Co je to?
Definice výrazu Pohádka. Co znamená odborný pojem Pohádka z kategorie Literatura?

Co je Pohádka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Pohádka?

Pohádka představuje povětšinou kratší, obvykle smyšlený příběh, v mnoha případech se šťastným koncem (není to pravidlo). Obvykle se v ní objevují nadpřirozené bytosti, které v ději vystupují s obyčejnými lidmi.
Pohádka je původem lidového žánru, bývá psána ve stylu prózy. Pohádky nejsou určeny pouze pro děti, i když jejich základna je rozhodně největší. V dnešní době se můžeme kromě textové nebo vyprávěné podoby pohádky setkávat i s její hranou podobou.


Co je to Pohádka? Význam slova, termín, Definice výrazu Pohádka. Co znamená odborný pojem Pohádka z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Pohádka? s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Pohádka je v sekci literatura

Klíčová slova: význam, literatura, lexikon, wiki, heslo, definice pojmu, slovo, slovník, synonymum, informace, Pohádka, terminologie, terminus technicus, přesný výraz, popis, odborné názvosloví, co je to Pohádka?, význam slova


Pojem Pohádka je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Pohádka můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pohádka je původně folklórní žánr závislý na ústní lidové slovesnosti.

Jde o vyprávění založené na básnické fantazii, zejména ze světa nadpřirozených jevů. Důležité je, že pohádkový příběh není původně vázán na podmínky reálného světa. Příběh samotný není vypravěčem prezentován jako pravdivý a posluchači zpravidla také nevěří, že by se mohl odehrát ve skutečnosti.

Jiné zdroje informací o pojmu Pohádka

Zkusit najít Pohádka ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Pohádka na Youtube

Najít termín Pohádka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Pohádka ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Pohádka ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Pohádka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohádka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Pohádka? resp. co přesně znamená slovo Pohádka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pohádka, odpověď na dotaz co je to Pohádka?. Víte např. kdo to je Suzi Quatro? Znáte a víte kdo je Lucifer? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než literatura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.