Co je to?
Definice výrazu, termínu Pícnina. Co znamená odborný pojem Pícnina z kategorie Rostliny?

Co je to Pícnina? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pícnina

Pícnina je označení pro rostlinu pěstovanou jako krmení pro hospodářská zvířata. Míněny jsou druhy rostlin, které ještě nejsou sklizeny, tedy ještě rostou. Pícniny jsou různé – pícní luštěniny, trávy, podle obsahu důležitých látek bílkovinné a sacharidové.
I když jsou známy již od 14. století, významněji se využívají až od století 18. Jejich využitím se zabývá pícninářství, součást rostlinné výroby zaměřená právě na rostliny sloužící k výživě zvířat.


Co je to Pícnina? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pícnina. Co znamená odborný pojem Pícnina z kategorie Rostliny?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pícnina s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Pícnina se nachází v sekci rostliny

Klíčová slova: heslo, terminologie, synonymum, odborný výraz, přesný význam, co znamená, termín, přesný výraz, wiki, Pícnina, definice pojmu, rostliny, lexikon, význam, pojem, vysvětlení, rostliny, odborné názvosloví


Pojem Pícnina je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pícnina? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pícniny jsou rostlinné druhy pěstované ke krmným účelům. Označení se vztahuje na rostliny v porostu, tj. ještě než se sklidí. Pícninářství je speciální úsek rostlinné výroby, zabývající se pěstováním rostlin, které slouží k výživě hospodářských zvířat. V Čechách a na Moravě se pícniny objevily ve 14. století, avšak většího hospodářského významu nabyly teprve od 18. století.
Pícniny se rozlišují na pícní trávy, pícní luskoviny a ostatní. Lze je též rozlišovat podle obsahu převažujících chemických látek na sacharidové a bílkovinné. Někdy se uvádí kategorie polobílkovinné.
Mezi pícniny mírného pásma patří např. jetel a vojtěška, mezi pícniny tropů a subtropů např: opuncie.

Jetel

Jetel je v České republice pěstován jako pícnina pro krmení hospodářských zvířat. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay
Jetel je v České republice pěstován jako pícnina pro krmení hospodářských zvířat. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Pícnina zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Pícnina ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Pícnina ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pícnina ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Pícnina ve Wikizdrojích

Najít pojem Pícnina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Pícnina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pícnina například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Pícnina? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pícnina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pícnina, odpověď na dotaz co je to Pícnina?. Víte např. kdo to je Pastevec? Znáte a víte kdo je Stomik? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci rostliny. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.