Co je to?
Definice výrazu Mír. Co znamená odborný pojem Mír z kategorie Filozofie?

Co to je Mír? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Mír?

Mír znamená určitý klidový stav, kdy nedochází k žádným konfliktům s okolím. Pokud hovoříme o jedinci v souvislosti s mírem, máme na mysli vnitřní klid a vyrovnanost, tedy takový stav mysli, který lze považovat za ideální a lidé si k němu často pomáhají různými meditačními technikami. S nimi pracuje např. jóga nebo třeba buddhismus.


Co je to Mír? Význam slova, termín, Definice výrazu Mír. Co znamená odborný pojem Mír z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Mír sdílejte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Mír je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: odborný výraz, význam slova, synonymum, co znamená, přesný výraz, lexikon, Filozofie, co je to Mír?, Mír, heslo, vysvětlení, význam, Filozofie, co to je, význam pojmu, terminus technicus, slovo, názvosloví


Pojem Mír je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Mír dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mír je stav, kdy mezi lidmi, skupinami a státy nevládne nenávist a konflikty mezi nimi nevedou k hromadnému násilí. Podle Ottova slovníku je to „požehnaný a blahodárný stav tichosti a dobré vůle mezi lidmi, národy a státy jakožto opak sporů, různic a války“. V mezinárodní oblasti je charakterizován tím, že státy vůči sobě nepoužívají ozbrojené síly, vnitrostátní mír znamená, že skupinové zájmy se neprosazují fyzickým ani psychickým násilím. Mír je nutnou, i když ne dostačující podmínkou pro dobrý život lidí i společností. Růst státní moci a rozvoj vojenské techniky (včetně jaderných zbraní) činí válku podstatně nebezpečnější než byla v minulosti a posiluje tak potřebu míru.

Další informační zdroje

Hledat termín Mír ve Wikizdrojích

Hledat slovo Mír ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Mír ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Mír na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mír ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Mír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Mír například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Mír? resp. co přesně znamená slovo Mír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mír, odpověď na dotaz co je to Mír?. Víte např. kdo to je Jiřina Jirásková? Znáte a víte kdo je Al Pacino? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Filozofie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.