Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pícnina. Co znamená pojem Pícnina z kategorie Rostliny?

Co je to Pícnina? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Pícnina?

Pícnina je označení pro rostlinu pěstovanou jako krmení pro hospodářská zvířata. Míněny jsou druhy rostlin, které ještě nejsou sklizeny, tedy ještě rostou. Pícniny jsou různé – pícní luštěniny, trávy, podle obsahu důležitých látek bílkovinné a sacharidové.
I když jsou známy již od 14. století, významněji se využívají až od století 18. Jejich využitím se zabývá pícninářství, součást rostlinné výroby zaměřená právě na rostliny sloužící k výživě zvířat.


Co je to Pícnina? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pícnina. Co znamená pojem Pícnina z kategorie Rostliny?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Pícnina můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pícnina je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: popis, odborný výraz, co je to Pícnina?, terminologie, názvosloví, formulace, lexikon, pojem, synonymum, přesný význam, terminus technicus, Rostliny, Rostliny, heslo, informace, definice pojmu, význam slova, slovo


Pojem Pícnina je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Pícnina můžete dozvědět následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pícniny jsou rostlinné druhy pěstované ke krmným účelům. Označení se vztahuje na rostliny v porostu, tj. ještě než se sklidí. Pícninářství je speciální úsek rostlinné výroby, zabývající se pěstováním rostlin, které slouží k výživě hospodářských zvířat. V Čechách a na Moravě se pícniny objevily ve 14. století, avšak většího hospodářského významu nabyly teprve od 18. století.
Pícniny se rozlišují na pícní trávy, pícní luskoviny a ostatní. Lze je též rozlišovat podle obsahu převažujících chemických látek na sacharidové a bílkovinné. Někdy se uvádí kategorie polobílkovinné.
Mezi pícniny mírného pásma patří např. jetel a vojtěška, mezi pícniny tropů a subtropů např: opuncie.

Jetel

Jetel je v České republice pěstován jako pícnina pro krmení hospodářských zvířat. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay
Jetel je v České republice pěstován jako pícnina pro krmení hospodářských zvířat. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Zkusit najít výraz Pícnina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Pícnina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Pícnina ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pícnina ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Pícnina ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Pícnina na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pícnina například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Pícnina? resp. co přesně znamená slovo Pícnina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pícnina, odpověď na dotaz co je to Pícnina?. Víte např. kdo to je Webdesigner? Znáte a víte kdo je Ortodontista? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Rostliny). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.