Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vitiligo. Co znamená odborný pojem Vitiligo z kategorie Nemoce?

Co je to Vitiligo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Vitiligo

Vitiligo, jinak také nemoc bílých skvrn, je jedno z kožních onemocnění. Jeho charakteristickým znakem jsou skvrny na kůži, které nemají pigment, jsou tedy bílé. Mohou naznačovat výskyt poruch autoimunity. Vznikají poškozením melanocytů, které mají vyrábět pigment.
Vitiligo se vyskytuje například ve spojení s cukrovkou, anémií nebo onemocněním štítné žlázy. V místě výskytu skvrn je potřeba počítat se zvýšeným rizikem výskytu rakoviny. Vyšetření i léčbu musí provádět dermatolog. Léčení může být místní nebo chirurgické, někdy dochází k samovolnému zmizení skvrn.


Co je to Vitiligo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vitiligo. Co znamená odborný pojem Vitiligo z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Vitiligo můžete sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Vitiligo je v kategorii nemoce

Klíčová slova: odborné názvosloví, heslo, definice pojmu, vysvětlení, popis, co to je, význam pojmu, co je to Vitiligo?, přesný význam, přesný výraz, formulace, slovník, význam, terminologie, co znamená, Vitiligo, odborný výraz, slovo


Pojem Vitiligo je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vitiligo? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Vitiligo (latinsky Vitiligo vulgaris) je neinfekční kožní porucha, kdy dochází ke ztrátě melanocytů – buněk tvořících kožní pigment (melanin). U nemocného se projevuje světlými skvrnami nepravidelných tvarů na kůži, nejčastěji okolo prstů, úst, očí, genitálu, kloubů, třísel a obličeje. Z postižených míst mohou vyrůstat chloupky též se ztrátou pigmentu.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vitiligo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vitiligo ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Vitiligo na Google.cz

Hledat heslo Vitiligo ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Vitiligo ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Vitiligo ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vitiligo například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Vitiligo? resp. jaká je definice termínu Vitiligo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vitiligo, odpověď na dotaz co je to Vitiligo?. Víte např. kdo to je Velvyslanec? Znáte a víte kdo je Tchyně? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?