Co je to?
Výraz, termín, definice slova Charta 77. Co znamená odborný pojem Charta 77 z kategorie Politika?

Co je to Charta 77? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Charta 77

Charta 77 je pojmenování neformální občanské iniciativy, zaměřené na kritiku nedodržení lidských a občanských práv státem a politickou mocí. K dodržování těchto práv byla ČSSR zavázána podpisem Závěrečného aktu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Helsinkách. Název si tato iniciativa zvolila podle dokumentu, ve kterém uvedla své prohlášení.
Charta 77 byla aktivní od roku 1977 do roku 1992. Jejími signatáři byli významné osobnosti kultury, vědy i společenského života. Autoři chtěli být anonymní, patřili k nim např. Václav Havel nebo Pavel Kohout.


Co je to Charta 77? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Charta 77. Co znamená odborný pojem Charta 77 z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Charta 77) můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Charta 77 patří do kategorie politika

Klíčová slova: pojem, popis, politika, co je to Charta 77?, definice, lexikon, přesný výraz, terminus technicus, význam slova, Charta 77, odborný výraz, terminologie, definice pojmu, odborné názvosloví, názvosloví, wiki, formulace, slovník


Pojem Charta 77 je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Charta 77? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Charta 77 byla neformální československá občanská iniciativa, která kritizovala „politickou a státní moc“ za nedodržování lidských a občanských práv, k jejichž dodržování se ČSSR zavázala při podpisu Závěrečného aktu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě (KBSE) v Helsinkách. Iniciativa působila v letech 1977 až 1992. Dokument (Charta 77) je pojmenován podle data z 1. ledna 1977.

Další zdroje informací

Najít pojem Charta 77 ve Wikislovníku

Vyhledat termín Charta 77 ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Charta 77 ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Charta 77 na Youtube

Vyhledat výraz Charta 77 ve Wikizdrojích

Najít slovo Charta 77 ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Charta 77 například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní již víte co znamená slovo Charta 77? resp. co se skrývá pod slovem Charta 77? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Charta 77, odpověď na dotaz co je to Charta 77?. Víte např. kdo to je Šárka Grossová? Znáte a víte kdo je Miluše Šplechtová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Charta 77 hledat i v jiných kategoriích (než politika) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.