Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aperitiv. Co znamená odborný pojem Aperitiv z kategorie Nápoje?

Co je to Aperitiv? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Aperitiv

Aperitiv je pojmenování původem z francouzštiny nebo italštiny, používané pro označení alkoholického nápoje, podávaného přibližně čtvrt hodiny před začátkem jídla. Pije se pouze malé množství, většinou 1 decilitr. Nápoj má zkrátit a zpříjemnit čas, ve kterém se čeká na pokrm. Měl by také vyvolat hlad a zvětšit chuť a připravit trávicí soustavu na přicházející zážitek.. Může se podávat v malých sklenkách nebo miskách, často s malým plátkem citronu, záleží na druhu podávaného alkoholu.
Podávání aperitivu má svá pravidla, je považováno za záležitost společenského charakteru. Proslulé jsou italské aperitivy jako Cinzano, Martini či Campari. Vybírat lze mezi různými druhy aperitivů – lehkými, sladkými nebo lihovinami.


Co je to Aperitiv? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aperitiv. Co znamená odborný pojem Aperitiv z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Aperitiv? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Aperitiv je v kategorii nápoje

Klíčová slova: přesný výraz, wiki, terminologie, odborný výraz, slovo, termín, nápoje, lexikon, terminus technicus, definice pojmu, odborné názvosloví, význam pojmu, názvosloví, informace, Aperitiv, co je to Aperitiv?, slovník, přesný význam


Pojem Aperitiv je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Aperitiv dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Aperitiv (z franc. apéritif nebo ital. aperitivo – "otvírající") je alkoholický nápoj, který se podává 15–20 minut před začátkem jídla. Zpříjemňuje čekání na pokrm a vyvolává či probouzí větší chuť na jídlo. Mělo by ho být skutečně jen malé množství a jde také o společenskou záležitost. Protějškem aperitivu je digestiv, který se podává na závěr.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít heslo Aperitiv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Aperitiv ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Aperitiv ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Aperitiv ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Aperitiv ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Aperitiv na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Aperitiv například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste zjistili jaká je definice slova Aperitiv? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Aperitiv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aperitiv, odpověď na dotaz co je to Aperitiv?. Víte např. kdo to je Šovinista? Znáte a víte kdo je Pavel Novotný? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nápoje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.