Co je to?
Definice výrazu, termínu Prdelačka. Co znamená odborný pojem Prdelačka z kategorie Jídlo?

Co je to Prdelačka? Význam slova

Co znamená termín Prdelačka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Prdelačka je označení zabíjačkové polévky. Základem je silný vývar připravený buď z ovaru (ten má světlou barvu), nebo z jiných částí těla poraženého zvířete. Do prdelačky se přidávají kroupy, vepřová krev, cibule, česnek a jako koření majoránka. Existuje více variant receptu. Původ názvu není zcela jasný.


Co je to Prdelačka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Prdelačka. Co znamená odborný pojem Prdelačka z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Prdelačka sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Prdelačka patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, přesný význam, přesný výraz, co je to Prdelačka?, co znamená, slovo, odborné názvosloví, lexikon, wiki, synonymum, Jídlo, heslo, definice pojmu, význam pojmu, popis, termín, názvosloví, Prdelačka


Pojem Prdelačka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Prdelačka?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prdelačka, také bouřka, (černá) zabíjačková polévka je tradiční české jídlo vařené při zabijačce. Základem polévky je silný vývar připravovaný po celou dobu zabijačky (ve kterém se vařil ovar a další komponenty poraženého prasete), ten se může používat i do jiných polévek (světlé zabijačkové, tzv. ovarové polévky). Do tohoto vývaru (ovšem existují zjednodušené recepty bez vývaru) se potom přidává vepřová krev, kroupy, cibulky a ochucená česnekem, solí, pepřem a majoránkou.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Prdelačka na Youtube

Zkusit najít pojem Prdelačka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prdelačka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Prdelačka ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Prdelačka ve Wikislovníku

Najít výraz Prdelačka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Prdelačka například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Prdelačka? resp. co je to Prdelačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prdelačka, odpověď na dotaz co je to Prdelačka?. Víte např. kdo to je Milenka? Znáte a víte kdo je Garant? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Prdelačka v jiné sekci než Jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.