Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zádumčivost. Co znamená odborný pojem Zádumčivost z kategorie Psychologie?

Co je to Zádumčivost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Zádumčivost?

Zádumčivost je pojmenování pro smutnou až depresívní náladu, označuje se také jako melancholie, splín, trudnomyslnost nebo světabol. Není to oficiální pojem, je často využíván především v literatuře.
Psychologové a psychiatři používají spíše pojem deprese. Jedná se o narušení psychiky, kdy má člověk dlouhodobě omezenou schopnost prožívání hezkých a potěšujících věcí, trpí smutnými náladami, chybí mu motivace, pociťuje beznaděj a osamocenost. Zádumčivost se léčí pomocí antidepresiv.


Co je to Zádumčivost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zádumčivost. Co znamená odborný pojem Zádumčivost z kategorie Psychologie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Zádumčivost je v kategorii psychologie

Klíčová slova: terminologie, význam slova, význam pojmu, psychologie, slovo, vysvětlení, slovník, co to je, pojem, psychologie, definice pojmu, odborné názvosloví, termín, terminus technicus, přesný význam, wiki, přesný výraz, odborný výraz


Pojem Zádumčivost je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Zádumčivost hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít heslo Zádumčivost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Zádumčivost ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Zádumčivost na Youtube

Hledat výraz Zádumčivost ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Zádumčivost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Zádumčivost ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Zádumčivost například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Zádumčivost? resp. co znamená Zádumčivost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zádumčivost, odpověď na dotaz co je to Zádumčivost?. Víte např. kdo to je Lavrentij Pavlovič Berija? Znáte a víte kdo je Alessandro Volta? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je psychologie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.