Co je to?
Definice výrazu Altán. Co znamená odborný pojem Altán z kategorie Stavebnictví?

Co to je Altán? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Altán

Altán je jednoduchá ozdobná stavba, která je umístěna v zahradě, popřípadě i jinde v přírodě, například v parku nebo v okolí turistických či cyklistických tras. Tento přístřešek bývá většinou dřevěný a dá se z něj rozhlížet po širokém okolí.
V zahradách a parcích se označuje také jako besídka. V altánech se mohou konat i různá vystoupení. Lze ho postavit i na soukromém pozemku, pokud by však byl větší než 25 metrů čtverečních, bude pro jeho stavbu potřeba stavební povolení.


Co je to Altán? Význam slova, termín, Definice výrazu Altán. Co znamená odborný pojem Altán z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Altán doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Altán se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: lexikon, co znamená, význam slova, pojem, odborné názvosloví, popis, přesný význam, definice pojmu, názvosloví, přesný výraz, informace, co to je, Stavebnictví, formulace, význam, terminus technicus, Stavebnictví, Altán


Pojem Altán je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Altán? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Altán je obvykle malá ozdobná stavba (jednoduchý přístřešek) umístěná v zahradě nebo v parku určená zejména pro oddech, rekreaci a relaxaci lidí, někdy se jí také říká besídka. Nejjednodušší altány mohou být dřevěné a můžeme se s nimi setkat i ve volné přírodě nejčastěji v nějakých turisticky zajímavých místech, například v místech s krásnou vyhlídkou. Na takovém místě altán může plnit i funkci vyhlídkové terasy apod. Lázeňské altány zase velmi často slouží coby kryté pódium pro vystoupení lázeňských orchestrů. V případě, že si chcete na svém pozemku altán postavit a bude mít zastavěnou plochu do 25 m², není třeba stavební povolení ani ohlášení, musíte však zažádat o územní souhlas nebo rozhodnutí.

Pro další informace o termínu Altán zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Altán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Altán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Altán ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Altán na Youtube

Najít slovo Altán ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Altán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Altán například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Altán? resp. jaká je definice termínu Altán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Altán, odpověď na dotaz co je to Altán?. Víte např. kdo to je Děvka? Znáte a víte kdo je Motovidlo? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!