Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alabastr. Co znamená pojem Alabastr z kategorie Materiály?

Co je to Alabastr? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Alabastr?

Alabastr je čistě bílá odrůda sádrovce. Alabastr se používá na výrobu různých dekoračních předmětů, např. sošek. Jako dekorační kámen byl alabastr oblíbený již v antice. Alabastr je sedimentární minerál vzniklý vysrážením z mořské vody v mělkých zálivech. Dále je také hydrotermální, vzniklý z vulkanických plynů (fumaroly) a příležitostně i jako druhotný minerál v oxidační zóně sulfátových usazenin.


Co je to Alabastr? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Alabastr. Co znamená pojem Alabastr z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Alabastr s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Alabastr se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: heslo, terminus technicus, názvosloví, Materiály, význam, co to je, slovo, přesný význam, slovník, synonymum, co znamená, popis, formulace, lexikon, přesný výraz, pojem, Alabastr, odborný výraz


Pojem Alabastr je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Alabastr v následujících zdrojích

Najít heslo Alabastr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Alabastr ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Alabastr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Alabastr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Alabastr ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Alabastr ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Alabastr například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Alabastr? resp. jaká je definice termínu Alabastr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alabastr, odpověď na dotaz co je to Alabastr?. Víte např. kdo to je Barbora Seemanová? Znáte a víte kdo je Josef Kemr? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Materiály. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?