Co je to?
Výraz, termín, definice slova Acylpyrin. Co znamená odborný pojem Acylpyrin z kategorie Lékařství?

Co je to Acylpyrin? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Acylpyrin?

Acylpyrin je lék využívaný především jako analgetikum k léčbě bolestí, jako antipyretikum proti horečce a při zánětlivých stavech. Funguje i při poruchách krve, například při léčbě shlukování krevních destiček. Jedná se o jeden z nejstarších uměle připravených léků. Jeho základem je kyselina acetylsalicylová, krystalická látka bílé barvy, která je rozpustná ve vodě. Acylpyrin se v obchodní síti vyskytuje i pod dalšími názvy, například jako Aspirin.


Co je to Acylpyrin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Acylpyrin. Co znamená odborný pojem Acylpyrin z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Acylpyrin patří do sekce lékařství

Klíčová slova: Acylpyrin, co znamená, terminus technicus, názvosloví, význam slova, vysvětlení, význam pojmu, přesný výraz, informace, formulace, pojem, slovník, přesný význam, terminologie, co je to Acylpyrin?, heslo, popis, význam


Pojem Acylpyrin je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Acylpyrin? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kyselina acetylsalicylová (lat. acidum acetylsalicylicum) je aromatická karboxylová kyselina, derivát kyseliny salicylové. Za normální teploty je to bílá krystalická látka, mírně rozpustná ve vodě na slabě kyselý roztok. Používá se k léčbě bolesti (analgetikum), proti horečce (antipyretikum) a potlačuje zánět (antiflogistikum). Byla první látkou z takzvaných nesteroidních antiflogistik. Snižuje agregaci (shlukování) krevních destiček, čehož se rovněž využívá k léčbě (antiagregans). Je nejstarším synteticky připraveným léčivem, běžně používaným např. pod obchodními názvy Aspirin, Acylpyrin, Anopyrin aj.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Acylpyrin ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Acylpyrin ve Wikislovníku

Hledat výraz Acylpyrin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Acylpyrin na Youtube

Najít slovo Acylpyrin ve Wikizdrojích

Hledat heslo Acylpyrin na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Acylpyrin například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Acylpyrin? resp. co znamená slovo Acylpyrin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Acylpyrin, odpověď na dotaz co je to Acylpyrin?. Víte např. kdo to je Ivan Luťanský? Znáte a víte kdo je Janek Ledecký? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.