Co je to?
Odborný výraz, definice slova Anesteziologie. Co znamená slovo Anesteziologie z kategorie Lékařství?

Co je Anesteziologie?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Anesteziologie

Anesteziologie je název pro souhrn úkonů, díky kterým je možno uskutečňovat operační úkony. Jde o přípravu na zákrok, poskytování anestezie během zákroku a pooperační péči. Řeší se také komplikace spojené s anestezií, kdy lékař konzultuje s dalšími specialisty nejvhodnější způsoby vedení anestezie.
Stará se o premedikaci, tlumení vědomí a bolesti při zákroku a udržení životních funkcí. K jeho povinnostem patří i pooperační péče a také případná resuscitace. Proto se tento lékařský obor nazývá anesteziologie a resuscitace.


Co je to Anesteziologie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Anesteziologie. Co znamená slovo Anesteziologie z kategorie Lékařství?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Anesteziologie patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, význam slova, odborný výraz, přesný význam, co znamená, co to je, co je to Anesteziologie?, pojem, slovo, wiki, lékařství, názvosloví, definice, popis, terminus technicus, slovník, význam, přesný výraz


Pojem Anesteziologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Anesteziologie můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Anesteziologie a resuscitace je základní lékařský obor, jehož náplní práce je především poskytování anesteziologické, resuscitační a intenzivní péče. Pracovní náplň oboru je realizována na anesteziologicko-resuscitačních odděleních (zkratka ARO) nebo klinikách (zkratka ARK, KARIP nebo KARIM = Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny).

Jiné informační zdroje o pojmu Anesteziologie

Zkusit najít Anesteziologie ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Anesteziologie ve Wikizdrojích

Hledat výraz Anesteziologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Anesteziologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Anesteziologie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Anesteziologie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Anesteziologie například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Google obrázcích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Anesteziologie? resp. jaká je definice slova Anesteziologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anesteziologie, odpověď na dotaz co je to Anesteziologie?. Víte např. kdo to je Emma Srncová? Znáte a víte kdo je Petr Ludwig? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Anesteziologie v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Plato s nástroji, anesteziologie, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.