Co je to?
Definice výrazu Eucharistie. Co znamená odborný pojem Eucharistie z kategorie Náboženství?

Co to je Eucharistie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Eucharistie?

Eucharistie neboli díkůvzdání je součást křesťanské liturgie. Jedná se o tzv. svaté přijímání vína a chleba a odkazuje na Ježíšovu poslední večeři a děkuje se při něm za spasení. Jednotlivé křesťanské církve (katolíci, protestanti) používají pro eucharistii odlišná označení.


Co je to Eucharistie? Význam slova, termín, Definice výrazu Eucharistie. Co znamená odborný pojem Eucharistie z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Eucharistie je v sekci Náboženství

Klíčová slova: slovník, definice, odborné názvosloví, synonymum, formulace, lexikon, co je to Eucharistie?, názvosloví, termín, odborný výraz, vysvětlení, přesný výraz, slovo, význam, Eucharistie, přesný význam, co znamená, wiki


Pojem Eucharistie je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Eucharistie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Eucharistie (řec. díkuvzdání) je jedna ze základních součástí křesťanského kultu, při kterém se připomíná Poslední večeře Ježíše Krista přijímáním vína a chleba a vzdávají se díky za spasení. Pojmem eucharistie se také označuje tento chléb a víno proměněné v tělo a krev Kristovu.

Díkůvzdání (eucharistie)

Chléb a víno jsou symbolem eucharistie. Autor: hudsoncrafted, zdroj: Pixabay
Chléb a víno jsou symbolem eucharistie. Autor: hudsoncrafted, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Eucharistie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Eucharistie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Eucharistie na Youtube

Hledat výraz Eucharistie ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Eucharistie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Eucharistie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Eucharistie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Eucharistie? resp. jaká je definice slova Eucharistie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eucharistie, odpověď na dotaz co je to Eucharistie?. Víte např. kdo to je Pobuda? Znáte a víte kdo je Tomáš Klus? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Eucharistie v jiné sekci než Náboženství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.