Co je to?
Definice výrazu Eucharistie. Co znamená odborný pojem Eucharistie z kategorie Náboženství?

Co to je Eucharistie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Eucharistie?

Eucharistie neboli díkůvzdání je součást křesťanské liturgie. Jedná se o tzv. svaté přijímání vína a chleba a odkazuje na Ježíšovu poslední večeři a děkuje se při něm za spasení. Jednotlivé křesťanské církve (katolíci, protestanti) používají pro eucharistii odlišná označení.


Co je to Eucharistie? Význam slova, termín, Definice výrazu Eucharistie. Co znamená odborný pojem Eucharistie z kategorie Náboženství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Eucharistie patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: odborný výraz, odborné názvosloví, terminologie, co to je, slovník, vysvětlení, wiki, význam, Náboženství, význam pojmu, popis, definice, přesný výraz, slovo, lexikon, Eucharistie, co je to Eucharistie?, názvosloví


Pojem Eucharistie je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Eucharistie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eucharistie (řec. díkuvzdání) je jedna ze základních součástí křesťanského kultu, při kterém se připomíná Poslední večeře Ježíše Krista přijímáním vína a chleba a vzdávají se díky za spasení. Pojmem eucharistie se také označuje tento chléb a víno proměněné v tělo a krev Kristovu.

Díkůvzdání (eucharistie)

Chléb a víno jsou symbolem eucharistie. Autor: hudsoncrafted, zdroj: Pixabay
Chléb a víno jsou symbolem eucharistie. Autor: hudsoncrafted, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Eucharistie v následujících zdrojích

Hledat výraz Eucharistie na Google.cz

Hledat slovo Eucharistie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Eucharistie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Eucharistie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Eucharistie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Eucharistie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Eucharistie například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Eucharistie? resp. co to je Eucharistie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eucharistie, odpověď na dotaz co je to Eucharistie?. Víte např. kdo to je Zahradní architekt? Znáte a víte kdo je Shakira? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Náboženství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.