Co je to?
Odborný výraz, definice slova Siri. Co znamená pojem Siri z kategorie Software?

Co je to Siri? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Siri?

Siri je název virtuálního asistenta operačních systémů společnosti Apple. Umí rozpoznávat řeči a odpovídá na otázky. Siri se přizpůsobuje požadavkům uživatele jak jazykově, tak z hlediska preferencí a požadavků na vyhledávání. Pokročilé technologie využívá i pro učení.
Dokáže řídit telefonování, kontroluje informace, plánuje události, ovládá nastavení, pracuje s aplikacemi a nabízí celou řadu dalších funkcí. Stále se vyvíjí a zdokonaluje.


Co je to Siri? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Siri. Co znamená pojem Siri z kategorie Software?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Siri) můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Siri patří do kategorie Software

Klíčová slova: Software, terminus technicus, formulace, přesný význam, co to je, vysvětlení, co znamená, pojem, terminologie, popis, význam slova, význam pojmu, definice pojmu, význam, odborné názvosloví, informace, wiki, přesný výraz


Pojem Siri je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Siri? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Siri je virtuální asistent. Je součástí operačních systémů iOS, watchOS, macOS, iPadOS společnosti Apple Inc. Asistent používá hlasové dotazy a uživatelské rozhraní pro zodpovězení na otázky. Tento software se přizpůsobuje uživatelským jazykům, vyhledáváním a preferencím.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít slovo Siri ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Siri ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Siri na Google.cz

Hledat videa s názvem Siri na Youtube

Hledat výraz Siri ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Siri ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Siri například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Siri? resp. co se skrývá pod slovem Siri? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Siri, odpověď na dotaz co je to Siri?. Víte např. kdo to je Dmitrij Šostakovič? Znáte a víte kdo je Afrodita? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Siri v jiné sekci než Software. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.