Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mír. Co znamená pojem Mír z kategorie Filozofie?

Co je Mír?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Mír

Mír znamená určitý klidový stav, kdy nedochází k žádným konfliktům s okolím. Pokud hovoříme o jedinci v souvislosti s mírem, máme na mysli vnitřní klid a vyrovnanost, tedy takový stav mysli, který lze považovat za ideální a lidé si k němu často pomáhají různými meditačními technikami. S nimi pracuje např. jóga nebo třeba buddhismus.


Co je to Mír? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Mír. Co znamená pojem Mír z kategorie Filozofie?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Mír? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Mír patří do sekce filozofie

Klíčová slova: synonymum, Mír, pojem, definice, co je to Mír?, formulace, co znamená, termín, přesný výraz, slovo, vysvětlení, filozofie, terminologie, popis, slovník, wiki, definice pojmu, lexikon


Pojem Mír je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mír? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mír je stav, kdy mezi lidmi, skupinami a státy nevládne nenávist a konflikty mezi nimi nevedou k hromadnému násilí. Podle Ottova slovníku je to „požehnaný a blahodárný stav tichosti a dobré vůle mezi lidmi, národy a státy jakožto opak sporů, různic a války“. V mezinárodní oblasti je charakterizován tím, že státy vůči sobě nepoužívají ozbrojené síly, vnitrostátní mír znamená, že skupinové zájmy se neprosazují fyzickým ani psychickým násilím. Mír je nutnou, i když ne dostačující podmínkou pro dobrý život lidí i společností. Růst státní moci a rozvoj vojenské techniky (včetně jaderných zbraní) činí válku podstatně nebezpečnější než byla v minulosti a posiluje tak potřebu míru.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Mír ve Wikislovníku

Najít heslo Mír ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Mír ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mír ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Mír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Mír ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Mír například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už víte co znamená Mír? resp. co označuje slovo Mír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mír, odpověď na dotaz co je to Mír?. Víte např. kdo to je Chris Chelios? Znáte a víte kdo je Pavel Svoboda? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Mír i v jiné sekci než je kategorie filozofie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.