Co je to?
Definice výrazu Zádumčivost. Co znamená odborný pojem Zádumčivost z kategorie Psychologie?

Co to je Zádumčivost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Zádumčivost

Zádumčivost je pojmenování pro smutnou až depresívní náladu, označuje se také jako melancholie, splín, trudnomyslnost nebo světabol. Není to oficiální pojem, je často využíván především v literatuře.
Psychologové a psychiatři používají spíše pojem deprese. Jedná se o narušení psychiky, kdy má člověk dlouhodobě omezenou schopnost prožívání hezkých a potěšujících věcí, trpí smutnými náladami, chybí mu motivace, pociťuje beznaděj a osamocenost. Zádumčivost se léčí pomocí antidepresiv.


Co je to Zádumčivost? Význam slova, termín, Definice výrazu Zádumčivost. Co znamená odborný pojem Zádumčivost z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zádumčivost je v sekci Psychologie

Klíčová slova: význam pojmu, názvosloví, wiki, pojem, definice, definice pojmu, význam, co je to Zádumčivost?, význam slova, popis, odborný výraz, synonymum, heslo, Psychologie, přesný význam, Psychologie, co znamená, lexikon


Pojem Zádumčivost je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat pojem Zádumčivost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Zádumčivost ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Zádumčivost na Youtube

Hledat pojem Zádumčivost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Zádumčivost ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zádumčivost ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zádumčivost například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Zádumčivost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Zádumčivost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zádumčivost, odpověď na dotaz co je to Zádumčivost?. Víte např. kdo to je Popleta? Znáte a víte kdo je Psycholog? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.