Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alabastr. Co znamená odborný pojem Alabastr z kategorie Materiály?

Co je to Alabastr? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Alabastr

Alabastr je čistě bílá odrůda sádrovce. Alabastr se používá na výrobu různých dekoračních předmětů, např. sošek. Jako dekorační kámen byl alabastr oblíbený již v antice. Alabastr je sedimentární minerál vzniklý vysrážením z mořské vody v mělkých zálivech. Dále je také hydrotermální, vzniklý z vulkanických plynů (fumaroly) a příležitostně i jako druhotný minerál v oxidační zóně sulfátových usazenin.


Co je to Alabastr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alabastr. Co znamená odborný pojem Alabastr z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Alabastr sdílejte s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Alabastr je v kategorii materiály

Klíčová slova: význam slova, terminus technicus, slovník, přesný význam, co je to Alabastr?, definice, synonymum, význam, termín, názvosloví, Alabastr, význam pojmu, informace, materiály, wiki, odborný výraz, pojem, přesný výraz


Pojem Alabastr je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít pojem Alabastr ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Alabastr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Alabastr ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Alabastr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Alabastr na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alabastr ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alabastr například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Alabastr? resp. co znamená výraz Alabastr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alabastr, odpověď na dotaz co je to Alabastr?. Víte např. kdo to je Ben Cristovao? Znáte a víte kdo je Pluto? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než materiály). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?