Co je to?
Definice výrazu Charta 77. Co znamená odborný pojem Charta 77 z kategorie Politika?

Co to je Charta 77? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Charta 77?

Charta 77 je pojmenování neformální občanské iniciativy, zaměřené na kritiku nedodržení lidských a občanských práv státem a politickou mocí. K dodržování těchto práv byla ČSSR zavázána podpisem Závěrečného aktu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Helsinkách. Název si tato iniciativa zvolila podle dokumentu, ve kterém uvedla své prohlášení.
Charta 77 byla aktivní od roku 1977 do roku 1992. Jejími signatáři byli významné osobnosti kultury, vědy i společenského života. Autoři chtěli být anonymní, patřili k nim např. Václav Havel nebo Pavel Kohout.


Co je to Charta 77? Význam slova, termín, Definice výrazu Charta 77. Co znamená odborný pojem Charta 77 z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Charta 77 sdílejte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Charta 77 je v kategorii Politika

Klíčová slova: pojem, co je to Charta 77?, odborné názvosloví, Charta 77, vysvětlení, popis, Politika, definice, formulace, co znamená, odborný výraz, wiki, Politika, význam pojmu, slovník, lexikon, přesný výraz, názvosloví


Pojem Charta 77 je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Charta 77 dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Charta 77 byla neformální československá občanská iniciativa, která kritizovala „politickou a státní moc“ za nedodržování lidských a občanských práv, k jejichž dodržování se ČSSR zavázala při podpisu Závěrečného aktu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě (KBSE) v Helsinkách. Iniciativa působila v letech 1977 až 1992. Dokument (Charta 77) je pojmenován podle data z 1. ledna 1977.

Více informací o pojmu Charta 77 lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Charta 77 ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Charta 77 na Google.cz

Hledat výraz Charta 77 ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Charta 77 ve Wikislovníku

Hledat pojem Charta 77 ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Charta 77 ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Charta 77 například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Charta 77? resp. co se přesně ukrývá za slovem Charta 77? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Charta 77, odpověď na dotaz co je to Charta 77?. Víte např. kdo to je Výtržník? Znáte a víte kdo je Medik? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Politika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.