Co je to?
Definice výrazu, termínu Acylpyrin. Co znamená odborný pojem Acylpyrin z kategorie Lékařství?

Co je Acylpyrin?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Acylpyrin?

Acylpyrin je lék využívaný především jako analgetikum k léčbě bolestí, jako antipyretikum proti horečce a při zánětlivých stavech. Funguje i při poruchách krve, například při léčbě shlukování krevních destiček. Jedná se o jeden z nejstarších uměle připravených léků. Jeho základem je kyselina acetylsalicylová, krystalická látka bílé barvy, která je rozpustná ve vodě. Acylpyrin se v obchodní síti vyskytuje i pod dalšími názvy, například jako Aspirin.


Co je to Acylpyrin? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Acylpyrin. Co znamená odborný pojem Acylpyrin z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Acylpyrin se známými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Acylpyrin je v kategorii lékařství

Klíčová slova: terminologie, definice pojmu, formulace, popis, co znamená, co to je, význam, slovo, přesný výraz, slovník, lexikon, význam slova, termín, wiki, Acylpyrin, lékařství, význam pojmu, informace


Pojem Acylpyrin je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Acylpyrin? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kyselina acetylsalicylová (lat. acidum acetylsalicylicum) je aromatická karboxylová kyselina, derivát kyseliny salicylové. Za normální teploty je to bílá krystalická látka, mírně rozpustná ve vodě na slabě kyselý roztok. Používá se k léčbě bolesti (analgetikum), proti horečce (antipyretikum) a potlačuje zánět (antiflogistikum). Byla první látkou z takzvaných nesteroidních antiflogistik. Snižuje agregaci (shlukování) krevních destiček, čehož se rovněž využívá k léčbě (antiagregans). Je nejstarším synteticky připraveným léčivem, běžně používaným např. pod obchodními názvy Aspirin, Acylpyrin, Anopyrin aj.

Hledejte výraz Acylpyrin v dalších zdrojích

Hledat frázi Acylpyrin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Acylpyrin na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Acylpyrin ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Acylpyrin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Acylpyrin na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Acylpyrin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Acylpyrin například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaká je definice termínu Acylpyrin? resp. co znamená výraz Acylpyrin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Acylpyrin, odpověď na dotaz co je to Acylpyrin?. Víte např. kdo to je David Švehlík? Znáte a víte kdo je Stanislav Hložek? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, stetoskop, acylpyrin, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.