Co je to?
Výraz, termín, definice slova Apraxie. Co znamená odborný pojem Apraxie z kategorie Psychologie?

Co je to Apraxie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Apraxie

Apraxie je lékařský termín, který označuje ztrátu schopnosti vykonávat běžné životní úkony, každodenní činnosti, stereotypy. Apraxii způsobuje porucha funkcí mozkové kúry, zvláště laloku temenního. Jiné schopnosti – motorika, intelekt i senzorické funkce porušeny nebývají.
Apraxie má více druhů, podle toho, o který druh se jedná, je volena vhodná terapie. Může to být ergoterapie, fyzikální terapie, u řečové apraxie pomáhá logoped a práce se speciálním zrcadlem.


Co je to Apraxie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Apraxie. Co znamená odborný pojem Apraxie z kategorie Psychologie?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Apraxie s blízkými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Apraxie se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: terminus technicus, co znamená, význam pojmu, vysvětlení, heslo, definice pojmu, co je to Apraxie?, definice, popis, co to je, slovo, formulace, wiki, psychologie, slovník, odborné názvosloví, psychologie, přesný význam


Pojem Apraxie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Apraxie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Apraxie je ztráta schopnosti vykonávat koordinované, účelné a naučené pohyby i přesto, že pacient má fyzickou schopnost takové úkony provést a chce je provádět. To znamená, že existuje rozpor mezi myšlenkou (pacient ví, co by měl udělat) a skutkem (pacient postrádá kontrolu své činnosti). Jde o onemocnění, při kterém pacienti mají výrazné potíže provést určité úkony, když jsou k tomu vyzváni, ale mohou je učinit spontánně bez vyzvání.

Jiné zdroje informací o pojmu Apraxie

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Apraxie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Apraxie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Apraxie na Youtube

Najít výraz Apraxie ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Apraxie na Google.cz

Hledat termín Apraxie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Apraxie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Apraxie? resp. jaká je definice slova Apraxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apraxie, odpověď na dotaz co je to Apraxie?. Víte např. kdo to je Profesor? Znáte a víte kdo je Karel Janeček? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než psychologie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde