Co je to?
Definice výrazu Altán. Co znamená odborný pojem Altán z kategorie Stavebnictví?

Co to je Altán? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Altán

Altán je jednoduchá ozdobná stavba, která je umístěna v zahradě, popřípadě i jinde v přírodě, například v parku nebo v okolí turistických či cyklistických tras. Tento přístřešek bývá většinou dřevěný a dá se z něj rozhlížet po širokém okolí.
V zahradách a parcích se označuje také jako besídka. V altánech se mohou konat i různá vystoupení. Lze ho postavit i na soukromém pozemku, pokud by však byl větší než 25 metrů čtverečních, bude pro jeho stavbu potřeba stavební povolení.


Co je to Altán? Význam slova, termín, Definice výrazu Altán. Co znamená odborný pojem Altán z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Altán sdílejte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Altán je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: synonymum, pojem, Stavebnictví, definice pojmu, heslo, co to je, popis, wiki, terminologie, vysvětlení, význam pojmu, odborný výraz, lexikon, význam slova, formulace, informace, slovo, co je to Altán?


Pojem Altán je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Altán píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Altán je obvykle malá ozdobná stavba (jednoduchý přístřešek) umístěná v zahradě nebo v parku určená zejména pro oddech, rekreaci a relaxaci lidí, někdy se jí také říká besídka. Nejjednodušší altány mohou být dřevěné a můžeme se s nimi setkat i ve volné přírodě nejčastěji v nějakých turisticky zajímavých místech, například v místech s krásnou vyhlídkou. Na takovém místě altán může plnit i funkci vyhlídkové terasy apod. Lázeňské altány zase velmi často slouží coby kryté pódium pro vystoupení lázeňských orchestrů. V případě, že si chcete na svém pozemku altán postavit a bude mít zastavěnou plochu do 25 m², není třeba stavební povolení ani ohlášení, musíte však zažádat o územní souhlas nebo rozhodnutí.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Altán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Altán ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Altán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Altán ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Altán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Altán ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Altán například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Altán? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Altán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Altán, odpověď na dotaz co je to Altán?. Víte např. kdo to je Mim? Znáte a víte kdo je Aristokratka? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!