Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aperitiv. Co znamená odborný pojem Aperitiv z kategorie Nápoje?

Co je to Aperitiv? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Aperitiv?

Aperitiv je pojmenování původem z francouzštiny nebo italštiny, používané pro označení alkoholického nápoje, podávaného přibližně čtvrt hodiny před začátkem jídla. Pije se pouze malé množství, většinou 1 decilitr. Nápoj má zkrátit a zpříjemnit čas, ve kterém se čeká na pokrm. Měl by také vyvolat hlad a zvětšit chuť a připravit trávicí soustavu na přicházející zážitek.. Může se podávat v malých sklenkách nebo miskách, často s malým plátkem citronu, záleží na druhu podávaného alkoholu.
Podávání aperitivu má svá pravidla, je považováno za záležitost společenského charakteru. Proslulé jsou italské aperitivy jako Cinzano, Martini či Campari. Vybírat lze mezi různými druhy aperitivů – lehkými, sladkými nebo lihovinami.


Co je to Aperitiv? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aperitiv. Co znamená odborný pojem Aperitiv z kategorie Nápoje?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Aperitiv s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Aperitiv patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: termín, Aperitiv, odborné názvosloví, informace, odborný výraz, definice pojmu, vysvětlení, význam pojmu, synonymum, formulace, přesný výraz, lexikon, wiki, co to je, co je to Aperitiv?, přesný význam, význam slova, význam


Pojem Aperitiv je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Aperitiv můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Aperitiv (z franc. apéritif nebo ital. aperitivo – "otvírající") je alkoholický nápoj, který se podává 15–20 minut před začátkem jídla. Zpříjemňuje čekání na pokrm a vyvolává či probouzí větší chuť na jídlo. Mělo by ho být skutečně jen malé množství a jde také o společenskou záležitost. Protějškem aperitivu je digestiv, který se podává na závěr.

Zkuste zjistit více informací o slovu Aperitiv v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Aperitiv na Google.cz

Vyhledat heslo Aperitiv ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Aperitiv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aperitiv ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Aperitiv ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Aperitiv ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aperitiv například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Aperitiv? resp. co označuje slovo Aperitiv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aperitiv, odpověď na dotaz co je to Aperitiv?. Víte např. kdo to je Ben Stiller? Znáte a víte kdo je Alexandr Vondra? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nápoje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.