Co je to?
Definice výrazu Nevěra. Co znamená odborný pojem Nevěra z kategorie Psychologie?

Co to je Nevěra? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Nevěra

Nevěra je obecně porušení věrnosti ve vztahu. Jedná se o uskutečnění takových kontaktů s jiným člověkem, které mohou partnera citově zraňovat (platí pro normální jedince). Typickou nevěrou je pohlavní styk s jiným partnerem, ale může se jednat i o psychologickou výměnu důvěrných informací.
K nevěře nedochází pouze v manželství, ale i u párů, které spolu žijí ve společné domácnosti nebo v počátcích vztahu. Nevěra může být jednorázová, při které nejde o city, středně dlouhá – zde jde většinou o dobrodružství - a dlouhodobá s citovou angažovaností.


Co je to Nevěra? Význam slova, termín, Definice výrazu Nevěra. Co znamená odborný pojem Nevěra z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Nevěra) můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Nevěra patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: termín, slovník, přesný význam, co znamená, přesný výraz, wiki, význam slova, Psychologie, formulace, definice pojmu, lexikon, heslo, odborný výraz, synonymum, Nevěra, co to je, terminus technicus, pojem


Pojem Nevěra je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nevěra? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nevěra je sexuální, resp. milostný poměr s partnerem mimo manželství nebo též mimo jiný dlouhotrvající vážný vztah, s nímž se pojí slib věrnosti.[1] Různí se pohledy na fyzickou nevěru a faktor citové angažovanosti. Starší pojem pro nevěru je cizoložství. Nevěra se odlišuje od polygamie, tj. souběžného legálního soužití jedince s více osobami (mnohomanželství).

Pro další informace o termínu Nevěra zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Nevěra ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Nevěra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Nevěra ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Nevěra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Nevěra ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Nevěra na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Nevěra například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Nevěra? resp. jaká je definice slova Nevěra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nevěra, odpověď na dotaz co je to Nevěra?. Víte např. kdo to je Administrátor? Znáte a víte kdo je Gejša? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?