Co je to?
Definice výrazu, termínu Chudokrevnost. Co znamená odborný pojem Chudokrevnost z kategorie Nemoce?

Co je to Chudokrevnost? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Chudokrevnost?

Chudokrevnost se nazývá také anémie. Jedná se o snížení koncentrace hemoglobinu v krvi pod normu, která se určuje podle věku a podle pohlaví. Snižuje se tak schopnost krve dodávat tkáním dostatek kyslíku. Důvodem pro vznik chudokrevnosti je porucha tvorby červených krvinek nebo jejich zrychlený zánik.
Příznaky bývají zvýšená únava, závratě, poruchy soustředění, dušnost, bledost, bušení srdce a další. Chudokrevnost se zjišťuje při rozboru krve. Příčiny vzniku mohou být různé, porucha krvetvorby, chronická krvácení, poruchy DNA, kmenových buně , kostní dřeně a mnoho dalších příčin. Léčba se řídí podle zjištěných příčin chudokrevnosti, většinou se podávají léky se zvýšeným obsahem železa.


Co je to Chudokrevnost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Chudokrevnost. Co znamená odborný pojem Chudokrevnost z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Chudokrevnost sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Chudokrevnost je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, slovo, význam pojmu, význam slova, význam, synonymum, pojem, formulace, co znamená, Nemoce, vysvětlení, odborný výraz, heslo, přesný význam, definice, Chudokrevnost, informace


Pojem Chudokrevnost je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chudokrevnost? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chudokrevnost neboli anémie je stav, při kterém je v krvi snížena koncentrace hemoglobinu pod normu stanovenou podle věku a pohlaví. V důsledku toho je snížena schopnost krve dodávat kyslík tkáním. Příčinou anémie je porušená tvorba červených krvinek, nebo jejich zvýšený zánik.

Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz Chudokrevnost ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Chudokrevnost na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chudokrevnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Chudokrevnost na Youtube

Najít heslo Chudokrevnost ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chudokrevnost ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Chudokrevnost například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Chudokrevnost? resp. co to je Chudokrevnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chudokrevnost, odpověď na dotaz co je to Chudokrevnost?. Víte např. kdo to je Marek Wollner? Znáte a víte kdo je Publicista? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.