Co je to?
Definice výrazu Charta 77. Co znamená odborný pojem Charta 77 z kategorie Politika?

Co to je Charta 77? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Charta 77?

Charta 77 je pojmenování neformální občanské iniciativy, zaměřené na kritiku nedodržení lidských a občanských práv státem a politickou mocí. K dodržování těchto práv byla ČSSR zavázána podpisem Závěrečného aktu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Helsinkách. Název si tato iniciativa zvolila podle dokumentu, ve kterém uvedla své prohlášení.
Charta 77 byla aktivní od roku 1977 do roku 1992. Jejími signatáři byli významné osobnosti kultury, vědy i společenského života. Autoři chtěli být anonymní, patřili k nim např. Václav Havel nebo Pavel Kohout.


Co je to Charta 77? Význam slova, termín, Definice výrazu Charta 77. Co znamená odborný pojem Charta 77 z kategorie Politika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Charta 77 se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: co znamená, co to je, význam pojmu, význam slova, terminus technicus, vysvětlení, význam, pojem, definice pojmu, slovo, terminologie, Politika, informace, popis, formulace, definice, odborný výraz, wiki


Pojem Charta 77 je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Charta 77 píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Charta 77 byla neformální československá občanská iniciativa, která kritizovala „politickou a státní moc“ za nedodržování lidských a občanských práv, k jejichž dodržování se ČSSR zavázala při podpisu Závěrečného aktu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě (KBSE) v Helsinkách. Iniciativa působila v letech 1977 až 1992. Dokument (Charta 77) je pojmenován podle data z 1. ledna 1977.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Charta 77 ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Charta 77 ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Charta 77 ve Wikimedia Commons

Najít výraz Charta 77 ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Charta 77 ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Charta 77 ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Charta 77 například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Charta 77? resp. jaký je přesný význam slova Charta 77? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Charta 77, odpověď na dotaz co je to Charta 77?. Víte např. kdo to je Iluminát? Znáte a víte kdo je David Bowie? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Charta 77 hledat i v jiných kategoriích (než Politika) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.