Co je to?
Výraz, termín, definice slova Doktrína. Co znamená odborný pojem Doktrína z kategorie Právo?

Co je to Doktrína? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Doktrína

Doktrína je původem latinské slovo, pocházející ze slova učit - docere. Jedná se o označení nauky nebo učení, které se opírá o jistou autoritu. Slovo doktrína také často označuje soubor neměnitelných zásad (dogmata). Nejčastěji se užívá v oblasti politiky pro označení bezpečnostní a zahraniční politiky státu, ve vojenské nebo právní sféře.
Od slova doktrína jsou ještě odvozeny pojmy doktrinářský nebo doktrinář, které označují toho, kdo není přístupný diskuzi a vystupuje autoritativně.


Co je to Doktrína? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Doktrína. Co znamená odborný pojem Doktrína z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Doktrína patří do sekce právo

Klíčová slova: právo, terminologie, pojem, vysvětlení, význam pojmu, co je to Doktrína?, lexikon, význam slova, přesný výraz, definice, definice pojmu, odborný výraz, synonymum, právo, slovo, popis, informace, co to je


Pojem Doktrína je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Doktrína?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Doktrína (lat. doctrina, od docere, učit) je pevné učení či nauka, obvykle opřená o nějakou autoritu. Tak se někdy také označuje soustava neměnitelných zásad – dogmat. V současném užití obvykle soubor zásad, jimiž se řídí zahraniční a bezpečnostní politika určitého státu.

Hledejte pojem Doktrína v následujících vyhledávačích

Hledat heslo Doktrína ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Doktrína ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Doktrína ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Doktrína ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Doktrína ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Doktrína ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Doktrína například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Doktrína? resp. co znamená výraz Doktrína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Doktrína, odpověď na dotaz co je to Doktrína?. Víte např. kdo to je Pythagoras? Znáte a víte kdo je Albert Einstein? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než právo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.