Co je to?
Výraz, termín, definice slova Eucharistie. Co znamená odborný pojem Eucharistie z kategorie Náboženství?

Co je to Eucharistie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Eucharistie?

Eucharistie neboli díkůvzdání je součást křesťanské liturgie. Jedná se o tzv. svaté přijímání vína a chleba a odkazuje na Ježíšovu poslední večeři a děkuje se při něm za spasení. Jednotlivé křesťanské církve (katolíci, protestanti) používají pro eucharistii odlišná označení.


Co je to Eucharistie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Eucharistie. Co znamená odborný pojem Eucharistie z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Eucharistie? Pak se o ní podělte s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Eucharistie je v kategorii náboženství

Klíčová slova: slovo, terminus technicus, význam, náboženství, terminologie, definice pojmu, přesný význam, přesný výraz, význam pojmu, co znamená, odborný výraz, pojem, heslo, co to je, definice, informace, slovník, vysvětlení


Pojem Eucharistie je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Eucharistie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eucharistie (řec. díkuvzdání) je jedna ze základních součástí křesťanského kultu, při kterém se připomíná Poslední večeře Ježíše Krista přijímáním vína a chleba a vzdávají se díky za spasení. Pojmem eucharistie se také označuje tento chléb a víno proměněné v tělo a krev Kristovu.

Díkůvzdání (eucharistie)

Chléb a víno jsou symbolem eucharistie. Autor: hudsoncrafted, zdroj: Pixabay
Chléb a víno jsou symbolem eucharistie. Autor: hudsoncrafted, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Eucharistie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Eucharistie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Eucharistie ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Eucharistie ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Eucharistie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Eucharistie na Youtube

Hledat slovo Eucharistie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Eucharistie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Eucharistie? resp. co se skrývá pod slovem Eucharistie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eucharistie, odpověď na dotaz co je to Eucharistie?. Víte např. kdo to je Alibista? Znáte a víte kdo je Kate Moss? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je náboženství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.