Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nevěra. Co znamená odborný pojem Nevěra z kategorie Psychologie?

Co je to Nevěra? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Nevěra?

Nevěra je obecně porušení věrnosti ve vztahu. Jedná se o uskutečnění takových kontaktů s jiným člověkem, které mohou partnera citově zraňovat (platí pro normální jedince). Typickou nevěrou je pohlavní styk s jiným partnerem, ale může se jednat i o psychologickou výměnu důvěrných informací.
K nevěře nedochází pouze v manželství, ale i u párů, které spolu žijí ve společné domácnosti nebo v počátcích vztahu. Nevěra může být jednorázová, při které nejde o city, středně dlouhá – zde jde většinou o dobrodružství - a dlouhodobá s citovou angažovaností.


Co je to Nevěra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nevěra. Co znamená odborný pojem Nevěra z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Nevěra sdílejte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Nevěra je v kategorii psychologie

Klíčová slova: definice, terminus technicus, co to je, psychologie, přesný význam, význam pojmu, termín, význam slova, psychologie, synonymum, slovo, wiki, co je to Nevěra?, co znamená, informace, názvosloví, slovník, odborný výraz


Pojem Nevěra je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Nevěra dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Nevěra je sexuální, resp. milostný poměr s partnerem mimo manželství nebo též mimo jiný dlouhotrvající vážný vztah, s nímž se pojí slib věrnosti.[1] Různí se pohledy na fyzickou nevěru a faktor citové angažovanosti. Starší pojem pro nevěru je cizoložství. Nevěra se odlišuje od polygamie, tj. souběžného legálního soužití jedince s více osobami (mnohomanželství).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nevěra ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Nevěra na Youtube

Zkusit najít pojem Nevěra ve Wikizdrojích

Najít heslo Nevěra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Nevěra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Nevěra ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Nevěra například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Nevěra? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Nevěra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nevěra, odpověď na dotaz co je to Nevěra?. Víte např. kdo to je Nikol Švantnerová? Znáte a víte kdo je Gejša? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než psychologie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?