Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zádumčivost. Co znamená pojem Zádumčivost z kategorie Psychologie?

Co je Zádumčivost? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Zádumčivost

Zádumčivost je pojmenování pro smutnou až depresívní náladu, označuje se také jako melancholie, splín, trudnomyslnost nebo světabol. Není to oficiální pojem, je často využíván především v literatuře.
Psychologové a psychiatři používají spíše pojem deprese. Jedná se o narušení psychiky, kdy má člověk dlouhodobě omezenou schopnost prožívání hezkých a potěšujících věcí, trpí smutnými náladami, chybí mu motivace, pociťuje beznaděj a osamocenost. Zádumčivost se léčí pomocí antidepresiv.


Co je to Zádumčivost? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zádumčivost. Co znamená pojem Zádumčivost z kategorie Psychologie?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Zádumčivost? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Zádumčivost patří do sekce psychologie

Klíčová slova: lexikon, slovo, terminologie, Zádumčivost, co znamená, pojem, terminus technicus, přesný význam, vysvětlení, formulace, názvosloví, odborný výraz, odborné názvosloví, definice pojmu, popis, co to je, informace, synonymum


Pojem Zádumčivost je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Zádumčivost

Hledat videa s názvem Zádumčivost na Youtube

Vyhledat termín Zádumčivost ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zádumčivost ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Zádumčivost ve Wikislovníku

Vyhledat termín Zádumčivost ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zádumčivost ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Zádumčivost například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už víte co znamená slovo Zádumčivost? resp. co přesně označuje termín Zádumčivost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zádumčivost, odpověď na dotaz co je to Zádumčivost?. Víte např. kdo to je Hamoun? Znáte a víte kdo je Béla Bartók? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než psychologie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.