Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pícnina. Co znamená pojem Pícnina z kategorie Rostliny?

Co je to Pícnina? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Pícnina?

Pícnina je označení pro rostlinu pěstovanou jako krmení pro hospodářská zvířata. Míněny jsou druhy rostlin, které ještě nejsou sklizeny, tedy ještě rostou. Pícniny jsou různé – pícní luštěniny, trávy, podle obsahu důležitých látek bílkovinné a sacharidové.
I když jsou známy již od 14. století, významněji se využívají až od století 18. Jejich využitím se zabývá pícninářství, součást rostlinné výroby zaměřená právě na rostliny sloužící k výživě zvířat.


Co je to Pícnina? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pícnina. Co znamená pojem Pícnina z kategorie Rostliny?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Pícnina doporučujeme sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pícnina se nachází v sekci Rostliny

Klíčová slova: termín, Pícnina, názvosloví, přesný význam, lexikon, terminus technicus, vysvětlení, význam, význam slova, wiki, definice, přesný výraz, význam pojmu, heslo, terminologie, odborný výraz, informace, odborné názvosloví


Pojem Pícnina je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Pícnina dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pícniny jsou rostlinné druhy pěstované ke krmným účelům. Označení se vztahuje na rostliny v porostu, tj. ještě než se sklidí. Pícninářství je speciální úsek rostlinné výroby, zabývající se pěstováním rostlin, které slouží k výživě hospodářských zvířat. V Čechách a na Moravě se pícniny objevily ve 14. století, avšak většího hospodářského významu nabyly teprve od 18. století.
Pícniny se rozlišují na pícní trávy, pícní luskoviny a ostatní. Lze je též rozlišovat podle obsahu převažujících chemických látek na sacharidové a bílkovinné. Někdy se uvádí kategorie polobílkovinné.
Mezi pícniny mírného pásma patří např. jetel a vojtěška, mezi pícniny tropů a subtropů např: opuncie.

Jetel

Jetel je v České republice pěstován jako pícnina pro krmení hospodářských zvířat. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay
Jetel je v České republice pěstován jako pícnina pro krmení hospodářských zvířat. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Pícnina

Najít pojem Pícnina ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Pícnina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Pícnina na Google.cz

Hledat heslo Pícnina ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Pícnina ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pícnina na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pícnina například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Pícnina? resp. co znamená slovo Pícnina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pícnina, odpověď na dotaz co je to Pícnina?. Víte např. kdo to je Marie Benešová? Znáte a víte kdo je Ortodontista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pícnina v jiné sekci než Rostliny. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.