Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pohádka. Co znamená pojem Pohádka z kategorie Literatura?

Co to je Pohádka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Pohádka?

Pohádka představuje povětšinou kratší, obvykle smyšlený příběh, v mnoha případech se šťastným koncem (není to pravidlo). Obvykle se v ní objevují nadpřirozené bytosti, které v ději vystupují s obyčejnými lidmi.
Pohádka je původem lidového žánru, bývá psána ve stylu prózy. Pohádky nejsou určeny pouze pro děti, i když jejich základna je rozhodně největší. V dnešní době se můžeme kromě textové nebo vyprávěné podoby pohádky setkávat i s její hranou podobou.


Co je to Pohádka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pohádka. Co znamená pojem Pohádka z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Pohádka s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pohádka se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: lexikon, definice pojmu, odborné názvosloví, terminus technicus, Literatura, definice, pojem, přesný význam, terminologie, co znamená, popis, Literatura, význam, přesný výraz, názvosloví, synonymum, vysvětlení, wiki


Pojem Pohádka je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pohádka? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Pohádka je původně folklórní žánr závislý na ústní lidové slovesnosti.

Jde o vyprávění založené na básnické fantazii, zejména ze světa nadpřirozených jevů. Důležité je, že pohádkový příběh není původně vázán na podmínky reálného světa. Příběh samotný není vypravěčem prezentován jako pravdivý a posluchači zpravidla také nevěří, že by se mohl odehrát ve skutečnosti.

Pro více informací o heslu Pohádka zkuste navštívit tyto odkazy

Najít heslo Pohádka na Google.cz

Vyhledat heslo Pohádka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Pohádka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Pohádka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Pohádka ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pohádka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohádka například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Pohádka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pohádka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pohádka, odpověď na dotaz co je to Pohádka?. Víte např. kdo to je Štěpán Kotrba? Znáte a víte kdo je Satan? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.