Co je to?
Definice výrazu, termínu Chudokrevnost. Co znamená odborný pojem Chudokrevnost z kategorie Nemoce?

Co je to Chudokrevnost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Chudokrevnost?

Chudokrevnost se nazývá také anémie. Jedná se o snížení koncentrace hemoglobinu v krvi pod normu, která se určuje podle věku a podle pohlaví. Snižuje se tak schopnost krve dodávat tkáním dostatek kyslíku. Důvodem pro vznik chudokrevnosti je porucha tvorby červených krvinek nebo jejich zrychlený zánik.
Příznaky bývají zvýšená únava, závratě, poruchy soustředění, dušnost, bledost, bušení srdce a další. Chudokrevnost se zjišťuje při rozboru krve. Příčiny vzniku mohou být různé, porucha krvetvorby, chronická krvácení, poruchy DNA, kmenových buně , kostní dřeně a mnoho dalších příčin. Léčba se řídí podle zjištěných příčin chudokrevnosti, většinou se podávají léky se zvýšeným obsahem železa.


Co je to Chudokrevnost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Chudokrevnost. Co znamená odborný pojem Chudokrevnost z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Chudokrevnost s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Chudokrevnost patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: význam slova, slovník, odborný výraz, vysvětlení, definice, Chudokrevnost, co znamená, terminus technicus, lexikon, Nemoce, Nemoce, synonymum, formulace, termín, slovo, co to je, názvosloví, odborné názvosloví


Pojem Chudokrevnost je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Chudokrevnost?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chudokrevnost neboli anémie je stav, při kterém je v krvi snížena koncentrace hemoglobinu pod normu stanovenou podle věku a pohlaví. V důsledku toho je snížena schopnost krve dodávat kyslík tkáním. Příčinou anémie je porušená tvorba červených krvinek, nebo jejich zvýšený zánik.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Chudokrevnost ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Chudokrevnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Chudokrevnost na Google.cz

Hledat heslo Chudokrevnost ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chudokrevnost ve Wikimedia Commons

Najít termín Chudokrevnost ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Chudokrevnost například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Chudokrevnost? resp. co přesně označuje termín Chudokrevnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chudokrevnost, odpověď na dotaz co je to Chudokrevnost?. Víte např. kdo to je Bolek a Lolek? Znáte a víte kdo je Publicista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.