Co je to?
Definice výrazu, termínu Prdelačka. Co znamená odborný pojem Prdelačka z kategorie Jídlo?

Co je to Prdelačka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Prdelačka?

Prdelačka je označení zabíjačkové polévky. Základem je silný vývar připravený buď z ovaru (ten má světlou barvu), nebo z jiných částí těla poraženého zvířete. Do prdelačky se přidávají kroupy, vepřová krev, cibule, česnek a jako koření majoránka. Existuje více variant receptu. Původ názvu není zcela jasný.


Co je to Prdelačka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Prdelačka. Co znamená odborný pojem Prdelačka z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Prdelačka se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: termín, přesný význam, definice, odborné názvosloví, co znamená, lexikon, názvosloví, informace, co to je, význam slova, význam, heslo, Jídlo, terminologie, přesný výraz, definice pojmu, Jídlo, formulace


Pojem Prdelačka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Prdelačka? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Prdelačka, také bouřka, (černá) zabíjačková polévka je tradiční české jídlo vařené při zabijačce. Základem polévky je silný vývar připravovaný po celou dobu zabijačky (ve kterém se vařil ovar a další komponenty poraženého prasete), ten se může používat i do jiných polévek (světlé zabijačkové, tzv. ovarové polévky). Do tohoto vývaru (ovšem existují zjednodušené recepty bez vývaru) se potom přidává vepřová krev, kroupy, cibulky a ochucená česnekem, solí, pepřem a majoránkou.

Jiné informační zdroje o pojmu Prdelačka

Hledat termín Prdelačka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Prdelačka ve vyhledávači Qwant

Najít termín Prdelačka na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prdelačka ve Wikimedia Commons

Najít pojem Prdelačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Prdelačka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Prdelačka například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Prdelačka? resp. co se skrývá pod slovem Prdelačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prdelačka, odpověď na dotaz co je to Prdelačka?. Víte např. kdo to je Lucie Sulovská? Znáte a víte kdo je Tereza Kostková? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.