Co je to?
Odborný výraz, definice slova Doktrína. Co znamená pojem Doktrína z kategorie Právo?

Co je to Doktrína? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Doktrína

Doktrína je původem latinské slovo, pocházející ze slova učit - docere. Jedná se o označení nauky nebo učení, které se opírá o jistou autoritu. Slovo doktrína také často označuje soubor neměnitelných zásad (dogmata). Nejčastěji se užívá v oblasti politiky pro označení bezpečnostní a zahraniční politiky státu, ve vojenské nebo právní sféře.
Od slova doktrína jsou ještě odvozeny pojmy doktrinářský nebo doktrinář, které označují toho, kdo není přístupný diskuzi a vystupuje autoritativně.


Co je to Doktrína? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Doktrína. Co znamená pojem Doktrína z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Doktrína patří do kategorie Právo

Klíčová slova: přesný význam, lexikon, Doktrína, význam pojmu, přesný výraz, heslo, definice, Právo, pojem, vysvětlení, význam, co je to Doktrína?, odborné názvosloví, termín, formulace, odborný výraz, definice pojmu, co to je


Pojem Doktrína je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Doktrína?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Doktrína (lat. doctrina, od docere, učit) je pevné učení či nauka, obvykle opřená o nějakou autoritu. Tak se někdy také označuje soustava neměnitelných zásad – dogmat. V současném užití obvykle soubor zásad, jimiž se řídí zahraniční a bezpečnostní politika určitého státu.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Doktrína ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Doktrína ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Doktrína na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Doktrína ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Doktrína ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Doktrína ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Doktrína například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Doktrína? resp. jaký je význam slova Doktrína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Doktrína, odpověď na dotaz co je to Doktrína?. Víte např. kdo to je Larry Page? Znáte a víte kdo je Daniel Stach? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.