Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chudokrevnost. Co znamená odborný pojem Chudokrevnost z kategorie Nemoce?

Co je to Chudokrevnost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Chudokrevnost?

Chudokrevnost se nazývá také anémie. Jedná se o snížení koncentrace hemoglobinu v krvi pod normu, která se určuje podle věku a podle pohlaví. Snižuje se tak schopnost krve dodávat tkáním dostatek kyslíku. Důvodem pro vznik chudokrevnosti je porucha tvorby červených krvinek nebo jejich zrychlený zánik.
Příznaky bývají zvýšená únava, závratě, poruchy soustředění, dušnost, bledost, bušení srdce a další. Chudokrevnost se zjišťuje při rozboru krve. Příčiny vzniku mohou být různé, porucha krvetvorby, chronická krvácení, poruchy DNA, kmenových buně , kostní dřeně a mnoho dalších příčin. Léčba se řídí podle zjištěných příčin chudokrevnosti, většinou se podávají léky se zvýšeným obsahem železa.


Co je to Chudokrevnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chudokrevnost. Co znamená odborný pojem Chudokrevnost z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Chudokrevnost? Pak se o tuto stránku podělte s rodinou a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Chudokrevnost je v kategorii nemoce

Klíčová slova: termín, význam pojmu, informace, vysvětlení, Chudokrevnost, přesný výraz, definice, přesný význam, odborný výraz, slovo, terminologie, pojem, názvosloví, popis, definice pojmu, heslo, wiki, nemoce


Pojem Chudokrevnost je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chudokrevnost? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Chudokrevnost neboli anémie je stav, při kterém je v krvi snížena koncentrace hemoglobinu pod normu stanovenou podle věku a pohlaví. V důsledku toho je snížena schopnost krve dodávat kyslík tkáním. Příčinou anémie je porušená tvorba červených krvinek, nebo jejich zvýšený zánik.

Další informační zdroje

Hledat slovo Chudokrevnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Chudokrevnost ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Chudokrevnost ve Wikizdrojích

Zkusit najít Chudokrevnost ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Chudokrevnost na Google.cz

Hledat videa s názvem Chudokrevnost na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Chudokrevnost například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte jaká je definice termínu Chudokrevnost? resp. co vlastně znamená slovo Chudokrevnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chudokrevnost, odpověď na dotaz co je to Chudokrevnost?. Víte např. kdo to je Banksy? Znáte a víte kdo je Katy Perry? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.