Co je to?
Výraz, termín, definice slova Infekce. Co znamená odborný pojem Infekce z kategorie Nemoce?

Co je to Infekce? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Infekce

Infekce je přenosná nákaza, onemocnění vyvolané viry nebo bakteriemi. Infekce se může přenášet např. přímým kontaktem s nemocným, sexuálně, kapénkami apod.


Co je to Infekce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Infekce. Co znamená odborný pojem Infekce z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Infekce patří do sekce nemoce

Klíčová slova: informace, slovník, význam slova, co znamená, význam, terminologie, odborný výraz, termín, popis, vysvětlení, slovo, nemoce, co je to Infekce?, definice, definice pojmu, odborné názvosloví, lexikon, Infekce


Pojem Infekce je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Infekce můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Infekční onemocnění infekcí, z latinského infectio od slovesa inficere = nakazit, napustit, to od slovesa facere = dělat a předpony in), při kterém dochází k poškození hostitelského makroorganismu prostřednictvím parazita, který narušuje vnitřní prostředí makroorganismu, v němž získává prostředí k vlastnímu růstu a množení.
Míra závažnosti infekce je dána choroboplodností neboli patogenitou, která závisí na vlastnostech parazita (patogen), mezi něž patří délka inkubační doby, produkce toxinů aj., jakož i obranyschopností hostitele. Mezi parazity řadíme bakterie, viry, prvoky, některé druhy červů a členovců a v poslední době i zvláštní druh patogenních proteinů známých jako priony. Zdrojem nákazy jsou často zvířata (zoonóza).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat slovo Infekce ve Wikizdrojích

Najít výraz Infekce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Infekce na Google.cz

Najít pojem Infekce ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Infekce ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Infekce ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Infekce například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Infekce? resp. co se přesně ukrývá za slovem Infekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infekce, odpověď na dotaz co je to Infekce?. Víte např. kdo to je Filip Neusser? Znáte a víte kdo je Centrista? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Infekce v jiné sekci než nemoce. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.