Co je to?
Výraz, termín, definice slova Charta 77. Co znamená odborný pojem Charta 77 z kategorie Politika?

Co je to Charta 77? Význam slova

Co znamená termín Charta 77? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Charta 77 je pojmenování neformální občanské iniciativy, zaměřené na kritiku nedodržení lidských a občanských práv státem a politickou mocí. K dodržování těchto práv byla ČSSR zavázána podpisem Závěrečného aktu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Helsinkách. Název si tato iniciativa zvolila podle dokumentu, ve kterém uvedla své prohlášení.
Charta 77 byla aktivní od roku 1977 do roku 1992. Jejími signatáři byli významné osobnosti kultury, vědy i společenského života. Autoři chtěli být anonymní, patřili k nim např. Václav Havel nebo Pavel Kohout.


Co je to Charta 77? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Charta 77. Co znamená odborný pojem Charta 77 z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Charta 77 se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: význam, názvosloví, pojem, význam slova, formulace, terminus technicus, přesný výraz, synonymum, odborné názvosloví, termín, přesný význam, politika, Charta 77, heslo, lexikon, vysvětlení, co znamená, odborný výraz


Pojem Charta 77 je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Charta 77? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Charta 77 byla neformální československá občanská iniciativa, která kritizovala „politickou a státní moc“ za nedodržování lidských a občanských práv, k jejichž dodržování se ČSSR zavázala při podpisu Závěrečného aktu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě (KBSE) v Helsinkách. Iniciativa působila v letech 1977 až 1992. Dokument (Charta 77) je pojmenován podle data z 1. ledna 1977.

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Charta 77 ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Charta 77 ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Charta 77 ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Charta 77 ve Wikizdrojích

Najít slovo Charta 77 ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Charta 77 ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Charta 77 například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Charta 77? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Charta 77? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Charta 77, odpověď na dotaz co je to Charta 77?. Víte např. kdo to je Hejtman? Znáte a víte kdo je David Rath? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je politika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.