Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nevěra. Co znamená slovo Nevěra z kategorie Psychologie?

Co je Nevěra?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Nevěra

Nevěra je obecně porušení věrnosti ve vztahu. Jedná se o uskutečnění takových kontaktů s jiným člověkem, které mohou partnera citově zraňovat (platí pro normální jedince). Typickou nevěrou je pohlavní styk s jiným partnerem, ale může se jednat i o psychologickou výměnu důvěrných informací.
K nevěře nedochází pouze v manželství, ale i u párů, které spolu žijí ve společné domácnosti nebo v počátcích vztahu. Nevěra může být jednorázová, při které nejde o city, středně dlouhá – zde jde většinou o dobrodružství - a dlouhodobá s citovou angažovaností.


Co je to Nevěra? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nevěra. Co znamená slovo Nevěra z kategorie Psychologie?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Nevěra patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: přesný význam, co to je, slovo, heslo, definice pojmu, pojem, vysvětlení, psychologie, synonymum, popis, psychologie, wiki, odborné názvosloví, co znamená, názvosloví, význam slova, přesný výraz, co je to Nevěra?


Pojem Nevěra je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nevěra? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nevěra je sexuální, resp. milostný poměr s partnerem mimo manželství nebo též mimo jiný dlouhotrvající vážný vztah, s nímž se pojí slib věrnosti.[1] Různí se pohledy na fyzickou nevěru a faktor citové angažovanosti. Starší pojem pro nevěru je cizoložství. Nevěra se odlišuje od polygamie, tj. souběžného legálního soužití jedince s více osobami (mnohomanželství).

Jiné informační zdroje o pojmu Nevěra

Najít výraz Nevěra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Nevěra ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Nevěra ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Nevěra na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Nevěra ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Nevěra ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nevěra například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Nevěra? resp. co to je Nevěra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nevěra, odpověď na dotaz co je to Nevěra?. Víte např. kdo to je Zendaya? Znáte a víte kdo je Gejša? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Nevěra i jinde než v sekci než v psychologie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?