Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alabastr. Co znamená pojem Alabastr z kategorie Materiály?

Co je to Alabastr? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Alabastr

Alabastr je čistě bílá odrůda sádrovce. Alabastr se používá na výrobu různých dekoračních předmětů, např. sošek. Jako dekorační kámen byl alabastr oblíbený již v antice. Alabastr je sedimentární minerál vzniklý vysrážením z mořské vody v mělkých zálivech. Dále je také hydrotermální, vzniklý z vulkanických plynů (fumaroly) a příležitostně i jako druhotný minerál v oxidační zóně sulfátových usazenin.


Co je to Alabastr? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Alabastr. Co znamená pojem Alabastr z kategorie Materiály?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Alabastr se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: definice pojmu, informace, význam slova, přesný význam, Materiály, Alabastr, co znamená, definice, co to je, Materiály, termín, význam, význam pojmu, vysvětlení, přesný výraz, odborný výraz, lexikon, wiki


Pojem Alabastr je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Alabastr

Najít pojem Alabastr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Alabastr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alabastr ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Alabastr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alabastr ve Wikimedia Commons

Hledat termín Alabastr na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alabastr například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Alabastr? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Alabastr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alabastr, odpověď na dotaz co je to Alabastr?. Víte např. kdo to je Předseda vlády? Znáte a víte kdo je Hans Zimmer? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Materiály. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?