Co je to?
Definice výrazu Aperitiv. Co znamená odborný pojem Aperitiv z kategorie Nápoje?

Co to je Aperitiv? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Aperitiv?

Aperitiv je pojmenování původem z francouzštiny nebo italštiny, používané pro označení alkoholického nápoje, podávaného přibližně čtvrt hodiny před začátkem jídla. Pije se pouze malé množství, většinou 1 decilitr. Nápoj má zkrátit a zpříjemnit čas, ve kterém se čeká na pokrm. Měl by také vyvolat hlad a zvětšit chuť a připravit trávicí soustavu na přicházející zážitek.. Může se podávat v malých sklenkách nebo miskách, často s malým plátkem citronu, záleží na druhu podávaného alkoholu.
Podávání aperitivu má svá pravidla, je považováno za záležitost společenského charakteru. Proslulé jsou italské aperitivy jako Cinzano, Martini či Campari. Vybírat lze mezi různými druhy aperitivů – lehkými, sladkými nebo lihovinami.


Co je to Aperitiv? Význam slova, termín, Definice výrazu Aperitiv. Co znamená odborný pojem Aperitiv z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Aperitiv? s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Aperitiv je v sekci nápoje

Klíčová slova: co znamená, wiki, slovník, pojem, odborný výraz, význam pojmu, definice, přesný výraz, terminus technicus, nápoje, synonymum, vysvětlení, termín, Aperitiv, co to je, co je to Aperitiv?, význam, význam slova


Pojem Aperitiv je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Aperitiv?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Aperitiv (z franc. apéritif nebo ital. aperitivo – "otvírající") je alkoholický nápoj, který se podává 15–20 minut před začátkem jídla. Zpříjemňuje čekání na pokrm a vyvolává či probouzí větší chuť na jídlo. Mělo by ho být skutečně jen malé množství a jde také o společenskou záležitost. Protějškem aperitivu je digestiv, který se podává na závěr.

Zkuste zjistit více informací o slovu Aperitiv v následujících zdrojích

Vyhledat termín Aperitiv ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Aperitiv ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aperitiv ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Aperitiv ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Aperitiv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Aperitiv na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aperitiv například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Aperitiv? resp. jaký je význam pojmu Aperitiv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aperitiv, odpověď na dotaz co je to Aperitiv?. Víte např. kdo to je Lewis Hamilton? Znáte a víte kdo je Terezie Tománková? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Aperitiv v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je nápoje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.