Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anesteziologie. Co znamená odborný pojem Anesteziologie z kategorie Lékařství?

Co je to Anesteziologie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Anesteziologie?

Anesteziologie je název pro souhrn úkonů, díky kterým je možno uskutečňovat operační úkony. Jde o přípravu na zákrok, poskytování anestezie během zákroku a pooperační péči. Řeší se také komplikace spojené s anestezií, kdy lékař konzultuje s dalšími specialisty nejvhodnější způsoby vedení anestezie.
Stará se o premedikaci, tlumení vědomí a bolesti při zákroku a udržení životních funkcí. K jeho povinnostem patří i pooperační péče a také případná resuscitace. Proto se tento lékařský obor nazývá anesteziologie a resuscitace.


Co je to Anesteziologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anesteziologie. Co znamená odborný pojem Anesteziologie z kategorie Lékařství?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Anesteziologie s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Anesteziologie se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, definice, lékařství, termín, přesný význam, informace, formulace, co to je, co znamená, lékařství, význam pojmu, slovník, heslo, odborný výraz, popis, přesný výraz, názvosloví, Anesteziologie


Pojem Anesteziologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Anesteziologie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Anesteziologie a resuscitace je základní lékařský obor, jehož náplní práce je především poskytování anesteziologické, resuscitační a intenzivní péče. Pracovní náplň oboru je realizována na anesteziologicko-resuscitačních odděleních (zkratka ARO) nebo klinikách (zkratka ARK, KARIP nebo KARIM = Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny).

Další zdroje informací

Vyhledat termín Anesteziologie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Anesteziologie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Anesteziologie na Youtube

Najít termín Anesteziologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Anesteziologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Anesteziologie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anesteziologie například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Anesteziologie? resp. co je to Anesteziologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anesteziologie, odpověď na dotaz co je to Anesteziologie?. Víte např. kdo to je Swarovski? Znáte a víte kdo je Písničkář? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Anesteziologie hledat i v jiných kategoriích (než lékařství) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.