Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chudokrevnost. Co znamená odborný pojem Chudokrevnost z kategorie Nemoce?

Co je to Chudokrevnost? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Chudokrevnost?

Chudokrevnost se nazývá také anémie. Jedná se o snížení koncentrace hemoglobinu v krvi pod normu, která se určuje podle věku a podle pohlaví. Snižuje se tak schopnost krve dodávat tkáním dostatek kyslíku. Důvodem pro vznik chudokrevnosti je porucha tvorby červených krvinek nebo jejich zrychlený zánik.
Příznaky bývají zvýšená únava, závratě, poruchy soustředění, dušnost, bledost, bušení srdce a další. Chudokrevnost se zjišťuje při rozboru krve. Příčiny vzniku mohou být různé, porucha krvetvorby, chronická krvácení, poruchy DNA, kmenových buně , kostní dřeně a mnoho dalších příčin. Léčba se řídí podle zjištěných příčin chudokrevnosti, většinou se podávají léky se zvýšeným obsahem železa.


Co je to Chudokrevnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chudokrevnost. Co znamená odborný pojem Chudokrevnost z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Chudokrevnost s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Chudokrevnost se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: lexikon, přesný význam, nemoce, význam slova, odborné názvosloví, definice, termín, co to je, wiki, přesný výraz, terminologie, slovník, heslo, popis, význam, odborný výraz, terminus technicus, názvosloví


Pojem Chudokrevnost je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Chudokrevnost dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chudokrevnost neboli anémie je stav, při kterém je v krvi snížena koncentrace hemoglobinu pod normu stanovenou podle věku a pohlaví. V důsledku toho je snížena schopnost krve dodávat kyslík tkáním. Příčinou anémie je porušená tvorba červených krvinek, nebo jejich zvýšený zánik.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Chudokrevnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Chudokrevnost ve Wikislovníku

Najít termín Chudokrevnost na Google.cz

Hledat heslo Chudokrevnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Chudokrevnost ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Chudokrevnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chudokrevnost například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Chudokrevnost? resp. co znamená Chudokrevnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chudokrevnost, odpověď na dotaz co je to Chudokrevnost?. Víte např. kdo to je Hypochondr? Znáte a víte kdo je Marian Jurečka? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nemoce Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.