Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anesteziologie. Co znamená odborný pojem Anesteziologie z kategorie Lékařství?

Co je to Anesteziologie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Anesteziologie?

Anesteziologie je název pro souhrn úkonů, díky kterým je možno uskutečňovat operační úkony. Jde o přípravu na zákrok, poskytování anestezie během zákroku a pooperační péči. Řeší se také komplikace spojené s anestezií, kdy lékař konzultuje s dalšími specialisty nejvhodnější způsoby vedení anestezie.
Stará se o premedikaci, tlumení vědomí a bolesti při zákroku a udržení životních funkcí. K jeho povinnostem patří i pooperační péče a také případná resuscitace. Proto se tento lékařský obor nazývá anesteziologie a resuscitace.


Co je to Anesteziologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anesteziologie. Co znamená odborný pojem Anesteziologie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Anesteziologie? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Anesteziologie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: lékařství, lékařství, odborné názvosloví, co je to Anesteziologie?, popis, odborný výraz, definice, význam pojmu, co to je, termín, informace, vysvětlení, přesný význam, slovník, pojem, Anesteziologie, lexikon, synonymum


Pojem Anesteziologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Anesteziologie dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Anesteziologie a resuscitace je základní lékařský obor, jehož náplní práce je především poskytování anesteziologické, resuscitační a intenzivní péče. Pracovní náplň oboru je realizována na anesteziologicko-resuscitačních odděleních (zkratka ARO) nebo klinikách (zkratka ARK, KARIP nebo KARIM = Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anesteziologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Anesteziologie na Google.cz

Najít slovo Anesteziologie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Anesteziologie ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Anesteziologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anesteziologie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Anesteziologie například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte jaká je definice termínu Anesteziologie? resp. jaká je definice termínu Anesteziologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anesteziologie, odpověď na dotaz co je to Anesteziologie?. Víte např. kdo to je Michal Kempný? Znáte a víte kdo je Gabriela Wilhelmová? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.