Co je to?
Odborný výraz, definice slova Doktrína. Co znamená pojem Doktrína z kategorie Právo?

Co je to Doktrína? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Doktrína

Doktrína je původem latinské slovo, pocházející ze slova učit - docere. Jedná se o označení nauky nebo učení, které se opírá o jistou autoritu. Slovo doktrína také často označuje soubor neměnitelných zásad (dogmata). Nejčastěji se užívá v oblasti politiky pro označení bezpečnostní a zahraniční politiky státu, ve vojenské nebo právní sféře.
Od slova doktrína jsou ještě odvozeny pojmy doktrinářský nebo doktrinář, které označují toho, kdo není přístupný diskuzi a vystupuje autoritativně.


Co je to Doktrína? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Doktrína. Co znamená pojem Doktrína z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Doktrína? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Doktrína je v sekci Právo

Klíčová slova: slovník, formulace, synonymum, význam, wiki, vysvětlení, co znamená, co je to Doktrína?, Právo, přesný výraz, pojem, význam slova, definice, definice pojmu, názvosloví, terminologie, heslo, co to je


Pojem Doktrína je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Doktrína? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Doktrína (lat. doctrina, od docere, učit) je pevné učení či nauka, obvykle opřená o nějakou autoritu. Tak se někdy také označuje soustava neměnitelných zásad – dogmat. V současném užití obvykle soubor zásad, jimiž se řídí zahraniční a bezpečnostní politika určitého státu.

Pro více informací o heslu Doktrína zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat výraz Doktrína ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Doktrína na Youtube

Najít heslo Doktrína ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Doktrína ve Wikislovníku

Najít slovo Doktrína ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Doktrína ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Doktrína například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Doktrína? resp. co znamená výraz Doktrína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Doktrína, odpověď na dotaz co je to Doktrína?. Víte např. kdo to je Adolf Hitler? Znáte a víte kdo je Janek Kroupa? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.