Co je to?
Odborný výraz, definice slova Anesteziologie. Co znamená pojem Anesteziologie z kategorie Lékařství?

Co je Anesteziologie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Anesteziologie?

Anesteziologie je název pro souhrn úkonů, díky kterým je možno uskutečňovat operační úkony. Jde o přípravu na zákrok, poskytování anestezie během zákroku a pooperační péči. Řeší se také komplikace spojené s anestezií, kdy lékař konzultuje s dalšími specialisty nejvhodnější způsoby vedení anestezie.
Stará se o premedikaci, tlumení vědomí a bolesti při zákroku a udržení životních funkcí. K jeho povinnostem patří i pooperační péče a také případná resuscitace. Proto se tento lékařský obor nazývá anesteziologie a resuscitace.


Co je to Anesteziologie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Anesteziologie. Co znamená pojem Anesteziologie z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Anesteziologie se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: formulace, přesný výraz, odborný výraz, význam slova, wiki, co znamená, informace, co je to Anesteziologie?, Anesteziologie, význam, lékařství, definice, synonymum, význam pojmu, slovník, vysvětlení, lexikon, terminologie


Pojem Anesteziologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Anesteziologie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anesteziologie a resuscitace je základní lékařský obor, jehož náplní práce je především poskytování anesteziologické, resuscitační a intenzivní péče. Pracovní náplň oboru je realizována na anesteziologicko-resuscitačních odděleních (zkratka ARO) nebo klinikách (zkratka ARK, KARIP nebo KARIM = Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat heslo Anesteziologie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Anesteziologie na Google.cz

Zkusit najít výraz Anesteziologie ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Anesteziologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anesteziologie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Anesteziologie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Anesteziologie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní už nejspíš víte co to je Anesteziologie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Anesteziologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anesteziologie, odpověď na dotaz co je to Anesteziologie?. Víte např. kdo to je Iva Janžurová? Znáte a víte kdo je Skinhead? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.