Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Vitiligo. Co znamená pojem Vitiligo z kategorie Nemoce?

Co je Vitiligo?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Vitiligo

Vitiligo, jinak také nemoc bílých skvrn, je jedno z kožních onemocnění. Jeho charakteristickým znakem jsou skvrny na kůži, které nemají pigment, jsou tedy bílé. Mohou naznačovat výskyt poruch autoimunity. Vznikají poškozením melanocytů, které mají vyrábět pigment.
Vitiligo se vyskytuje například ve spojení s cukrovkou, anémií nebo onemocněním štítné žlázy. V místě výskytu skvrn je potřeba počítat se zvýšeným rizikem výskytu rakoviny. Vyšetření i léčbu musí provádět dermatolog. Léčení může být místní nebo chirurgické, někdy dochází k samovolnému zmizení skvrn.


Co je to Vitiligo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Vitiligo. Co znamená pojem Vitiligo z kategorie Nemoce?

Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Vitiligo s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Vitiligo se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: význam, odborné názvosloví, co to je, terminologie, lexikon, přesný výraz, formulace, názvosloví, vysvětlení, význam pojmu, heslo, synonymum, definice, terminus technicus, přesný význam, slovník, Vitiligo, nemoce


Pojem Vitiligo je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Vitiligo?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vitiligo (latinsky Vitiligo vulgaris) je neinfekční kožní porucha, kdy dochází ke ztrátě melanocytů – buněk tvořících kožní pigment (melanin). U nemocného se projevuje světlými skvrnami nepravidelných tvarů na kůži, nejčastěji okolo prstů, úst, očí, genitálu, kloubů, třísel a obličeje. Z postižených míst mohou vyrůstat chloupky též se ztrátou pigmentu.

Další zdroje informací o slovu Vitiligo

Zkusit najít frázi Vitiligo na Google.cz

Zkusit najít Vitiligo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vitiligo ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Vitiligo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Vitiligo ve Wikislovníku

Vyhledat termín Vitiligo ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Vitiligo například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená slovo Vitiligo? resp. co znamená Vitiligo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vitiligo, odpověď na dotaz co je to Vitiligo?. Víte např. kdo to je Marian Roden? Znáte a víte kdo je Hérostratos? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Spící pacient, vitiligo, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?