Co je to?
Odborný výraz, definice slova Doktrína. Co znamená pojem Doktrína z kategorie Právo?

Co je to Doktrína? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Doktrína?

Doktrína je původem latinské slovo, pocházející ze slova učit - docere. Jedná se o označení nauky nebo učení, které se opírá o jistou autoritu. Slovo doktrína také často označuje soubor neměnitelných zásad (dogmata). Nejčastěji se užívá v oblasti politiky pro označení bezpečnostní a zahraniční politiky státu, ve vojenské nebo právní sféře.
Od slova doktrína jsou ještě odvozeny pojmy doktrinářský nebo doktrinář, které označují toho, kdo není přístupný diskuzi a vystupuje autoritativně.


Co je to Doktrína? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Doktrína. Co znamená pojem Doktrína z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Doktrína sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Doktrína je v kategorii Právo

Klíčová slova: význam, odborný výraz, lexikon, co to je, slovo, názvosloví, termín, Doktrína, co znamená, definice pojmu, Právo, význam pojmu, definice, formulace, význam slova, informace, terminologie, popis


Pojem Doktrína je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Doktrína? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Doktrína (lat. doctrina, od docere, učit) je pevné učení či nauka, obvykle opřená o nějakou autoritu. Tak se někdy také označuje soustava neměnitelných zásad – dogmat. V současném užití obvykle soubor zásad, jimiž se řídí zahraniční a bezpečnostní politika určitého státu.

Další zdroje informací o slovu Doktrína

Najít termín Doktrína ve Wikislovníku

Vyhledat termín Doktrína na Google.cz

Vyhledat pojem Doktrína ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Doktrína ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Doktrína ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Doktrína ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Doktrína například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Doktrína? resp. co to je Doktrína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Doktrína, odpověď na dotaz co je to Doktrína?. Víte např. kdo to je Hulibrk? Znáte a víte kdo je Janek Kroupa? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.