Co je to?
Definice výrazu, termínu Prdelačka. Co znamená odborný pojem Prdelačka z kategorie Jídlo?

Co je to Prdelačka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Prdelačka

Prdelačka je označení zabíjačkové polévky. Základem je silný vývar připravený buď z ovaru (ten má světlou barvu), nebo z jiných částí těla poraženého zvířete. Do prdelačky se přidávají kroupy, vepřová krev, cibule, česnek a jako koření majoránka. Existuje více variant receptu. Původ názvu není zcela jasný.


Co je to Prdelačka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Prdelačka. Co znamená odborný pojem Prdelačka z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Prdelačka se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, Jídlo, Prdelačka, heslo, co to je, význam pojmu, co je to Prdelačka?, názvosloví, Jídlo, formulace, termín, odborné názvosloví, synonymum, význam, wiki, co znamená, přesný význam, slovník


Pojem Prdelačka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Prdelačka?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prdelačka, také bouřka, (černá) zabíjačková polévka je tradiční české jídlo vařené při zabijačce. Základem polévky je silný vývar připravovaný po celou dobu zabijačky (ve kterém se vařil ovar a další komponenty poraženého prasete), ten se může používat i do jiných polévek (světlé zabijačkové, tzv. ovarové polévky). Do tohoto vývaru (ovšem existují zjednodušené recepty bez vývaru) se potom přidává vepřová krev, kroupy, cibulky a ochucená česnekem, solí, pepřem a majoránkou.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Prdelačka na Youtube

Najít termín Prdelačka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prdelačka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Prdelačka ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Prdelačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Prdelačka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Prdelačka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Prdelačka? resp. jaká je definice termínu Prdelačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prdelačka, odpověď na dotaz co je to Prdelačka?. Víte např. kdo to je Prokurátor? Znáte a víte kdo je Garant? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.