Co je to?
Odborný výraz, definice slova Apraxie. Co znamená pojem Apraxie z kategorie Psychologie?

Co je Apraxie?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Apraxie?

Apraxie je lékařský termín, který označuje ztrátu schopnosti vykonávat běžné životní úkony, každodenní činnosti, stereotypy. Apraxii způsobuje porucha funkcí mozkové kúry, zvláště laloku temenního. Jiné schopnosti – motorika, intelekt i senzorické funkce porušeny nebývají.
Apraxie má více druhů, podle toho, o který druh se jedná, je volena vhodná terapie. Může to být ergoterapie, fyzikální terapie, u řečové apraxie pomáhá logoped a práce se speciálním zrcadlem.


Co je to Apraxie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Apraxie. Co znamená pojem Apraxie z kategorie Psychologie?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Apraxie s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Apraxie se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: pojem, heslo, lexikon, formulace, odborné názvosloví, co to je, informace, význam pojmu, termín, popis, význam, přesný výraz, odborný výraz, psychologie, Apraxie, psychologie, definice, vysvětlení


Pojem Apraxie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Apraxie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Apraxie je ztráta schopnosti vykonávat koordinované, účelné a naučené pohyby i přesto, že pacient má fyzickou schopnost takové úkony provést a chce je provádět. To znamená, že existuje rozpor mezi myšlenkou (pacient ví, co by měl udělat) a skutkem (pacient postrádá kontrolu své činnosti). Jde o onemocnění, při kterém pacienti mají výrazné potíže provést určité úkony, když jsou k tomu vyzváni, ale mohou je učinit spontánně bez vyzvání.

Pro více informací o heslu Apraxie zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Apraxie na Google.cz

Vyhledat termín Apraxie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Apraxie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Apraxie ve Wikizdrojích

Najít pojem Apraxie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Apraxie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Apraxie například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Apraxie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Apraxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apraxie, odpověď na dotaz co je to Apraxie?. Víte např. kdo to je Vlasta Janečková? Znáte a víte kdo je Karel Janeček? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než psychologie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde