Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zádumčivost. Co znamená odborný pojem Zádumčivost z kategorie Psychologie?

Co je to Zádumčivost? Význam slova

Co znamená termín Zádumčivost? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Zádumčivost je pojmenování pro smutnou až depresívní náladu, označuje se také jako melancholie, splín, trudnomyslnost nebo světabol. Není to oficiální pojem, je často využíván především v literatuře.
Psychologové a psychiatři používají spíše pojem deprese. Jedná se o narušení psychiky, kdy má člověk dlouhodobě omezenou schopnost prožívání hezkých a potěšujících věcí, trpí smutnými náladami, chybí mu motivace, pociťuje beznaděj a osamocenost. Zádumčivost se léčí pomocí antidepresiv.


Co je to Zádumčivost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zádumčivost. Co znamená odborný pojem Zádumčivost z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Zádumčivost) můžete sdílet s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Zádumčivost patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: terminus technicus, význam, lexikon, názvosloví, pojem, slovo, terminologie, psychologie, přesný význam, termín, vysvětlení, co to je, co znamená, popis, odborné názvosloví, slovník, význam pojmu, psychologie


Pojem Zádumčivost je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat termín Zádumčivost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Zádumčivost na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zádumčivost ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Zádumčivost ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Zádumčivost ve Wikislovníku

Hledat pojem Zádumčivost ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Zádumčivost například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Zádumčivost? resp. co se skrývá pod slovem Zádumčivost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zádumčivost, odpověď na dotaz co je to Zádumčivost?. Víte např. kdo to je Milan Kubek? Znáte a víte kdo je Isaac Newton? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než psychologie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.