Co je to?
Definice výrazu, termínu Chudokrevnost. Co znamená odborný pojem Chudokrevnost z kategorie Nemoce?

Co je to Chudokrevnost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Chudokrevnost

Chudokrevnost se nazývá také anémie. Jedná se o snížení koncentrace hemoglobinu v krvi pod normu, která se určuje podle věku a podle pohlaví. Snižuje se tak schopnost krve dodávat tkáním dostatek kyslíku. Důvodem pro vznik chudokrevnosti je porucha tvorby červených krvinek nebo jejich zrychlený zánik.
Příznaky bývají zvýšená únava, závratě, poruchy soustředění, dušnost, bledost, bušení srdce a další. Chudokrevnost se zjišťuje při rozboru krve. Příčiny vzniku mohou být různé, porucha krvetvorby, chronická krvácení, poruchy DNA, kmenových buně , kostní dřeně a mnoho dalších příčin. Léčba se řídí podle zjištěných příčin chudokrevnosti, většinou se podávají léky se zvýšeným obsahem železa.


Co je to Chudokrevnost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Chudokrevnost. Co znamená odborný pojem Chudokrevnost z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Chudokrevnost s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Chudokrevnost se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, odborný výraz, význam slova, přesný význam, formulace, definice pojmu, odborné názvosloví, slovo, co znamená, terminus technicus, synonymum, terminologie, Nemoce, popis, wiki, názvosloví, lexikon, pojem


Pojem Chudokrevnost je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Chudokrevnost můžete dozvědět následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Chudokrevnost neboli anémie je stav, při kterém je v krvi snížena koncentrace hemoglobinu pod normu stanovenou podle věku a pohlaví. V důsledku toho je snížena schopnost krve dodávat kyslík tkáním. Příčinou anémie je porušená tvorba červených krvinek, nebo jejich zvýšený zánik.

Odkazy na jiné weby

Hledat heslo Chudokrevnost ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chudokrevnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chudokrevnost ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Chudokrevnost na Youtube

Zkusit najít slovo Chudokrevnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Chudokrevnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chudokrevnost například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Chudokrevnost? resp. co znamená slovo Chudokrevnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chudokrevnost, odpověď na dotaz co je to Chudokrevnost?. Víte např. kdo to je Horský vůdce? Znáte a víte kdo je Robert Čásenský? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.