Co je to?
Definice odborného termínu, slova UNESCO. Co znamená pojem UNESCO z kategorie Politika?

Co je to UNESCO? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu UNESCO

Organizace usilující o mezinárodní spolupráci v oblasti výchovy, vědy a kultury. Spadá pod Organizaci spojených národů a na starosti si bere pět oborů lidské činnosti: vzdělávání, sociální a humanitní vědy, přírodní vědy, kulturu, komunikaci a výměnu informací. Mezinárodní projekty UNESCO se snaží podporovat mírové řešení konfliktů a ochranu lidských práv všude na Zemi, šířit vzdělání, chránit kulturní památky a přírodní bohatství naší planety.


Co je to UNESCO? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova UNESCO. Co znamená pojem UNESCO z kategorie Politika?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín UNESCO se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: termín, politika, slovo, význam slova, názvosloví, synonymum, definice, lexikon, informace, politika, co to je, slovník, definice pojmu, co znamená, co je to UNESCO?, pojem, význam pojmu, vysvětlení


Pojem UNESCO je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu UNESCO dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (anglicky United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization, UNESCO) je jedna z 15 mezistátních odborných organizací (agentur) OSN. Sídlí v Paříži. Organizace má 195 členských zemí, poslední z nich (v tomto případě autonomní území), která je v současnosti v procesu přijetí, je Palestina. Spojené státy americké, Izrael a Kanada zareagovaly pozastavením svých příspěvků této organizaci s tím, že probíhající konflikt má být řešen vyjednáváním. 2. ledna 2019 byla zveřejněna informace, že USA a Izrael z UNESCO vystoupily.

Další informační zdroje

Vyhledat výraz UNESCO ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem UNESCO na Youtube

Najít termín UNESCO ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem UNESCO ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem UNESCO na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo UNESCO ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo UNESCO například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste zjistili co znamená UNESCO? resp. co se přesně ukrývá za slovem UNESCO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu UNESCO, odpověď na dotaz co je to UNESCO?. Víte např. kdo to je Ajťák? Znáte a víte kdo je Karel Roden? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je politika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.