Co je to?
Definice výrazu Alabastr. Co znamená odborný pojem Alabastr z kategorie Materiály?

Co je Alabastr?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Alabastr?

Alabastr je čistě bílá odrůda sádrovce. Alabastr se používá na výrobu různých dekoračních předmětů, např. sošek. Jako dekorační kámen byl alabastr oblíbený již v antice. Alabastr je sedimentární minerál vzniklý vysrážením z mořské vody v mělkých zálivech. Dále je také hydrotermální, vzniklý z vulkanických plynů (fumaroly) a příležitostně i jako druhotný minerál v oxidační zóně sulfátových usazenin.


Co je to Alabastr? Význam slova, termín, Definice výrazu Alabastr. Co znamená odborný pojem Alabastr z kategorie Materiály?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Alabastr můžete samozřejmě sdílet s ostatními na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Alabastr je v sekci materiály

Klíčová slova: slovo, vysvětlení, co znamená, wiki, termín, význam, přesný výraz, terminologie, pojem, definice, terminus technicus, popis, heslo, definice pojmu, Alabastr, význam slova, slovník, materiály


Pojem Alabastr je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Alabastr v dalších zdrojích

Najít slovo Alabastr ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alabastr ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Alabastr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Alabastr na Google.cz

Vyhledat slovo Alabastr ve Wikipedii

Hledat termín Alabastr ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alabastr například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Alabastr? resp. co znamená Alabastr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alabastr, odpověď na dotaz co je to Alabastr?. Víte např. kdo to je Zákazník? Znáte a víte kdo je Višnu? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Alabastr i v jiné sekci než v materiály. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, mohér, alabastr, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?