Co je to?
Definice výrazu, termínu OEM. Co znamená odborný pojem OEM z kategorie Software?

Co je to OEM? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu OEM?

OEM je označení takového výrobce, který při výrobě používá zařízení nebo díly od jiných výrobců a pak produkt prodává pod vlastní obchodní značkou. Jedná se o obchodní termín, zkratku z angličtiny – Original Equipment Manufacturer. Součásti a díly dodávané výrobci OEM se označují jako OEM výrobky.
Příkladem OEM výrobků jsou například součásti spotřební techniky jako PC základní desky, spotřební elektronika a podobně. OEM používají i výrobci známých značek, šetří tak náklady a dbají na zvyšování kvality.


Co je to OEM? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu OEM. Co znamená odborný pojem OEM z kategorie Software?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text OEM s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín OEM se nachází v sekci Software

Klíčová slova: přesný význam, slovník, lexikon, přesný výraz, význam slova, formulace, co to je, definice pojmu, termín, OEM, slovo, popis, terminologie, co znamená, odborný výraz, terminus technicus, význam pojmu, informace


Pojem OEM je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu OEM dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

OEM (zkratka anglického Original Equipment Manufacturer) je obchodní termín, který označuje výrobce zařízení, jehož výrobek je prodáván a propagován jinou obchodní značkou.
Výrobky, určené pro výrobce OEM, se označují jako OEM výrobky. Typickými OEM výrobky jsou základní desky počítačů, monitory, myši a jiné komponenty spotřební elektroniky, které nejsou určené pro koncového zákazníka.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo OEM ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz OEM ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo OEM ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín OEM ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem OEM na Youtube

Zkusit najít pojem OEM ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo OEM například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená OEM? resp. co se vlastně skrývá pod slovem OEM? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu OEM, odpověď na dotaz co je to OEM?. Víte např. kdo to je Harley Quinn? Znáte a víte kdo je Tomáš Feřtek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu OEM i v jiných kategoriích (než Software). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.