Co je to?
Výraz, termín, definice slova Keratin. Co znamená odborný pojem Keratin z kategorie Různé?

Co je Keratin? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Keratin

Keratin nazývaný též rohovina patří mezi skleroproteiny. Jeho struktura je vláknitá a není rozpustný ve vodě. Existuje ve dvou typech – keratiny kyselé, menší či neutrální až zásadité, větší. Keratin je základem pro nehty, vlasy a chlupy. Díky keratinu se na pokožce vytváří ochranná vrstva, která brání organizmus před infekcí. Rohovatá vrstva na těle se neustále odlupuje a zároveň dorůstá. Keratin se využívá především v kosmetice, jde o formu hydrolyzovaného keratinu, získávaného z ovčí vlny.

Co je to Keratin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Keratin. Co znamená odborný pojem Keratin z kategorie Různé?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Keratin sdílejte s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Keratin je v kategorii různé

Klíčová slova: definice, názvosloví, co to je, heslo, vysvětlení, synonymum, terminologie, popis, slovník, terminus technicus, pojem, přesný význam, význam slova, různé, lexikon, informace, odborné názvosloví, Keratin


Pojem Keratin je v kategorii různé, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Keratin můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Keratin (mimo vědu též rohovina) je stavební bílkovina řazená mezi skleroproteiny. Keratin je nerozpustný ve vodě a má vláknitou strukturu, jednotlivé monomery mívají délku 400–644 aminokyselin, ale větví se do polymerů o velkých rozměrech. Konečný tvar molekuly - terciární strukturu - zajišťují disulfidické můstky. Při rovnání vlasů teplem se právě tato přirozená struktura ztrácí a ničí se disulfidické můstky.

Pro další informace o termínu Keratin zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Keratin ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Keratin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Keratin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Keratin na Google.cz

Hledat videa s názvem Keratin na Youtube

Zkusit najít frázi Keratin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Keratin například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Keratin? resp. co přesně označuje termín Keratin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Keratin, odpověď na dotaz co je to Keratin?. Víte např. kdo to je Vlastimil Zavřel? Znáte a víte kdo je Iva Kubelková? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Keratin i v jiné kategorii než je sekce různé. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.