Co je to?
Odborný výraz, definice slova Doktrína. Co znamená pojem Doktrína z kategorie Právo?

Co je to Doktrína? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Doktrína

Doktrína je původem latinské slovo, pocházející ze slova učit - docere. Jedná se o označení nauky nebo učení, které se opírá o jistou autoritu. Slovo doktrína také často označuje soubor neměnitelných zásad (dogmata). Nejčastěji se užívá v oblasti politiky pro označení bezpečnostní a zahraniční politiky státu, ve vojenské nebo právní sféře.
Od slova doktrína jsou ještě odvozeny pojmy doktrinářský nebo doktrinář, které označují toho, kdo není přístupný diskuzi a vystupuje autoritativně.


Co je to Doktrína? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Doktrína. Co znamená pojem Doktrína z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Doktrína se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: odborné názvosloví, co je to Doktrína?, formulace, vysvětlení, přesný výraz, význam pojmu, přesný význam, co to je, definice pojmu, heslo, význam slova, odborný výraz, Doktrína, termín, význam, názvosloví, slovník, co znamená


Pojem Doktrína je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Doktrína?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Doktrína (lat. doctrina, od docere, učit) je pevné učení či nauka, obvykle opřená o nějakou autoritu. Tak se někdy také označuje soustava neměnitelných zásad – dogmat. V současném užití obvykle soubor zásad, jimiž se řídí zahraniční a bezpečnostní politika určitého státu.

Další zdroje informací o slovu Doktrína

Vyhledat heslo Doktrína ve Wikizdrojích

Hledat heslo Doktrína ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Doktrína ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Doktrína na Youtube

Najít termín Doktrína na Google.cz

Zkusit najít termín Doktrína ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Doktrína například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Doktrína? resp. co znamená slovo Doktrína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Doktrína, odpověď na dotaz co je to Doktrína?. Víte např. kdo to je Polednice? Znáte a víte kdo je Alexandra Udženija? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.