Co je to?
Odborný výraz, definice slova Anesteziologie. Co znamená pojem Anesteziologie z kategorie Lékařství?

Co je to Anesteziologie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Anesteziologie?

Anesteziologie je název pro souhrn úkonů, díky kterým je možno uskutečňovat operační úkony. Jde o přípravu na zákrok, poskytování anestezie během zákroku a pooperační péči. Řeší se také komplikace spojené s anestezií, kdy lékař konzultuje s dalšími specialisty nejvhodnější způsoby vedení anestezie.
Stará se o premedikaci, tlumení vědomí a bolesti při zákroku a udržení životních funkcí. K jeho povinnostem patří i pooperační péče a také případná resuscitace. Proto se tento lékařský obor nazývá anesteziologie a resuscitace.


Co je to Anesteziologie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Anesteziologie. Co znamená pojem Anesteziologie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Anesteziologie s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Anesteziologie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: termín, definice, význam pojmu, popis, přesný výraz, názvosloví, co je to Anesteziologie?, slovo, informace, pojem, heslo, Lékařství, wiki, lexikon, co to je, vysvětlení, formulace, terminologie


Pojem Anesteziologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Anesteziologie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anesteziologie a resuscitace je základní lékařský obor, jehož náplní práce je především poskytování anesteziologické, resuscitační a intenzivní péče. Pracovní náplň oboru je realizována na anesteziologicko-resuscitačních odděleních (zkratka ARO) nebo klinikách (zkratka ARK, KARIP nebo KARIM = Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Anesteziologie ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Anesteziologie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anesteziologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Anesteziologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anesteziologie ve Wikimedia Commons

Hledat termín Anesteziologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Anesteziologie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Anesteziologie? resp. jaká je definice termínu Anesteziologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anesteziologie, odpověď na dotaz co je to Anesteziologie?. Víte např. kdo to je Wrestler? Znáte a víte kdo je Leoš Mareš? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.