Co je to?
Výraz, termín, definice slova Apraxie. Co znamená odborný pojem Apraxie z kategorie Psychologie?

Co je to Apraxie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Apraxie

Apraxie je lékařský termín, který označuje ztrátu schopnosti vykonávat běžné životní úkony, každodenní činnosti, stereotypy. Apraxii způsobuje porucha funkcí mozkové kúry, zvláště laloku temenního. Jiné schopnosti – motorika, intelekt i senzorické funkce porušeny nebývají.
Apraxie má více druhů, podle toho, o který druh se jedná, je volena vhodná terapie. Může to být ergoterapie, fyzikální terapie, u řečové apraxie pomáhá logoped a práce se speciálním zrcadlem.


Co je to Apraxie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Apraxie. Co znamená odborný pojem Apraxie z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Apraxie s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Apraxie se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminus technicus, co to je, co znamená, přesný výraz, Psychologie, pojem, wiki, odborný výraz, termín, heslo, slovník, formulace, definice, Apraxie, terminologie, informace, význam


Pojem Apraxie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Apraxie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Apraxie je ztráta schopnosti vykonávat koordinované, účelné a naučené pohyby i přesto, že pacient má fyzickou schopnost takové úkony provést a chce je provádět. To znamená, že existuje rozpor mezi myšlenkou (pacient ví, co by měl udělat) a skutkem (pacient postrádá kontrolu své činnosti). Jde o onemocnění, při kterém pacienti mají výrazné potíže provést určité úkony, když jsou k tomu vyzváni, ale mohou je učinit spontánně bez vyzvání.

Další informační zdroje o slovu Apraxie

Najít slovo Apraxie ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Apraxie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Apraxie na Youtube

Najít pojem Apraxie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Apraxie ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Apraxie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Apraxie například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Apraxie? resp. co to je Apraxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apraxie, odpověď na dotaz co je to Apraxie?. Víte např. kdo to je Vladimir Iljič Lenin? Znáte a víte kdo je Oligarcha? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Apraxie i v jiných kategoriích (než Psychologie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde