Co je to?
Definice výrazu Aperitiv. Co znamená odborný pojem Aperitiv z kategorie Nápoje?

Co je Aperitiv? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Aperitiv?

Aperitiv je pojmenování původem z francouzštiny nebo italštiny, používané pro označení alkoholického nápoje, podávaného přibližně čtvrt hodiny před začátkem jídla. Pije se pouze malé množství, většinou 1 decilitr. Nápoj má zkrátit a zpříjemnit čas, ve kterém se čeká na pokrm. Měl by také vyvolat hlad a zvětšit chuť a připravit trávicí soustavu na přicházející zážitek.. Může se podávat v malých sklenkách nebo miskách, často s malým plátkem citronu, záleží na druhu podávaného alkoholu.
Podávání aperitivu má svá pravidla, je považováno za záležitost společenského charakteru. Proslulé jsou italské aperitivy jako Cinzano, Martini či Campari. Vybírat lze mezi různými druhy aperitivů – lehkými, sladkými nebo lihovinami.


Co je to Aperitiv? Význam slova, termín, Definice výrazu Aperitiv. Co znamená odborný pojem Aperitiv z kategorie Nápoje?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Aperitiv? se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Aperitiv je v sekci nápoje

Klíčová slova: definice, lexikon, synonymum, definice pojmu, heslo, nápoje, co znamená, odborný výraz, význam pojmu, nápoje, wiki, terminus technicus, slovo, přesný význam, odborné názvosloví, popis, pojem, význam


Pojem Aperitiv je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aperitiv? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aperitiv (z franc. apéritif nebo ital. aperitivo – "otvírající") je alkoholický nápoj, který se podává 15–20 minut před začátkem jídla. Zpříjemňuje čekání na pokrm a vyvolává či probouzí větší chuť na jídlo. Mělo by ho být skutečně jen malé množství a jde také o společenskou záležitost. Protějškem aperitivu je digestiv, který se podává na závěr.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít termín Aperitiv ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Aperitiv ve vyhledávači Yandex

Najít termín Aperitiv ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Aperitiv ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Aperitiv ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aperitiv ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Aperitiv například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte co znamená slovo Aperitiv? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Aperitiv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aperitiv, odpověď na dotaz co je to Aperitiv?. Víte např. kdo to je Mary Anningová? Znáte a víte kdo je Kovboj? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v nápoje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.