Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Aperitiv. Co znamená pojem Aperitiv z kategorie Nápoje?

Co to je Aperitiv? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Aperitiv?

Aperitiv je pojmenování původem z francouzštiny nebo italštiny, používané pro označení alkoholického nápoje, podávaného přibližně čtvrt hodiny před začátkem jídla. Pije se pouze malé množství, většinou 1 decilitr. Nápoj má zkrátit a zpříjemnit čas, ve kterém se čeká na pokrm. Měl by také vyvolat hlad a zvětšit chuť a připravit trávicí soustavu na přicházející zážitek.. Může se podávat v malých sklenkách nebo miskách, často s malým plátkem citronu, záleží na druhu podávaného alkoholu.
Podávání aperitivu má svá pravidla, je považováno za záležitost společenského charakteru. Proslulé jsou italské aperitivy jako Cinzano, Martini či Campari. Vybírat lze mezi různými druhy aperitivů – lehkými, sladkými nebo lihovinami.


Co je to Aperitiv? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Aperitiv. Co znamená pojem Aperitiv z kategorie Nápoje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Aperitiv patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: význam slova, pojem, popis, co to je, wiki, termín, Aperitiv, význam, slovo, co znamená, lexikon, vysvětlení, význam pojmu, přesný výraz, terminologie, Nápoje, Nápoje, synonymum


Pojem Aperitiv je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aperitiv? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aperitiv (z franc. apéritif nebo ital. aperitivo – "otvírající") je alkoholický nápoj, který se podává 15–20 minut před začátkem jídla. Zpříjemňuje čekání na pokrm a vyvolává či probouzí větší chuť na jídlo. Mělo by ho být skutečně jen malé množství a jde také o společenskou záležitost. Protějškem aperitivu je digestiv, který se podává na závěr.

Jiné zdroje informací o pojmu Aperitiv

Zkusit najít výraz Aperitiv ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aperitiv ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Aperitiv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Aperitiv ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Aperitiv ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aperitiv ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Aperitiv například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Aperitiv? resp. jaká je definice termínu Aperitiv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aperitiv, odpověď na dotaz co je to Aperitiv?. Víte např. kdo to je Jiří Menzel? Znáte a víte kdo je Levi Strauss? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nápoje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.