Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alabastr. Co znamená pojem Alabastr z kategorie Materiály?

Co je to Alabastr? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Alabastr?

Alabastr je čistě bílá odrůda sádrovce. Alabastr se používá na výrobu různých dekoračních předmětů, např. sošek. Jako dekorační kámen byl alabastr oblíbený již v antice. Alabastr je sedimentární minerál vzniklý vysrážením z mořské vody v mělkých zálivech. Dále je také hydrotermální, vzniklý z vulkanických plynů (fumaroly) a příležitostně i jako druhotný minerál v oxidační zóně sulfátových usazenin.


Co je to Alabastr? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Alabastr. Co znamená pojem Alabastr z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Alabastr doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Alabastr se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: lexikon, pojem, termín, názvosloví, definice, synonymum, terminus technicus, význam pojmu, přesný význam, popis, Materiály, odborný výraz, Materiály, heslo, co to je, wiki, slovo, význam slova


Pojem Alabastr je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Alabastr v následujících vyhledávačích

Zkusit najít heslo Alabastr ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Alabastr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Alabastr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Alabastr ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alabastr ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Alabastr ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Alabastr například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Alabastr? resp. jaký je význam slova Alabastr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alabastr, odpověď na dotaz co je to Alabastr?. Víte např. kdo to je The Weeknd? Znáte a víte kdo je Pegas? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Alabastr v jiné sekci než Materiály. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?