Co je to?
Odborný výraz, definice slova Chudokrevnost. Co znamená slovo Chudokrevnost z kategorie Nemoce?

Co je Chudokrevnost? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Chudokrevnost

Chudokrevnost se nazývá také anémie. Jedná se o snížení koncentrace hemoglobinu v krvi pod normu, která se určuje podle věku a podle pohlaví. Snižuje se tak schopnost krve dodávat tkáním dostatek kyslíku. Důvodem pro vznik chudokrevnosti je porucha tvorby červených krvinek nebo jejich zrychlený zánik.
Příznaky bývají zvýšená únava, závratě, poruchy soustředění, dušnost, bledost, bušení srdce a další. Chudokrevnost se zjišťuje při rozboru krve. Příčiny vzniku mohou být různé, porucha krvetvorby, chronická krvácení, poruchy DNA, kmenových buně , kostní dřeně a mnoho dalších příčin. Léčba se řídí podle zjištěných příčin chudokrevnosti, většinou se podávají léky se zvýšeným obsahem železa.


Co je to Chudokrevnost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Chudokrevnost. Co znamená slovo Chudokrevnost z kategorie Nemoce?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Chudokrevnost) můžete sdílet s rodinou a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Chudokrevnost patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: Chudokrevnost, co to je, lexikon, význam, popis, názvosloví, význam slova, nemoce, wiki, význam pojmu, heslo, slovník, synonymum, vysvětlení, odborný výraz, terminologie, odborné názvosloví, definice pojmu


Pojem Chudokrevnost je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chudokrevnost? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Chudokrevnost neboli anémie je stav, při kterém je v krvi snížena koncentrace hemoglobinu pod normu stanovenou podle věku a pohlaví. V důsledku toho je snížena schopnost krve dodávat kyslík tkáním. Příčinou anémie je porušená tvorba červených krvinek, nebo jejich zvýšený zánik.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat výraz Chudokrevnost ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Chudokrevnost na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chudokrevnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Chudokrevnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Chudokrevnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Chudokrevnost ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Chudokrevnost například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Chudokrevnost? resp. jaká je definice termínu Chudokrevnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chudokrevnost, odpověď na dotaz co je to Chudokrevnost?. Víte např. kdo to je Steven Seagal? Znáte a víte kdo je Jiří Hynek? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Chudokrevnost i v jiných kategoriích (než nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.