Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vitiligo. Co znamená odborný pojem Vitiligo z kategorie Nemoce?

Co je to Vitiligo? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Vitiligo

Vitiligo, jinak také nemoc bílých skvrn, je jedno z kožních onemocnění. Jeho charakteristickým znakem jsou skvrny na kůži, které nemají pigment, jsou tedy bílé. Mohou naznačovat výskyt poruch autoimunity. Vznikají poškozením melanocytů, které mají vyrábět pigment.
Vitiligo se vyskytuje například ve spojení s cukrovkou, anémií nebo onemocněním štítné žlázy. V místě výskytu skvrn je potřeba počítat se zvýšeným rizikem výskytu rakoviny. Vyšetření i léčbu musí provádět dermatolog. Léčení může být místní nebo chirurgické, někdy dochází k samovolnému zmizení skvrn.


Co je to Vitiligo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vitiligo. Co znamená odborný pojem Vitiligo z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Vitiligo) můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vitiligo patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: co to je, odborný výraz, slovník, termín, vysvětlení, co znamená, Nemoce, definice, lexikon, popis, synonymum, význam, přesný význam, wiki, odborné názvosloví, pojem, terminologie, slovo


Pojem Vitiligo je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vitiligo? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vitiligo (latinsky Vitiligo vulgaris) je neinfekční kožní porucha, kdy dochází ke ztrátě melanocytů – buněk tvořících kožní pigment (melanin). U nemocného se projevuje světlými skvrnami nepravidelných tvarů na kůži, nejčastěji okolo prstů, úst, očí, genitálu, kloubů, třísel a obličeje. Z postižených míst mohou vyrůstat chloupky též se ztrátou pigmentu.

Pro více informací o heslu Vitiligo zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vitiligo ve Wikimedia Commons

Najít výraz Vitiligo ve Wikizdrojích

Hledat slovo Vitiligo ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Vitiligo ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Vitiligo ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Vitiligo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vitiligo například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Vitiligo? resp. co znamená Vitiligo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vitiligo, odpověď na dotaz co je to Vitiligo?. Víte např. kdo to je Bednář? Znáte a víte kdo je Katy Perry? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Vitiligo v jiné sekci než Nemoce. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?