, Stavebnictví, Stavebnictví, termín, přesný výraz, Altán, terminologie, terminus technicus, informace, pojem, vysvětlení, slovník


Pojem Altán je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Altán? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Altán je obvykle malá ozdobná stavba (jednoduchý přístřešek) umístěná v zahradě nebo v parku určená zejména pro oddech, rekreaci a relaxaci lidí, někdy se jí také říká besídka. Nejjednodušší altány mohou být dřevěné a můžeme se s nimi setkat i ve volné přírodě nejčastěji v nějakých turisticky zajímavých místech, například v místech s krásnou vyhlídkou. Na takovém místě altán může plnit i funkci vyhlídkové terasy apod. Lázeňské altány zase velmi často slouží coby kryté pódium pro vystoupení lázeňských orchestrů. V případě, že si chcete na svém pozemku altán postavit a bude mít zastavěnou plochu do 25 m², není třeba stavební povolení ani ohlášení, musíte však zažádat o územní souhlas nebo rozhodnutí.

Pro více informací o heslu Altán zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat výraz Altán ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Altán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Altán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Altán ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Altán ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Altán ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Altán například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Altán? resp. co označuje slovo Altán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Altán, odpověď na dotaz co je to Altán?. Víte např. kdo to je Erik Tabery? Znáte a víte kdo je Dorian Gray? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Stavebnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!