Co je to?
Definice výrazu Charta 77. Co znamená odborný pojem Charta 77 z kategorie Politika?

Co to je Charta 77? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Charta 77?

Charta 77 je pojmenování neformální občanské iniciativy, zaměřené na kritiku nedodržení lidských a občanských práv státem a politickou mocí. K dodržování těchto práv byla ČSSR zavázána podpisem Závěrečného aktu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Helsinkách. Název si tato iniciativa zvolila podle dokumentu, ve kterém uvedla své prohlášení.
Charta 77 byla aktivní od roku 1977 do roku 1992. Jejími signatáři byli významné osobnosti kultury, vědy i společenského života. Autoři chtěli být anonymní, patřili k nim např. Václav Havel nebo Pavel Kohout.


Co je to Charta 77? Význam slova, termín, Definice výrazu Charta 77. Co znamená odborný pojem Charta 77 z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Charta 77? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Charta 77 patří do sekce Politika

Klíčová slova: odborný výraz, Politika, vysvětlení, termín, slovo, heslo, co to je, definice pojmu, pojem, význam pojmu, slovník, terminus technicus, definice, popis, terminologie, informace, odborné názvosloví, Charta 77


Pojem Charta 77 je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Charta 77 dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Charta 77 byla neformální československá občanská iniciativa, která kritizovala „politickou a státní moc“ za nedodržování lidských a občanských práv, k jejichž dodržování se ČSSR zavázala při podpisu Závěrečného aktu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě (KBSE) v Helsinkách. Iniciativa působila v letech 1977 až 1992. Dokument (Charta 77) je pojmenován podle data z 1. ledna 1977.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Charta 77 ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Charta 77 ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Charta 77 ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Charta 77 ve Wikizdrojích

Hledat pojem Charta 77 na Google.cz

Hledat heslo Charta 77 ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Charta 77 například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Charta 77? resp. co vlastně znamená slovo Charta 77? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Charta 77, odpověď na dotaz co je to Charta 77?. Víte např. kdo to je Šiva? Znáte a víte kdo je David Bowie? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.