Co je to?
Definice výrazu Doktrína. Co znamená odborný pojem Doktrína z kategorie Právo?

Co to je Doktrína? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Doktrína?

Doktrína je původem latinské slovo, pocházející ze slova učit - docere. Jedná se o označení nauky nebo učení, které se opírá o jistou autoritu. Slovo doktrína také často označuje soubor neměnitelných zásad (dogmata). Nejčastěji se užívá v oblasti politiky pro označení bezpečnostní a zahraniční politiky státu, ve vojenské nebo právní sféře.
Od slova doktrína jsou ještě odvozeny pojmy doktrinářský nebo doktrinář, které označují toho, kdo není přístupný diskuzi a vystupuje autoritativně.


Co je to Doktrína? Význam slova, termín, Definice výrazu Doktrína. Co znamená odborný pojem Doktrína z kategorie Právo?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Doktrína? Pak se o ní podělte s přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Doktrína patří do sekce právo

Klíčová slova: přesný výraz, popis, názvosloví, Doktrína, synonymum, termín, vysvětlení, lexikon, definice pojmu, slovo, právo, odborné názvosloví, co je to Doktrína?, definice, přesný význam, heslo, informace, co znamená


Pojem Doktrína je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Doktrína? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Doktrína (lat. doctrina, od docere, učit) je pevné učení či nauka, obvykle opřená o nějakou autoritu. Tak se někdy také označuje soustava neměnitelných zásad – dogmat. V současném užití obvykle soubor zásad, jimiž se řídí zahraniční a bezpečnostní politika určitého státu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít pojem Doktrína ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Doktrína ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Doktrína ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Doktrína na Google.cz

Hledat frázi Doktrína ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Doktrína na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Doktrína například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte jaká je definice termínu Doktrína? resp. co to je Doktrína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Doktrína, odpověď na dotaz co je to Doktrína?. Víte např. kdo to je Harrison Ford? Znáte a víte kdo je Johnny Depp? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Doktrína v jiné sekci než právo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.