Co je to?
Definice výrazu, termínu Apraxie. Co znamená odborný pojem Apraxie z kategorie Psychologie?

Co je Apraxie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Apraxie

Apraxie je lékařský termín, který označuje ztrátu schopnosti vykonávat běžné životní úkony, každodenní činnosti, stereotypy. Apraxii způsobuje porucha funkcí mozkové kúry, zvláště laloku temenního. Jiné schopnosti – motorika, intelekt i senzorické funkce porušeny nebývají.
Apraxie má více druhů, podle toho, o který druh se jedná, je volena vhodná terapie. Může to být ergoterapie, fyzikální terapie, u řečové apraxie pomáhá logoped a práce se speciálním zrcadlem.


Co je to Apraxie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Apraxie. Co znamená odborný pojem Apraxie z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Apraxie? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Apraxie je v kategorii psychologie

Klíčová slova: termín, význam slova, psychologie, odborné názvosloví, přesný výraz, slovo, odborný výraz, přesný význam, slovník, heslo, informace, definice, vysvětlení, definice pojmu, terminologie, psychologie, co je to Apraxie?, význam


Pojem Apraxie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Apraxie?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Apraxie je ztráta schopnosti vykonávat koordinované, účelné a naučené pohyby i přesto, že pacient má fyzickou schopnost takové úkony provést a chce je provádět. To znamená, že existuje rozpor mezi myšlenkou (pacient ví, co by měl udělat) a skutkem (pacient postrádá kontrolu své činnosti). Jde o onemocnění, při kterém pacienti mají výrazné potíže provést určité úkony, když jsou k tomu vyzváni, ale mohou je učinit spontánně bez vyzvání.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít termín Apraxie ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Apraxie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apraxie ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Apraxie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Apraxie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Apraxie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Apraxie například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Apraxie? resp. co přesně znamená slovo Apraxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apraxie, odpověď na dotaz co je to Apraxie?. Víte např. kdo to je Stanislav Zindulka? Znáte a víte kdo je Karel Janeček? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Apraxie hledat i v jiných kategoriích (než psychologie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde