Co je to?
Výraz, termín, definice slova Infekce. Co znamená odborný pojem Infekce z kategorie Nemoce?

Co je Infekce? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Infekce?

Infekce je přenosná nákaza, onemocnění vyvolané viry nebo bakteriemi. Infekce se může přenášet např. přímým kontaktem s nemocným, sexuálně, kapénkami apod.


Co je to Infekce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Infekce. Co znamená odborný pojem Infekce z kategorie Nemoce?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Infekce? Pak se o ní podělte s ostatními na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Infekce je v kategorii nemoce

Klíčová slova: lexikon, informace, definice pojmu, definice, Infekce, co je to Infekce?, terminologie, přesný význam, co to je, význam pojmu, odborný výraz, pojem, heslo, význam slova, slovník, slovo, význam, nemoce


Pojem Infekce je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Infekce?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Infekční onemocnění infekcí, z latinského infectio od slovesa inficere = nakazit, napustit, to od slovesa facere = dělat a předpony in), při kterém dochází k poškození hostitelského makroorganismu prostřednictvím parazita, který narušuje vnitřní prostředí makroorganismu, v němž získává prostředí k vlastnímu růstu a množení.
Míra závažnosti infekce je dána choroboplodností neboli patogenitou, která závisí na vlastnostech parazita (patogen), mezi něž patří délka inkubační doby, produkce toxinů aj., jakož i obranyschopností hostitele. Mezi parazity řadíme bakterie, viry, prvoky, některé druhy červů a členovců a v poslední době i zvláštní druh patogenních proteinů známých jako priony. Zdrojem nákazy jsou často zvířata (zoonóza).

Další informační zdroje

Hledat frázi Infekce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Infekce ve Wikizdrojích

Hledat termín Infekce ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Infekce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Infekce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Infekce ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Infekce například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Infekce? resp. co se přesně ukrývá za slovem Infekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infekce, odpověď na dotaz co je to Infekce?. Víte např. kdo to je Saddám Husajn? Znáte a víte kdo je Paleontolog? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nemoce. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.