Co je to?
Definice výrazu Zádumčivost. Co znamená odborný pojem Zádumčivost z kategorie Psychologie?

Co to je Zádumčivost? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Zádumčivost

Zádumčivost je pojmenování pro smutnou až depresívní náladu, označuje se také jako melancholie, splín, trudnomyslnost nebo světabol. Není to oficiální pojem, je často využíván především v literatuře.
Psychologové a psychiatři používají spíše pojem deprese. Jedná se o narušení psychiky, kdy má člověk dlouhodobě omezenou schopnost prožívání hezkých a potěšujících věcí, trpí smutnými náladami, chybí mu motivace, pociťuje beznaděj a osamocenost. Zádumčivost se léčí pomocí antidepresiv.


Co je to Zádumčivost? Význam slova, termín, Definice výrazu Zádumčivost. Co znamená odborný pojem Zádumčivost z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zádumčivost je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: odborné názvosloví, Psychologie, definice, názvosloví, Psychologie, odborný výraz, co je to Zádumčivost?, informace, co znamená, přesný výraz, co to je, lexikon, wiki, formulace, synonymum, pojem, popis, přesný význam


Pojem Zádumčivost je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Zádumčivost v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Zádumčivost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Zádumčivost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Zádumčivost na Youtube

Vyhledat slovo Zádumčivost na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zádumčivost ve Wikimedia Commons

Najít termín Zádumčivost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zádumčivost například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Zádumčivost? resp. co znamená výraz Zádumčivost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zádumčivost, odpověď na dotaz co je to Zádumčivost?. Víte např. kdo to je Pecivál? Znáte a víte kdo je Pasíř? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.