Co je to?
Definice výrazu, termínu Infekce. Co znamená odborný pojem Infekce z kategorie Nemoce?

Co je to Infekce? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Infekce?

Infekce je přenosná nákaza, onemocnění vyvolané viry nebo bakteriemi. Infekce se může přenášet např. přímým kontaktem s nemocným, sexuálně, kapénkami apod.


Co je to Infekce? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Infekce. Co znamená odborný pojem Infekce z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Infekce můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Infekce je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: terminologie, co je to Infekce?, přesný význam, definice, definice pojmu, informace, synonymum, odborné názvosloví, popis, vysvětlení, co to je, přesný výraz, terminus technicus, význam pojmu, co znamená, Nemoce, slovník, formulace


Pojem Infekce je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Infekce? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Infekční onemocnění infekcí, z latinského infectio od slovesa inficere = nakazit, napustit, to od slovesa facere = dělat a předpony in), při kterém dochází k poškození hostitelského makroorganismu prostřednictvím parazita, který narušuje vnitřní prostředí makroorganismu, v němž získává prostředí k vlastnímu růstu a množení.
Míra závažnosti infekce je dána choroboplodností neboli patogenitou, která závisí na vlastnostech parazita (patogen), mezi něž patří délka inkubační doby, produkce toxinů aj., jakož i obranyschopností hostitele. Mezi parazity řadíme bakterie, viry, prvoky, některé druhy červů a členovců a v poslední době i zvláštní druh patogenních proteinů známých jako priony. Zdrojem nákazy jsou často zvířata (zoonóza).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat slovo Infekce ve Wikislovníku

Najít výraz Infekce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Infekce ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Infekce na Youtube

Najít slovo Infekce ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Infekce ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Infekce například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Infekce? resp. co přesně označuje termín Infekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infekce, odpověď na dotaz co je to Infekce?. Víte např. kdo to je Pletichář? Znáte a víte kdo je Družička? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.