Co je to?
Definice výrazu Doktrína. Co znamená odborný pojem Doktrína z kategorie Právo?

Co je Doktrína? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Doktrína?

Doktrína je původem latinské slovo, pocházející ze slova učit - docere. Jedná se o označení nauky nebo učení, které se opírá o jistou autoritu. Slovo doktrína také často označuje soubor neměnitelných zásad (dogmata). Nejčastěji se užívá v oblasti politiky pro označení bezpečnostní a zahraniční politiky státu, ve vojenské nebo právní sféře.
Od slova doktrína jsou ještě odvozeny pojmy doktrinářský nebo doktrinář, které označují toho, kdo není přístupný diskuzi a vystupuje autoritativně.


Co je to Doktrína? Význam slova, termín, Definice výrazu Doktrína. Co znamená odborný pojem Doktrína z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Doktrína? s vašimi známými a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Doktrína je v sekci právo

Klíčová slova: informace, význam pojmu, význam slova, slovník, formulace, právo, synonymum, odborné názvosloví, definice pojmu, terminus technicus, Doktrína, terminologie, definice, odborný výraz, lexikon, přesný výraz, slovo, vysvětlení


Pojem Doktrína je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Doktrína dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Doktrína (lat. doctrina, od docere, učit) je pevné učení či nauka, obvykle opřená o nějakou autoritu. Tak se někdy také označuje soustava neměnitelných zásad – dogmat. V současném užití obvykle soubor zásad, jimiž se řídí zahraniční a bezpečnostní politika určitého státu.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Doktrína na Youtube

Zkusit najít pojem Doktrína ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Doktrína ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Doktrína ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Doktrína ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Doktrína ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Doktrína například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Doktrína? resp. co přesně označuje termín Doktrína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Doktrína, odpověď na dotaz co je to Doktrína?. Víte např. kdo to je Emma Watson? Znáte a víte kdo je Kate Middleton? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Doktrína hledat i v jiných kategoriích (než právo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.