Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pohádka. Co znamená pojem Pohádka z kategorie Literatura?

Co to je Pohádka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pohádka?

Pohádka představuje povětšinou kratší, obvykle smyšlený příběh, v mnoha případech se šťastným koncem (není to pravidlo). Obvykle se v ní objevují nadpřirozené bytosti, které v ději vystupují s obyčejnými lidmi.
Pohádka je původem lidového žánru, bývá psána ve stylu prózy. Pohádky nejsou určeny pouze pro děti, i když jejich základna je rozhodně největší. V dnešní době se můžeme kromě textové nebo vyprávěné podoby pohádky setkávat i s její hranou podobou.


Co je to Pohádka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pohádka. Co znamená pojem Pohádka z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pohádka patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: slovo, slovník, Pohádka, terminus technicus, odborné názvosloví, heslo, definice, co to je, Literatura, význam pojmu, terminologie, Literatura, přesný význam, synonymum, přesný výraz, význam, popis, pojem


Pojem Pohádka je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Pohádka?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pohádka je původně folklórní žánr závislý na ústní lidové slovesnosti.

Jde o vyprávění založené na básnické fantazii, zejména ze světa nadpřirozených jevů. Důležité je, že pohádkový příběh není původně vázán na podmínky reálného světa. Příběh samotný není vypravěčem prezentován jako pravdivý a posluchači zpravidla také nevěří, že by se mohl odehrát ve skutečnosti.

Další informační zdroje

Zkusit najít heslo Pohádka na Google.cz

Zkusit najít pojem Pohádka ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Pohádka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Pohádka ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Pohádka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pohádka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohádka například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Pohádka? resp. jaká je definice termínu Pohádka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pohádka, odpověď na dotaz co je to Pohádka?. Víte např. kdo to je Sekerník? Znáte a víte kdo je Nacista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Pohádka i v jiných kategoriích (než Literatura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.