Co je to?
Definice odborného termínu, slova Acylpyrin. Co znamená pojem Acylpyrin z kategorie Lékařství?

Co je to Acylpyrin? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Acylpyrin?

Acylpyrin je lék využívaný především jako analgetikum k léčbě bolestí, jako antipyretikum proti horečce a při zánětlivých stavech. Funguje i při poruchách krve, například při léčbě shlukování krevních destiček. Jedná se o jeden z nejstarších uměle připravených léků. Jeho základem je kyselina acetylsalicylová, krystalická látka bílé barvy, která je rozpustná ve vodě. Acylpyrin se v obchodní síti vyskytuje i pod dalšími názvy, například jako Aspirin.


Co je to Acylpyrin? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Acylpyrin. Co znamená pojem Acylpyrin z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Acylpyrin? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Acylpyrin je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, vysvětlení, terminus technicus, co je to Acylpyrin?, význam slova, Lékařství, lexikon, slovník, informace, odborný výraz, přesný výraz, význam, Acylpyrin, heslo, slovo, co znamená, pojem, synonymum


Pojem Acylpyrin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Acylpyrin? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kyselina acetylsalicylová (lat. acidum acetylsalicylicum) je aromatická karboxylová kyselina, derivát kyseliny salicylové. Za normální teploty je to bílá krystalická látka, mírně rozpustná ve vodě na slabě kyselý roztok. Používá se k léčbě bolesti (analgetikum), proti horečce (antipyretikum) a potlačuje zánět (antiflogistikum). Byla první látkou z takzvaných nesteroidních antiflogistik. Snižuje agregaci (shlukování) krevních destiček, čehož se rovněž využívá k léčbě (antiagregans). Je nejstarším synteticky připraveným léčivem, běžně používaným např. pod obchodními názvy Aspirin, Acylpyrin, Anopyrin aj.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat heslo Acylpyrin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Acylpyrin ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Acylpyrin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Acylpyrin ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Acylpyrin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Acylpyrin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Acylpyrin například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Acylpyrin? resp. co se skrývá pod slovem Acylpyrin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Acylpyrin, odpověď na dotaz co je to Acylpyrin?. Víte např. kdo to je Mudrlant? Znáte a víte kdo je Simona Krainová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Acylpyrin v jiné sekci než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.