Co je to?
Výraz, termín, definice slova Charta 77. Co znamená odborný pojem Charta 77 z kategorie Politika?

Co je Charta 77? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Charta 77?

Charta 77 je pojmenování neformální občanské iniciativy, zaměřené na kritiku nedodržení lidských a občanských práv státem a politickou mocí. K dodržování těchto práv byla ČSSR zavázána podpisem Závěrečného aktu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Helsinkách. Název si tato iniciativa zvolila podle dokumentu, ve kterém uvedla své prohlášení.
Charta 77 byla aktivní od roku 1977 do roku 1992. Jejími signatáři byli významné osobnosti kultury, vědy i společenského života. Autoři chtěli být anonymní, patřili k nim např. Václav Havel nebo Pavel Kohout.


Co je to Charta 77? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Charta 77. Co znamená odborný pojem Charta 77 z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici pojmu Charta 77 sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Charta 77 je v kategorii politika

Klíčová slova: terminologie, informace, wiki, co to je, popis, přesný výraz, význam slova, názvosloví, definice, význam pojmu, vysvětlení, význam, odborný výraz, co znamená, definice pojmu, termín, slovo, Charta 77


Pojem Charta 77 je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Charta 77? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Charta 77 byla neformální československá občanská iniciativa, která kritizovala „politickou a státní moc“ za nedodržování lidských a občanských práv, k jejichž dodržování se ČSSR zavázala při podpisu Závěrečného aktu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě (KBSE) v Helsinkách. Iniciativa působila v letech 1977 až 1992. Dokument (Charta 77) je pojmenován podle data z 1. ledna 1977.

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Charta 77 ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Charta 77 ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Charta 77 ve Wikislovníku

Najít slovo Charta 77 ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Charta 77 ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Charta 77 ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Charta 77 například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte co je to Charta 77? resp. jaká je definice termínu Charta 77? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Charta 77, odpověď na dotaz co je to Charta 77?. Víte např. kdo to je Robert Silverberg? Znáte a víte kdo je Paul Dirac? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než politika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.