Co je to?
Výraz, termín, definice slova Keratin. Co znamená odborný pojem Keratin z kategorie Různé?

Co je to Keratin? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Keratin

Keratin nazývaný též rohovina patří mezi skleroproteiny. Jeho struktura je vláknitá a není rozpustný ve vodě. Existuje ve dvou typech – keratiny kyselé, menší či neutrální až zásadité, větší. Keratin je základem pro nehty, vlasy a chlupy. Díky keratinu se na pokožce vytváří ochranná vrstva, která brání organizmus před infekcí. Rohovatá vrstva na těle se neustále odlupuje a zároveň dorůstá. Keratin se využívá především v kosmetice, jde o formu hydrolyzovaného keratinu, získávaného z ovčí vlny.


Co je to Keratin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Keratin. Co znamená odborný pojem Keratin z kategorie Různé?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Keratin patří do kategorie Různé

Klíčová slova: definice pojmu, co je to Keratin?, názvosloví, význam slova, Různé, popis, wiki, přesný výraz, co to je, lexikon, Keratin, definice, terminus technicus, vysvětlení, terminologie, odborný výraz, termín, pojem


Pojem Keratin je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Keratin?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Keratin (mimo vědu též rohovina) je stavební bílkovina řazená mezi skleroproteiny. Keratin je nerozpustný ve vodě a má vláknitou strukturu, jednotlivé monomery mívají délku 400–644 aminokyselin, ale větví se do polymerů o velkých rozměrech. Konečný tvar molekuly - terciární strukturu - zajišťují disulfidické můstky. Při rovnání vlasů teplem se právě tato přirozená struktura ztrácí a ničí se disulfidické můstky.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Keratin ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Keratin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Keratin ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Keratin ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Keratin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Keratin na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Keratin například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Keratin? resp. co to je Keratin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Keratin, odpověď na dotaz co je to Keratin?. Víte např. kdo to je Dráteník? Znáte a víte kdo je Jan Macháček? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Různé. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.