Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Eucharistie. Co znamená pojem Eucharistie z kategorie Náboženství?

Co je Eucharistie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Eucharistie?

Eucharistie neboli díkůvzdání je součást křesťanské liturgie. Jedná se o tzv. svaté přijímání vína a chleba a odkazuje na Ježíšovu poslední večeři a děkuje se při něm za spasení. Jednotlivé křesťanské církve (katolíci, protestanti) používají pro eucharistii odlišná označení.


Co je to Eucharistie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Eucharistie. Co znamená pojem Eucharistie z kategorie Náboženství?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Eucharistie? Potom se o definici podělte se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Eucharistie se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: slovo, pojem, význam pojmu, wiki, názvosloví, popis, co je to Eucharistie?, formulace, informace, odborné názvosloví, definice pojmu, slovník, terminologie, význam slova, terminus technicus, přesný výraz, Eucharistie, vysvětlení


Pojem Eucharistie je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Eucharistie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eucharistie (řec. díkuvzdání) je jedna ze základních součástí křesťanského kultu, při kterém se připomíná Poslední večeře Ježíše Krista přijímáním vína a chleba a vzdávají se díky za spasení. Pojmem eucharistie se také označuje tento chléb a víno proměněné v tělo a krev Kristovu.

Díkůvzdání (eucharistie)

Chléb a víno jsou symbolem eucharistie. Autor: hudsoncrafted, zdroj: Pixabay
Chléb a víno jsou symbolem eucharistie. Autor: hudsoncrafted, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eucharistie ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Eucharistie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Eucharistie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Eucharistie na Youtube

Najít výraz Eucharistie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Eucharistie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Eucharistie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už víte co znamená slovo Eucharistie? resp. jaký je přesný význam slova Eucharistie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eucharistie, odpověď na dotaz co je to Eucharistie?. Víte např. kdo to je Chasník? Znáte a víte kdo je Elvis Presley? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je náboženství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.