Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vitiligo. Co znamená odborný pojem Vitiligo z kategorie Nemoce?

Co je Vitiligo? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Vitiligo

Vitiligo, jinak také nemoc bílých skvrn, je jedno z kožních onemocnění. Jeho charakteristickým znakem jsou skvrny na kůži, které nemají pigment, jsou tedy bílé. Mohou naznačovat výskyt poruch autoimunity. Vznikají poškozením melanocytů, které mají vyrábět pigment.
Vitiligo se vyskytuje například ve spojení s cukrovkou, anémií nebo onemocněním štítné žlázy. V místě výskytu skvrn je potřeba počítat se zvýšeným rizikem výskytu rakoviny. Vyšetření i léčbu musí provádět dermatolog. Léčení může být místní nebo chirurgické, někdy dochází k samovolnému zmizení skvrn.


Co je to Vitiligo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vitiligo. Co znamená odborný pojem Vitiligo z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Vitiligo? Pak se o ní podělte s dalšími osobami na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Vitiligo je v kategorii nemoce

Klíčová slova: slovník, pojem, nemoce, lexikon, formulace, terminologie, odborné názvosloví, význam slova, význam pojmu, heslo, co to je, vysvětlení, termín, definice pojmu, synonymum, odborný výraz, nemoce, názvosloví


Pojem Vitiligo je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Vitiligo?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Vitiligo (latinsky Vitiligo vulgaris) je neinfekční kožní porucha, kdy dochází ke ztrátě melanocytů – buněk tvořících kožní pigment (melanin). U nemocného se projevuje světlými skvrnami nepravidelných tvarů na kůži, nejčastěji okolo prstů, úst, očí, genitálu, kloubů, třísel a obličeje. Z postižených míst mohou vyrůstat chloupky též se ztrátou pigmentu.

Další informační zdroje

Zkusit najít výraz Vitiligo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Vitiligo ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Vitiligo ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Vitiligo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Vitiligo na Google.cz

Hledat videa s názvem Vitiligo na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Vitiligo například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Vitiligo? resp. jaká je definice termínu Vitiligo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vitiligo, odpověď na dotaz co je to Vitiligo?. Víte např. kdo to je Helena Růžičková? Znáte a víte kdo je Josef Bernard? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Vitiligo i v jiné sekci než je kategorie nemoce. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?