Co je to?
Definice výrazu, termínu Infekce. Co znamená odborný pojem Infekce z kategorie Nemoce?

Co je to Infekce? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Infekce?

Infekce je přenosná nákaza, onemocnění vyvolané viry nebo bakteriemi. Infekce se může přenášet např. přímým kontaktem s nemocným, sexuálně, kapénkami apod.


Co je to Infekce? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Infekce. Co znamená odborný pojem Infekce z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Infekce s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Infekce je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: přesný význam, wiki, názvosloví, co to je, pojem, lexikon, formulace, význam slova, význam, terminus technicus, informace, význam pojmu, slovo, co je to Infekce?, definice, co znamená, popis, přesný výraz


Pojem Infekce je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Infekce? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Infekční onemocnění infekcí, z latinského infectio od slovesa inficere = nakazit, napustit, to od slovesa facere = dělat a předpony in), při kterém dochází k poškození hostitelského makroorganismu prostřednictvím parazita, který narušuje vnitřní prostředí makroorganismu, v němž získává prostředí k vlastnímu růstu a množení.
Míra závažnosti infekce je dána choroboplodností neboli patogenitou, která závisí na vlastnostech parazita (patogen), mezi něž patří délka inkubační doby, produkce toxinů aj., jakož i obranyschopností hostitele. Mezi parazity řadíme bakterie, viry, prvoky, některé druhy červů a členovců a v poslední době i zvláštní druh patogenních proteinů známých jako priony. Zdrojem nákazy jsou často zvířata (zoonóza).

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat slovo Infekce ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Infekce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Infekce ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Infekce ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Infekce ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Infekce ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Infekce například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Infekce? resp. co se skrývá pod slovem Infekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infekce, odpověď na dotaz co je to Infekce?. Víte např. kdo to je Yvonne Přenosilová? Znáte a víte kdo je Praotec Čech? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.