Co je to?
Výraz, termín, definice slova Refundace. Co znamená odborný pojem Refundace z kategorie Účetnictví?

Co je to Refundace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Refundace?

Refundace obecně znamená vrácení peněz, náhrada výdajů, např.když nejsme spokojeni se zakoupeným zbožím a obchodník umožňuje jeho výměnu nebo vrácení peněz (za určitých podmínek, jako je originální obal, účtenka, zboží nesmí být poškozené, a ve stanovené časové lhůtě - 7 dnů, 30 dnů - stanovení podmínek je věcí prodejce, žádný zákon jim takovou povinnost neukládá).


Co je to Refundace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Refundace. Co znamená odborný pojem Refundace z kategorie Účetnictví?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Refundace? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Refundace je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: synonymum, terminologie, odborný výraz, odborné názvosloví, co je to Refundace?, wiki, lexikon, definice pojmu, přesný výraz, slovník, popis, Účetnictví, pojem, definice, Účetnictví, termín, vysvětlení, co to je


Pojem Refundace je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Refundace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Refundace je náhrada výdajů, kompenzace obvykle finančních prostředků. Refundaci provádí dlužník směrem k věřiteli. Častým případem je například refundace při vracení zboží do obchodu nebo jeho reklamaci. Refundovat se dá také mzda nebo služba. V případě odstoupení od smlouvy, kdy zákazník vrací zboží zakoupené na dálku bez udání důvodu, je prodejce povinen poskytnout refundaci do 14 dnů od odstoupení, a to včetně dopravy k zákazníkovi.

Pro další informace o termínu Refundace zkuste tyto odkazy

Najít heslo Refundace ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Refundace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Refundace na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Refundace ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Refundace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Refundace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Refundace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste zjistili jaká je definice slova Refundace? resp. jaký je význam slova Refundace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Refundace, odpověď na dotaz co je to Refundace?. Víte např. kdo to je Vangelis? Znáte a víte kdo je Lech? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.