Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pohádka. Co znamená odborný pojem Pohádka z kategorie Literatura?

Co je to Pohádka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pohádka?

Pohádka představuje povětšinou kratší, obvykle smyšlený příběh, v mnoha případech se šťastným koncem (není to pravidlo). Obvykle se v ní objevují nadpřirozené bytosti, které v ději vystupují s obyčejnými lidmi.
Pohádka je původem lidového žánru, bývá psána ve stylu prózy. Pohádky nejsou určeny pouze pro děti, i když jejich základna je rozhodně největší. V dnešní době se můžeme kromě textové nebo vyprávěné podoby pohádky setkávat i s její hranou podobou.


Co je to Pohádka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pohádka. Co znamená odborný pojem Pohádka z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Pohádka) můžete sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Pohádka patří do kategorie literatura

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, terminus technicus, Pohádka, názvosloví, definice, literatura, co to je, slovo, definice pojmu, vysvětlení, význam slova, odborný výraz, literatura, slovník, odborné názvosloví, formulace, co je to Pohádka?


Pojem Pohádka je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pohádka? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Pohádka je původně folklórní žánr závislý na ústní lidové slovesnosti.

Jde o vyprávění založené na básnické fantazii, zejména ze světa nadpřirozených jevů. Důležité je, že pohádkový příběh není původně vázán na podmínky reálného světa. Příběh samotný není vypravěčem prezentován jako pravdivý a posluchači zpravidla také nevěří, že by se mohl odehrát ve skutečnosti.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Pohádka na Youtube

Vyhledat výraz Pohádka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Pohádka na Google.cz

Zkusit najít termín Pohádka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pohádka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pohádka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohádka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte jaká je definice termínu Pohádka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pohádka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pohádka, odpověď na dotaz co je to Pohádka?. Víte např. kdo to je Vrátný? Znáte a víte kdo je Lucifer? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než literatura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.