Co je to?
Definice odborného termínu, slova Acylpyrin. Co znamená pojem Acylpyrin z kategorie Lékařství?

Co je to Acylpyrin? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Acylpyrin?

Acylpyrin je lék využívaný především jako analgetikum k léčbě bolestí, jako antipyretikum proti horečce a při zánětlivých stavech. Funguje i při poruchách krve, například při léčbě shlukování krevních destiček. Jedná se o jeden z nejstarších uměle připravených léků. Jeho základem je kyselina acetylsalicylová, krystalická látka bílé barvy, která je rozpustná ve vodě. Acylpyrin se v obchodní síti vyskytuje i pod dalšími názvy, například jako Aspirin.


Co je to Acylpyrin? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Acylpyrin. Co znamená pojem Acylpyrin z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Acylpyrin sdílejte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Acylpyrin je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: wiki, co je to Acylpyrin?, lexikon, Acylpyrin, heslo, pojem, přesný význam, definice pojmu, přesný výraz, co to je, co znamená, termín, formulace, význam pojmu, Lékařství, popis, Lékařství, význam


Pojem Acylpyrin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Acylpyrin dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kyselina acetylsalicylová (lat. acidum acetylsalicylicum) je aromatická karboxylová kyselina, derivát kyseliny salicylové. Za normální teploty je to bílá krystalická látka, mírně rozpustná ve vodě na slabě kyselý roztok. Používá se k léčbě bolesti (analgetikum), proti horečce (antipyretikum) a potlačuje zánět (antiflogistikum). Byla první látkou z takzvaných nesteroidních antiflogistik. Snižuje agregaci (shlukování) krevních destiček, čehož se rovněž využívá k léčbě (antiagregans). Je nejstarším synteticky připraveným léčivem, běžně používaným např. pod obchodními názvy Aspirin, Acylpyrin, Anopyrin aj.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Acylpyrin ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Acylpyrin ve Wikislovníku

Hledat pojem Acylpyrin na Google.cz

Zkusit najít termín Acylpyrin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Acylpyrin ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Acylpyrin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Acylpyrin například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Acylpyrin? resp. co přesně označuje termín Acylpyrin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Acylpyrin, odpověď na dotaz co je to Acylpyrin?. Víte např. kdo to je Katolík? Znáte a víte kdo je Tomáš Plekanec? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.