Co je to?
Definice výrazu Eucharistie. Co znamená odborný pojem Eucharistie z kategorie Náboženství?

Co to je Eucharistie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Eucharistie

Eucharistie neboli díkůvzdání je součást křesťanské liturgie. Jedná se o tzv. svaté přijímání vína a chleba a odkazuje na Ježíšovu poslední večeři a děkuje se při něm za spasení. Jednotlivé křesťanské církve (katolíci, protestanti) používají pro eucharistii odlišná označení.


Co je to Eucharistie? Význam slova, termín, Definice výrazu Eucharistie. Co znamená odborný pojem Eucharistie z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Eucharistie s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Eucharistie se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: význam, význam pojmu, názvosloví, co to je, slovo, co znamená, termín, Eucharistie, lexikon, informace, heslo, wiki, přesný význam, definice pojmu, vysvětlení, terminologie, formulace, popis


Pojem Eucharistie je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Eucharistie?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eucharistie (řec. díkuvzdání) je jedna ze základních součástí křesťanského kultu, při kterém se připomíná Poslední večeře Ježíše Krista přijímáním vína a chleba a vzdávají se díky za spasení. Pojmem eucharistie se také označuje tento chléb a víno proměněné v tělo a krev Kristovu.

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Eucharistie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Eucharistie na Youtube

Najít termín Eucharistie na Google.cz

Hledat slovo Eucharistie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Eucharistie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Eucharistie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Eucharistie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Eucharistie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Eucharistie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eucharistie, odpověď na dotaz co je to Eucharistie?. Víte např. kdo to je Lama? Znáte a víte kdo je Bedřich Smetana? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.