Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nevěra. Co znamená odborný pojem Nevěra z kategorie Psychologie?

Co je Nevěra? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Nevěra?

Nevěra je obecně porušení věrnosti ve vztahu. Jedná se o uskutečnění takových kontaktů s jiným člověkem, které mohou partnera citově zraňovat (platí pro normální jedince). Typickou nevěrou je pohlavní styk s jiným partnerem, ale může se jednat i o psychologickou výměnu důvěrných informací.
K nevěře nedochází pouze v manželství, ale i u párů, které spolu žijí ve společné domácnosti nebo v počátcích vztahu. Nevěra může být jednorázová, při které nejde o city, středně dlouhá – zde jde většinou o dobrodružství - a dlouhodobá s citovou angažovaností.


Co je to Nevěra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nevěra. Co znamená odborný pojem Nevěra z kategorie Psychologie?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Nevěra můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Nevěra je v kategorii psychologie

Klíčová slova: wiki, názvosloví, význam, synonymum, termín, lexikon, Nevěra, informace, odborný výraz, co to je, vysvětlení, přesný výraz, co je to Nevěra?, definice pojmu, co znamená, odborné názvosloví, formulace, význam slova


Pojem Nevěra je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nevěra? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Nevěra je sexuální, resp. milostný poměr s partnerem mimo manželství nebo též mimo jiný dlouhotrvající vážný vztah, s nímž se pojí slib věrnosti.[1] Různí se pohledy na fyzickou nevěru a faktor citové angažovanosti. Starší pojem pro nevěru je cizoložství. Nevěra se odlišuje od polygamie, tj. souběžného legálního soužití jedince s více osobami (mnohomanželství).

Jiné zdroje informací o pojmu Nevěra

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nevěra ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Nevěra ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Nevěra ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Nevěra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Nevěra ve Wikizdrojích

Najít pojem Nevěra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Nevěra například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už víte co znamená slovo Nevěra? resp. co přesně znamená slovo Nevěra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nevěra, odpověď na dotaz co je to Nevěra?. Víte např. kdo to je Peter Krieger? Znáte a víte kdo je Gejša? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci psychologie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?