Co je to?
Definice výrazu Akcelerometr. Co znamená odborný pojem Akcelerometr z kategorie Nástroje?

Co je Akcelerometr? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Akcelerometr?

Akcelerometr je název zařízení, které umožňuje analýzu a měření úhlového a lineárního zrychlení. Akcelerometr má široké využití, funkce zrychlení a jeho měření využívá průmysl, výzkum i domácnosti. Tento přístroj měří statické gravitační zrychlení. To slouží ke stanovení úhlu vychýlení určitého objektu od svislice. Měří i dynamické zrychlení, ke kterému dochází při pohybu, otřesu, vibracích nebo úderech. Jde tedy o chvění, které má nízký kmitočet a malou amplitudu. Kmitočet má hodnoty v desítkách Hz.
Vibrace se měří například při diagnostice zařízení a konstrukcí, které musí vydržet velké pnutí nebo při práci strojů. K dalším možnostem použití patří ochrana lékařské a sportovní techniky, chytrých telefonů, fotoaparátů, kamer, dálkových ovladačů, navigačních systémů a dalších. Akcelerometry lze roztřídit do tří základních druhů, pizoelektrické akcelerometry, pizorezistivní a kapacitní akcelerometry MEMS. Při extrémních teplotách se využívá nábojových piezoelektrických akcelerometrů.


Co je to Akcelerometr? Význam slova, termín, Definice výrazu Akcelerometr. Co znamená odborný pojem Akcelerometr z kategorie Nástroje?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Akcelerometr můžete samozřejmě sdílet s kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Akcelerometr je v sekci nástroje

Klíčová slova: termín, pojem, význam pojmu, přesný výraz, popis, definice, definice pojmu, co je to Akcelerometr?, co to je, Akcelerometr, informace, nástroje, přesný význam, význam slova, odborný výraz, terminus technicus, názvosloví, odborné názvosloví


Pojem Akcelerometr je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Akcelerometr dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akcelerometr je součástka nebo přístroj měřící zrychlení, a to jak posuvné, tak rotační.
Akcelerometry se používají v moderní elektronice například pro detekci orientace (pro překlápění obrazu v mobilních zařízeních), v herních ovladačích (ke zjištění orientace ovladače), ve stabilizátorech obrazu ve fotoaparátech či ke zjištění vibrací nebo pádu určité věci (u pevných disků například k bezpečnému zaparkování čtecích hlav před samotným dopadem).
Rotační akcelerometry mají v praxi svá nezastupitelná uplatnění.

Hledejte pojem Akcelerometr v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Akcelerometr na Youtube

Hledat pojem Akcelerometr ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akcelerometr ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Akcelerometr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Akcelerometr ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akcelerometr ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Akcelerometr například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Akcelerometr? resp. jaký je význam pojmu Akcelerometr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akcelerometr, odpověď na dotaz co je to Akcelerometr?. Víte např. kdo to je Porodní asistentka? Znáte a víte kdo je Magdalena Kožená? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Akcelerometr hledat i v jiných kategoriích (než nástroje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.