Co je to?
Výraz, termín, definice slova Stout. Co znamená odborný pojem Stout z kategorie Nápoje?

Co je to Stout? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Stout?

Stout je pojmenování tmavého piva podobného pivu ale. Vyrábí se z ječmene, praženého sladu, chmele, vody a pivních kvasinek svrchním kvašením. Pro tato piva je typická hustá pěna, příchuť po upraženém sladu, tmavá barva a v některých případech ovocná příchuť. Podíl piva může činit až á %, jedná se tedy o silné pivo.
Stout se podobá porteru. Stouty mají více druhů. K nejznámějším výrobcům patří pivovar Guinness, u nás se výrobou stoutu zabývá pivovar Náchod.


Co je to Stout? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Stout. Co znamená odborný pojem Stout z kategorie Nápoje?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Stout se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Stout je v kategorii nápoje

Klíčová slova: přesný význam, názvosloví, co znamená, wiki, terminus technicus, vysvětlení, pojem, synonymum, informace, formulace, odborné názvosloví, význam slova, co to je, slovník, odborný výraz, přesný výraz, heslo, definice


Pojem Stout je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Stout?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stout je tmavé pivo typu ale vyráběné z praženého sladu a ječmene, chmelu, vody a pivních kvasinek (svrchně kvasící). Tato piva jsou charakteristická hustou pěnou, tmavou barvou a příchutí po praženém sladu, někdy s ovocnou příchutí. Často se jedná o silná piva (podíl alkoholu může být i 8%). Stout je velmi podobný pivům Porter, jejichž historický vývoj byl podobný, někteří lidé je dokonce považují za jeden styl, kde silnější varianta byla nazývána Stout a slabší Porter. Porter, původně z Londýna, byl údajně takto nazván podle jeho obliby u poslíčků (anglicky porter).

Další informace o pojmu Stout hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat slovo Stout ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Stout ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Stout ve Wikislovníku

Najít slovo Stout ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Stout ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stout ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Stout například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Stout? resp. jaká je definice slova Stout? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stout, odpověď na dotaz co je to Stout?. Víte např. kdo to je Jan Kopečný? Znáte a víte kdo je Džambulka? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nápoje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?