Co je to?
Definice výrazu Eucharistie. Co znamená odborný pojem Eucharistie z kategorie Náboženství?

Co to je Eucharistie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Eucharistie?

Eucharistie neboli díkůvzdání je součást křesťanské liturgie. Jedná se o tzv. svaté přijímání vína a chleba a odkazuje na Ježíšovu poslední večeři a děkuje se při něm za spasení. Jednotlivé křesťanské církve (katolíci, protestanti) používají pro eucharistii odlišná označení.


Co je to Eucharistie? Význam slova, termín, Definice výrazu Eucharistie. Co znamená odborný pojem Eucharistie z kategorie Náboženství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Eucharistie se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: odborný výraz, Náboženství, slovník, co je to Eucharistie?, co znamená, heslo, slovo, co to je, názvosloví, wiki, vysvětlení, přesný význam, odborné názvosloví, synonymum, význam, formulace, lexikon, pojem


Pojem Eucharistie je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Eucharistie píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eucharistie (řec. díkuvzdání) je jedna ze základních součástí křesťanského kultu, při kterém se připomíná Poslední večeře Ježíše Krista přijímáním vína a chleba a vzdávají se díky za spasení. Pojmem eucharistie se také označuje tento chléb a víno proměněné v tělo a krev Kristovu.

Díkůvzdání (eucharistie)

Chléb a víno jsou symbolem eucharistie. Autor: hudsoncrafted, zdroj: Pixabay
Chléb a víno jsou symbolem eucharistie. Autor: hudsoncrafted, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Eucharistie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eucharistie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Eucharistie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Eucharistie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Eucharistie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Eucharistie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Eucharistie například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Eucharistie? resp. co se skrývá pod slovem Eucharistie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eucharistie, odpověď na dotaz co je to Eucharistie?. Víte např. kdo to je Vojtěch Pikal? Znáte a víte kdo je Bedřich Smetana? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Náboženství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.