Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alabastr. Co znamená pojem Alabastr z kategorie Materiály?

Co je to Alabastr? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Alabastr?

Alabastr je čistě bílá odrůda sádrovce. Alabastr se používá na výrobu různých dekoračních předmětů, např. sošek. Jako dekorační kámen byl alabastr oblíbený již v antice. Alabastr je sedimentární minerál vzniklý vysrážením z mořské vody v mělkých zálivech. Dále je také hydrotermální, vzniklý z vulkanických plynů (fumaroly) a příležitostně i jako druhotný minerál v oxidační zóně sulfátových usazenin.


Co je to Alabastr? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Alabastr. Co znamená pojem Alabastr z kategorie Materiály?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Alabastr? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Alabastr se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: pojem, názvosloví, terminus technicus, wiki, termín, význam slova, význam pojmu, odborné názvosloví, terminologie, význam, synonymum, vysvětlení, odborný výraz, Materiály, informace, definice pojmu, přesný výraz, co to je


Pojem Alabastr je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Alabastr v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Alabastr ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Alabastr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alabastr ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Alabastr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Alabastr ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Alabastr ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Alabastr například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Alabastr? resp. co to je Alabastr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alabastr, odpověď na dotaz co je to Alabastr?. Víte např. kdo to je Naomi Watts? Znáte a víte kdo je Pegas? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Materiály Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?