Co je to?
Odborný výraz, definice slova Anesteziologie. Co znamená pojem Anesteziologie z kategorie Lékařství?

Co je to Anesteziologie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Anesteziologie

Anesteziologie je název pro souhrn úkonů, díky kterým je možno uskutečňovat operační úkony. Jde o přípravu na zákrok, poskytování anestezie během zákroku a pooperační péči. Řeší se také komplikace spojené s anestezií, kdy lékař konzultuje s dalšími specialisty nejvhodnější způsoby vedení anestezie.
Stará se o premedikaci, tlumení vědomí a bolesti při zákroku a udržení životních funkcí. K jeho povinnostem patří i pooperační péče a také případná resuscitace. Proto se tento lékařský obor nazývá anesteziologie a resuscitace.


Co je to Anesteziologie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Anesteziologie. Co znamená pojem Anesteziologie z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Anesteziologie? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Anesteziologie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: pojem, lexikon, Lékařství, terminus technicus, wiki, co to je, odborný výraz, co znamená, Lékařství, synonymum, význam pojmu, definice, co je to Anesteziologie?, informace, přesný výraz, slovo, vysvětlení, význam


Pojem Anesteziologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anesteziologie? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Anesteziologie a resuscitace je základní lékařský obor, jehož náplní práce je především poskytování anesteziologické, resuscitační a intenzivní péče. Pracovní náplň oboru je realizována na anesteziologicko-resuscitačních odděleních (zkratka ARO) nebo klinikách (zkratka ARK, KARIP nebo KARIM = Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny).

Pro více informací o heslu Anesteziologie zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat slovo Anesteziologie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Anesteziologie ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Anesteziologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Anesteziologie ve Wikislovníku

Hledat heslo Anesteziologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anesteziologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Anesteziologie například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Anesteziologie? resp. jaká je definice termínu Anesteziologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anesteziologie, odpověď na dotaz co je to Anesteziologie?. Víte např. kdo to je Rozhodce? Znáte a víte kdo je Všeználek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Anesteziologie hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.