Co je to?
Odborný výraz, definice slova Doktrína. Co znamená pojem Doktrína z kategorie Právo?

Co je to Doktrína? Význam slova

Co znamená termín Doktrína? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Doktrína je původem latinské slovo, pocházející ze slova učit - docere. Jedná se o označení nauky nebo učení, které se opírá o jistou autoritu. Slovo doktrína také často označuje soubor neměnitelných zásad (dogmata). Nejčastěji se užívá v oblasti politiky pro označení bezpečnostní a zahraniční politiky státu, ve vojenské nebo právní sféře.
Od slova doktrína jsou ještě odvozeny pojmy doktrinářský nebo doktrinář, které označují toho, kdo není přístupný diskuzi a vystupuje autoritativně.


Co je to Doktrína? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Doktrína. Co znamená pojem Doktrína z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Doktrína? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Doktrína je v kategorii Právo

Klíčová slova: odborný výraz, definice, slovník, Doktrína, Právo, slovo, formulace, wiki, co to je, význam, informace, terminologie, Právo, odborné názvosloví, co je to Doktrína?, význam pojmu, vysvětlení, popis


Pojem Doktrína je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Doktrína? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Doktrína (lat. doctrina, od docere, učit) je pevné učení či nauka, obvykle opřená o nějakou autoritu. Tak se někdy také označuje soustava neměnitelných zásad – dogmat. V současném užití obvykle soubor zásad, jimiž se řídí zahraniční a bezpečnostní politika určitého státu.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Doktrína ve Wikislovníku

Vyhledat termín Doktrína ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Doktrína na Google.cz

Hledat heslo Doktrína ve Wikizdrojích

Najít slovo Doktrína ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Doktrína ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Doktrína například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Doktrína? resp. co přesně označuje termín Doktrína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Doktrína, odpověď na dotaz co je to Doktrína?. Víte např. kdo to je Plynař? Znáte a víte kdo je Janek Kroupa? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.