Co je to?
Definice výrazu Charta 77. Co znamená odborný pojem Charta 77 z kategorie Politika?

Co je Charta 77?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Charta 77

Charta 77 je pojmenování neformální občanské iniciativy, zaměřené na kritiku nedodržení lidských a občanských práv státem a politickou mocí. K dodržování těchto práv byla ČSSR zavázána podpisem Závěrečného aktu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Helsinkách. Název si tato iniciativa zvolila podle dokumentu, ve kterém uvedla své prohlášení.
Charta 77 byla aktivní od roku 1977 do roku 1992. Jejími signatáři byli významné osobnosti kultury, vědy i společenského života. Autoři chtěli být anonymní, patřili k nim např. Václav Havel nebo Pavel Kohout.


Co je to Charta 77? Význam slova, termín, Definice výrazu Charta 77. Co znamená odborný pojem Charta 77 z kategorie Politika?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Charta 77? s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Charta 77 je v sekci politika

Klíčová slova: význam pojmu, wiki, význam, odborný výraz, terminus technicus, popis, odborné názvosloví, co je to Charta 77?, terminologie, slovo, definice pojmu, definice, informace, Charta 77, synonymum, politika, vysvětlení, slovník


Pojem Charta 77 je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Charta 77?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Charta 77 byla neformální československá občanská iniciativa, která kritizovala „politickou a státní moc“ za nedodržování lidských a občanských práv, k jejichž dodržování se ČSSR zavázala při podpisu Závěrečného aktu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě (KBSE) v Helsinkách. Iniciativa působila v letech 1977 až 1992. Dokument (Charta 77) je pojmenován podle data z 1. ledna 1977.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Charta 77 ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Charta 77 ve Wikizdrojích

Najít termín Charta 77 ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Charta 77 ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Charta 77 ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Charta 77 na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Charta 77 například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte co znamená Charta 77? resp. co označuje slovo Charta 77? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Charta 77, odpověď na dotaz co je to Charta 77?. Víte např. kdo to je Maxim Gorkij? Znáte a víte kdo je Veronika Jeníková? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Charta 77 i v jiné sekci než v politika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, Vládní budova, charta 77, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.