Co je to?
Definice výrazu Altán. Co znamená odborný pojem Altán z kategorie Stavebnictví?

Co to je Altán? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Altán

Altán je jednoduchá ozdobná stavba, která je umístěna v zahradě, popřípadě i jinde v přírodě, například v parku nebo v okolí turistických či cyklistických tras. Tento přístřešek bývá většinou dřevěný a dá se z něj rozhlížet po širokém okolí.
V zahradách a parcích se označuje také jako besídka. V altánech se mohou konat i různá vystoupení. Lze ho postavit i na soukromém pozemku, pokud by však byl větší než 25 metrů čtverečních, bude pro jeho stavbu potřeba stavební povolení.


Co je to Altán? Význam slova, termín, Definice výrazu Altán. Co znamená odborný pojem Altán z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Altán se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: popis, přesný výraz, definice, co znamená, vysvětlení, synonymum, odborný výraz, Stavebnictví, odborné názvosloví, wiki, co je to Altán?, termín, význam pojmu, slovo, terminologie, heslo, pojem, význam slova


Pojem Altán je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Altán?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Altán je obvykle malá ozdobná stavba (jednoduchý přístřešek) umístěná v zahradě nebo v parku určená zejména pro oddech, rekreaci a relaxaci lidí, někdy se jí také říká besídka. Nejjednodušší altány mohou být dřevěné a můžeme se s nimi setkat i ve volné přírodě nejčastěji v nějakých turisticky zajímavých místech, například v místech s krásnou vyhlídkou. Na takovém místě altán může plnit i funkci vyhlídkové terasy apod. Lázeňské altány zase velmi často slouží coby kryté pódium pro vystoupení lázeňských orchestrů. V případě, že si chcete na svém pozemku altán postavit a bude mít zastavěnou plochu do 25 m², není třeba stavební povolení ani ohlášení, musíte však zažádat o územní souhlas nebo rozhodnutí.

Jiné zdroje informací o pojmu Altán

Vyhledat heslo Altán na Google.cz

Zkusit najít heslo Altán ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Altán ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Altán ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Altán ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Altán ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Altán například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Altán? resp. jaká je definice termínu Altán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Altán, odpověď na dotaz co je to Altán?. Víte např. kdo to je Šéfredaktor? Znáte a víte kdo je Aristokratka? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Stavebnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!