Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mír. Co znamená odborný pojem Mír z kategorie Filozofie?

Co je to Mír? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Mír?

Mír znamená určitý klidový stav, kdy nedochází k žádným konfliktům s okolím. Pokud hovoříme o jedinci v souvislosti s mírem, máme na mysli vnitřní klid a vyrovnanost, tedy takový stav mysli, který lze považovat za ideální a lidé si k němu často pomáhají různými meditačními technikami. S nimi pracuje např. jóga nebo třeba buddhismus.


Co je to Mír? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mír. Co znamená odborný pojem Mír z kategorie Filozofie?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Mír? Potom se o definici podělte s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Mír se nachází v kategorii filozofie

Klíčová slova: co je to Mír?, význam pojmu, wiki, terminologie, význam slova, popis, pojem, heslo, formulace, slovník, odborný výraz, význam, informace, odborné názvosloví, lexikon, Mír, vysvětlení, filozofie


Pojem Mír je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mír? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mír je stav, kdy mezi lidmi, skupinami a státy nevládne nenávist a konflikty mezi nimi nevedou k hromadnému násilí. Podle Ottova slovníku je to „požehnaný a blahodárný stav tichosti a dobré vůle mezi lidmi, národy a státy jakožto opak sporů, různic a války“. V mezinárodní oblasti je charakterizován tím, že státy vůči sobě nepoužívají ozbrojené síly, vnitrostátní mír znamená, že skupinové zájmy se neprosazují fyzickým ani psychickým násilím. Mír je nutnou, i když ne dostačující podmínkou pro dobrý život lidí i společností. Růst státní moci a rozvoj vojenské techniky (včetně jaderných zbraní) činí válku podstatně nebezpečnější než byla v minulosti a posiluje tak potřebu míru.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat slovo Mír ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Mír ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Mír na Google.cz

Hledat videa s názvem Mír na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mír ve Wikimedia Commons

Hledat termín Mír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Mír například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte jaká je definice termínu Mír? resp. co se přesně ukrývá za slovem Mír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mír, odpověď na dotaz co je to Mír?. Víte např. kdo to je Chuligán? Znáte a víte kdo je Jan Horník? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Mír i v jiných kategoriích (než filozofie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.