Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Altán. Co znamená pojem Altán z kategorie Stavebnictví?

Co je Altán?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Altán?

Altán je jednoduchá ozdobná stavba, která je umístěna v zahradě, popřípadě i jinde v přírodě, například v parku nebo v okolí turistických či cyklistických tras. Tento přístřešek bývá většinou dřevěný a dá se z něj rozhlížet po širokém okolí.
V zahradách a parcích se označuje také jako besídka. V altánech se mohou konat i různá vystoupení. Lze ho postavit i na soukromém pozemku, pokud by však byl větší než 25 metrů čtverečních, bude pro jeho stavbu potřeba stavební povolení.


Co je to Altán? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Altán. Co znamená pojem Altán z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Altán? Potom se o definici podělte s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Altán se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: terminologie, přesný výraz, přesný význam, termín, Altán, heslo, informace, význam pojmu, lexikon, odborný výraz, co to je, význam, definice, odborné názvosloví, co znamená, názvosloví, wiki, definice pojmu


Pojem Altán je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Altán? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Altán je obvykle malá ozdobná stavba (jednoduchý přístřešek) umístěná v zahradě nebo v parku určená zejména pro oddech, rekreaci a relaxaci lidí, někdy se jí také říká besídka. Nejjednodušší altány mohou být dřevěné a můžeme se s nimi setkat i ve volné přírodě nejčastěji v nějakých turisticky zajímavých místech, například v místech s krásnou vyhlídkou. Na takovém místě altán může plnit i funkci vyhlídkové terasy apod. Lázeňské altány zase velmi často slouží coby kryté pódium pro vystoupení lázeňských orchestrů. V případě, že si chcete na svém pozemku altán postavit a bude mít zastavěnou plochu do 25 m², není třeba stavební povolení ani ohlášení, musíte však zažádat o územní souhlas nebo rozhodnutí.

Jiné zdroje informací o pojmu Altán

Hledat videa s názvem Altán na Youtube

Zkusit najít pojem Altán ve Wikislovníku

Najít výraz Altán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Altán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Altán na Google.cz

Hledat výraz Altán ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Altán například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teďka už zajisté víte jaká je definice slova Altán? resp. co vlastně znamená slovo Altán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Altán, odpověď na dotaz co je to Altán?. Víte např. kdo to je Michal Nesvadba? Znáte a víte kdo je Gabriela Kratochvílová? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Altán v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je stavebnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, dům s atriem, altán, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!