Co je to?
Definice výrazu, termínu Infekce. Co znamená odborný pojem Infekce z kategorie Nemoce?

Co je to Infekce? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Infekce?

Infekce je přenosná nákaza, onemocnění vyvolané viry nebo bakteriemi. Infekce se může přenášet např. přímým kontaktem s nemocným, sexuálně, kapénkami apod.


Co je to Infekce? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Infekce. Co znamená odborný pojem Infekce z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Infekce se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: heslo, terminologie, přesný výraz, pojem, slovník, informace, synonymum, vysvětlení, Nemoce, definice, Nemoce, význam, význam slova, wiki, co to je, odborné názvosloví, význam pojmu, popis


Pojem Infekce je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Infekce píše následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Infekční onemocnění infekcí, z latinského infectio od slovesa inficere = nakazit, napustit, to od slovesa facere = dělat a předpony in), při kterém dochází k poškození hostitelského makroorganismu prostřednictvím parazita, který narušuje vnitřní prostředí makroorganismu, v němž získává prostředí k vlastnímu růstu a množení.
Míra závažnosti infekce je dána choroboplodností neboli patogenitou, která závisí na vlastnostech parazita (patogen), mezi něž patří délka inkubační doby, produkce toxinů aj., jakož i obranyschopností hostitele. Mezi parazity řadíme bakterie, viry, prvoky, některé druhy červů a členovců a v poslední době i zvláštní druh patogenních proteinů známých jako priony. Zdrojem nákazy jsou často zvířata (zoonóza).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít výraz Infekce ve Wikislovníku

Vyhledat termín Infekce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Infekce ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Infekce na Google.cz

Zkusit najít slovo Infekce ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Infekce ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Infekce například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Infekce? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Infekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infekce, odpověď na dotaz co je to Infekce?. Víte např. kdo to je Notorik? Znáte a víte kdo je Éterická bytost? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.