Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akcelerometr. Co znamená odborný pojem Akcelerometr z kategorie Nástroje?

Co je to Akcelerometr? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Akcelerometr?

Akcelerometr je název zařízení, které umožňuje analýzu a měření úhlového a lineárního zrychlení. Akcelerometr má široké využití, funkce zrychlení a jeho měření využívá průmysl, výzkum i domácnosti. Tento přístroj měří statické gravitační zrychlení. To slouží ke stanovení úhlu vychýlení určitého objektu od svislice. Měří i dynamické zrychlení, ke kterému dochází při pohybu, otřesu, vibracích nebo úderech. Jde tedy o chvění, které má nízký kmitočet a malou amplitudu. Kmitočet má hodnoty v desítkách Hz.
Vibrace se měří například při diagnostice zařízení a konstrukcí, které musí vydržet velké pnutí nebo při práci strojů. K dalším možnostem použití patří ochrana lékařské a sportovní techniky, chytrých telefonů, fotoaparátů, kamer, dálkových ovladačů, navigačních systémů a dalších. Akcelerometry lze roztřídit do tří základních druhů, pizoelektrické akcelerometry, pizorezistivní a kapacitní akcelerometry MEMS. Při extrémních teplotách se využívá nábojových piezoelektrických akcelerometrů.


Co je to Akcelerometr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akcelerometr. Co znamená odborný pojem Akcelerometr z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Akcelerometr? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Akcelerometr je v kategorii nástroje

Klíčová slova: synonymum, vysvětlení, informace, termín, heslo, formulace, Akcelerometr, terminologie, co znamená, přesný význam, nástroje, wiki, přesný výraz, pojem, odborné názvosloví, lexikon, definice, definice pojmu


Pojem Akcelerometr je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Akcelerometr na Youtube

Vyhledat pojem Akcelerometr ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Akcelerometr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Akcelerometr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Akcelerometr na Google.cz

Vyhledat termín Akcelerometr ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Akcelerometr například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili co znamená Akcelerometr? resp. co přesně znamená slovo Akcelerometr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akcelerometr, odpověď na dotaz co je to Akcelerometr?. Víte např. kdo to je Jakub Olbert? Znáte a víte kdo je Láma? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Akcelerometr i v jiných kategoriích (než nástroje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.