Co je to?
Výraz, termín, definice slova Acylpyrin. Co znamená odborný pojem Acylpyrin z kategorie Lékařství?

Co je to Acylpyrin? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Acylpyrin?

Acylpyrin je lék využívaný především jako analgetikum k léčbě bolestí, jako antipyretikum proti horečce a při zánětlivých stavech. Funguje i při poruchách krve, například při léčbě shlukování krevních destiček. Jedná se o jeden z nejstarších uměle připravených léků. Jeho základem je kyselina acetylsalicylová, krystalická látka bílé barvy, která je rozpustná ve vodě. Acylpyrin se v obchodní síti vyskytuje i pod dalšími názvy, například jako Aspirin.


Co je to Acylpyrin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Acylpyrin. Co znamená odborný pojem Acylpyrin z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Acylpyrin s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Acylpyrin patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: co je to Acylpyrin?, slovo, heslo, slovník, význam pojmu, význam, lékařství, význam slova, názvosloví, odborné názvosloví, wiki, lékařství, definice pojmu, Acylpyrin, co to je, synonymum, přesný výraz, formulace


Pojem Acylpyrin je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Acylpyrin?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kyselina acetylsalicylová (lat. acidum acetylsalicylicum) je aromatická karboxylová kyselina, derivát kyseliny salicylové. Za normální teploty je to bílá krystalická látka, mírně rozpustná ve vodě na slabě kyselý roztok. Používá se k léčbě bolesti (analgetikum), proti horečce (antipyretikum) a potlačuje zánět (antiflogistikum). Byla první látkou z takzvaných nesteroidních antiflogistik. Snižuje agregaci (shlukování) krevních destiček, čehož se rovněž využívá k léčbě (antiagregans). Je nejstarším synteticky připraveným léčivem, běžně používaným např. pod obchodními názvy Aspirin, Acylpyrin, Anopyrin aj.

Pro další informace o termínu Acylpyrin zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Acylpyrin na Youtube

Najít výraz Acylpyrin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Acylpyrin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Acylpyrin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Acylpyrin ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Acylpyrin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Acylpyrin například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Acylpyrin? resp. jaký je přesný význam slova Acylpyrin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Acylpyrin, odpověď na dotaz co je to Acylpyrin?. Víte např. kdo to je Igor Chaun? Znáte a víte kdo je Petra Kvitová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.