Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Aperitiv. Co znamená pojem Aperitiv z kategorie Nápoje?

Co to je Aperitiv? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Aperitiv?

Aperitiv je pojmenování původem z francouzštiny nebo italštiny, používané pro označení alkoholického nápoje, podávaného přibližně čtvrt hodiny před začátkem jídla. Pije se pouze malé množství, většinou 1 decilitr. Nápoj má zkrátit a zpříjemnit čas, ve kterém se čeká na pokrm. Měl by také vyvolat hlad a zvětšit chuť a připravit trávicí soustavu na přicházející zážitek.. Může se podávat v malých sklenkách nebo miskách, často s malým plátkem citronu, záleží na druhu podávaného alkoholu.
Podávání aperitivu má svá pravidla, je považováno za záležitost společenského charakteru. Proslulé jsou italské aperitivy jako Cinzano, Martini či Campari. Vybírat lze mezi různými druhy aperitivů – lehkými, sladkými nebo lihovinami.


Co je to Aperitiv? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Aperitiv. Co znamená pojem Aperitiv z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Aperitiv je v sekci Nápoje

Klíčová slova: pojem, termín, informace, definice pojmu, význam pojmu, terminus technicus, terminologie, slovník, přesný význam, definice, formulace, popis, odborný výraz, Aperitiv, synonymum, lexikon, význam, wiki


Pojem Aperitiv je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Aperitiv dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Aperitiv (z franc. apéritif nebo ital. aperitivo – "otvírající") je alkoholický nápoj, který se podává 15–20 minut před začátkem jídla. Zpříjemňuje čekání na pokrm a vyvolává či probouzí větší chuť na jídlo. Mělo by ho být skutečně jen malé množství a jde také o společenskou záležitost. Protějškem aperitivu je digestiv, který se podává na závěr.

Hledejte pojem Aperitiv v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aperitiv ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Aperitiv ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Aperitiv ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Aperitiv ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Aperitiv ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Aperitiv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Aperitiv například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Aperitiv? resp. co znamená Aperitiv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aperitiv, odpověď na dotaz co je to Aperitiv?. Víte např. kdo to je Markéta Gregorová? Znáte a víte kdo je Igor Chaun? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Aperitiv v jiné sekci než Nápoje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.