Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pohádka. Co znamená pojem Pohádka z kategorie Literatura?

Co to je Pohádka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pohádka?

Pohádka představuje povětšinou kratší, obvykle smyšlený příběh, v mnoha případech se šťastným koncem (není to pravidlo). Obvykle se v ní objevují nadpřirozené bytosti, které v ději vystupují s obyčejnými lidmi.
Pohádka je původem lidového žánru, bývá psána ve stylu prózy. Pohádky nejsou určeny pouze pro děti, i když jejich základna je rozhodně největší. V dnešní době se můžeme kromě textové nebo vyprávěné podoby pohádky setkávat i s její hranou podobou.


Co je to Pohádka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pohádka. Co znamená pojem Pohádka z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pohádka sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pohádka patří do sekce Literatura

Klíčová slova: význam slova, wiki, terminologie, Literatura, přesný význam, popis, definice pojmu, definice, význam, heslo, co znamená, odborný výraz, odborné názvosloví, názvosloví, terminus technicus, lexikon, Pohádka, slovo


Pojem Pohádka je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Pohádka?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pohádka je původně folklórní žánr závislý na ústní lidové slovesnosti.

Jde o vyprávění založené na básnické fantazii, zejména ze světa nadpřirozených jevů. Důležité je, že pohádkový příběh není původně vázán na podmínky reálného světa. Příběh samotný není vypravěčem prezentován jako pravdivý a posluchači zpravidla také nevěří, že by se mohl odehrát ve skutečnosti.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pohádka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pohádka ve Wikimedia Commons

Najít výraz Pohádka ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Pohádka na Youtube

Zkusit najít slovo Pohádka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Pohádka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohádka například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pohádka? resp. co znamená Pohádka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pohádka, odpověď na dotaz co je to Pohádka?. Víte např. kdo to je Jindřich Forejt? Znáte a víte kdo je Satan? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.