Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Aperitiv. Co znamená pojem Aperitiv z kategorie Nápoje?

Co to je Aperitiv? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Aperitiv?

Aperitiv je pojmenování původem z francouzštiny nebo italštiny, používané pro označení alkoholického nápoje, podávaného přibližně čtvrt hodiny před začátkem jídla. Pije se pouze malé množství, většinou 1 decilitr. Nápoj má zkrátit a zpříjemnit čas, ve kterém se čeká na pokrm. Měl by také vyvolat hlad a zvětšit chuť a připravit trávicí soustavu na přicházející zážitek.. Může se podávat v malých sklenkách nebo miskách, často s malým plátkem citronu, záleží na druhu podávaného alkoholu.
Podávání aperitivu má svá pravidla, je považováno za záležitost společenského charakteru. Proslulé jsou italské aperitivy jako Cinzano, Martini či Campari. Vybírat lze mezi různými druhy aperitivů – lehkými, sladkými nebo lihovinami.


Co je to Aperitiv? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Aperitiv. Co znamená pojem Aperitiv z kategorie Nápoje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Aperitiv patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: co to je, co je to Aperitiv?, význam slova, wiki, odborné názvosloví, pojem, synonymum, odborný výraz, popis, termín, definice, lexikon, heslo, přesný výraz, slovník, Aperitiv, formulace, přesný význam


Pojem Aperitiv je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Aperitiv ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Aperitiv ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Aperitiv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aperitiv ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Aperitiv ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Aperitiv na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aperitiv například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Aperitiv? resp. jaký je přesný význam slova Aperitiv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aperitiv, odpověď na dotaz co je to Aperitiv?. Víte např. kdo to je Barbora Hrzánová? Znáte a víte kdo je Igor Chaun? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nápoje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.