Co je to?
Definice výrazu, termínu OEM. Co znamená odborný pojem OEM z kategorie Software?

Co je to OEM? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova OEM?

OEM je označení takového výrobce, který při výrobě používá zařízení nebo díly od jiných výrobců a pak produkt prodává pod vlastní obchodní značkou. Jedná se o obchodní termín, zkratku z angličtiny – Original Equipment Manufacturer. Součásti a díly dodávané výrobci OEM se označují jako OEM výrobky.
Příkladem OEM výrobků jsou například součásti spotřební techniky jako PC základní desky, spotřební elektronika a podobně. OEM používají i výrobci známých značek, šetří tak náklady a dbají na zvyšování kvality.


Co je to OEM? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu OEM. Co znamená odborný pojem OEM z kategorie Software?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova OEM sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz OEM patří do sekce Software

Klíčová slova: vysvětlení, terminus technicus, OEM, definice pojmu, formulace, význam, přesný výraz, informace, heslo, slovník, co to je, odborný výraz, co znamená, definice, názvosloví, význam slova, popis, termín


Pojem OEM je v kategorii Software, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu OEM dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

OEM (zkratka anglického Original Equipment Manufacturer) je obchodní termín, který označuje výrobce zařízení, jehož výrobek je prodáván a propagován jinou obchodní značkou.
Výrobky, určené pro výrobce OEM, se označují jako OEM výrobky. Typickými OEM výrobky jsou základní desky počítačů, monitory, myši a jiné komponenty spotřební elektroniky, které nejsou určené pro koncového zákazníka.

Více informací o pojmu OEM lze najít v následujících zdrojích

Hledat výraz OEM ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz OEM ve vyhledávači Qwant

Najít termín OEM na Google.cz

Hledat heslo OEM ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo OEM ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem OEM na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo OEM například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo OEM? resp. jaký je význam slova OEM? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu OEM, odpověď na dotaz co je to OEM?. Víte např. kdo to je Amanda Seyfried? Znáte a víte kdo je Janek Kroupa? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu OEM v jiné sekci než Software. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.