Co je to?
Definice výrazu, termínu UNESCO. Co znamená odborný pojem UNESCO z kategorie Politika?

Co je to UNESCO? Význam slova

Co znamená termín UNESCO? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Organizace usilující o mezinárodní spolupráci v oblasti výchovy, vědy a kultury. Spadá pod Organizaci spojených národů a na starosti si bere pět oborů lidské činnosti: vzdělávání, sociální a humanitní vědy, přírodní vědy, kulturu, komunikaci a výměnu informací. Mezinárodní projekty UNESCO se snaží podporovat mírové řešení konfliktů a ochranu lidských práv všude na Zemi, šířit vzdělání, chránit kulturní památky a přírodní bohatství naší planety.


Co je to UNESCO? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu UNESCO. Co znamená odborný pojem UNESCO z kategorie Politika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu UNESCO? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín UNESCO je v kategorii Politika

Klíčová slova: vysvětlení, odborný výraz, heslo, pojem, význam, synonymum, přesný význam, slovník, terminologie, odborné názvosloví, co znamená, UNESCO, lexikon, definice, wiki, Politika, názvosloví, popis


Pojem UNESCO je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín UNESCO? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (anglicky United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization, UNESCO) je jedna z 15 mezistátních odborných organizací (agentur) OSN. Sídlí v Paříži. Organizace má 195 členských zemí, poslední z nich (v tomto případě autonomní území), která je v současnosti v procesu přijetí, je Palestina. Spojené státy americké, Izrael a Kanada zareagovaly pozastavením svých příspěvků této organizaci s tím, že probíhající konflikt má být řešen vyjednáváním. 2. ledna 2019 byla zveřejněna informace, že USA a Izrael z UNESCO vystoupily.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat termín UNESCO ve vyhledávači Qwant

Najít výraz UNESCO ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem UNESCO ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz UNESCO na Google.cz

Vyhledat slovo UNESCO ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo UNESCO ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo UNESCO například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova UNESCO? resp. co označuje slovo UNESCO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu UNESCO, odpověď na dotaz co je to UNESCO?. Víte např. kdo to je Pupkáč? Znáte a víte kdo je Bookmaker? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Politika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.