Co je to?
Výraz, termín, definice slova Infekce. Co znamená odborný pojem Infekce z kategorie Nemoce?

Co je to Infekce? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Infekce

Infekce je přenosná nákaza, onemocnění vyvolané viry nebo bakteriemi. Infekce se může přenášet např. přímým kontaktem s nemocným, sexuálně, kapénkami apod.


Co je to Infekce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Infekce. Co znamená odborný pojem Infekce z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Infekce sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Infekce patří do sekce nemoce

Klíčová slova: formulace, přesný význam, synonymum, wiki, co je to Infekce?, slovník, vysvětlení, přesný výraz, Infekce, odborné názvosloví, význam, informace, terminologie, význam slova, co znamená, termín, definice, nemoce


Pojem Infekce je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Infekce? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Infekční onemocnění infekcí, z latinského infectio od slovesa inficere = nakazit, napustit, to od slovesa facere = dělat a předpony in), při kterém dochází k poškození hostitelského makroorganismu prostřednictvím parazita, který narušuje vnitřní prostředí makroorganismu, v němž získává prostředí k vlastnímu růstu a množení.
Míra závažnosti infekce je dána choroboplodností neboli patogenitou, která závisí na vlastnostech parazita (patogen), mezi něž patří délka inkubační doby, produkce toxinů aj., jakož i obranyschopností hostitele. Mezi parazity řadíme bakterie, viry, prvoky, některé druhy červů a členovců a v poslední době i zvláštní druh patogenních proteinů známých jako priony. Zdrojem nákazy jsou často zvířata (zoonóza).

Více informací o slovu Infekce doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Infekce ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Infekce ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Infekce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Infekce ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Infekce na Youtube

Zkusit najít pojem Infekce ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Infekce například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Infekce? resp. jaká je definice termínu Infekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infekce, odpověď na dotaz co je to Infekce?. Víte např. kdo to je Jan Hamáček? Znáte a víte kdo je Éterická bytost? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nemoce. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.