Co je to?
Definice výrazu, termínu Volební právo. Co znamená odborný pojem Volební právo z kategorie Právo?

Co je to Volební právo? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Volební právo?

Volební právo je druh občanského práva, který zaručuje občanům účast ve volbách do orgánů státní správy a samosprávy, popřípadě do různých funkcí. Může se jednat o aktivní volební právo, kdy občan mlže volit, a pasivní volební právo, kdy občan může být volen a smí kandidovat.
Rozlišuje se všeobecné volební právo, kdy smí volit svéprávní občané od určitého věku, aniž by byl omezován kvůli původu, pohlaví, rase, náboženství. Právo rovné zaručuje stejnou váhu každému hlasu, právo tajné znamená, že volič nemusí prozrazovat, komu dal hlas. Volba také může být přímá či nepřímá.


Co je to Volební právo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Volební právo. Co znamená odborný pojem Volební právo z kategorie Právo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Volební právo s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Volební právo je v kategorii Právo

Klíčová slova: význam, co znamená, názvosloví, definice pojmu, odborný výraz, definice, slovo, vysvětlení, formulace, význam slova, význam pojmu, terminus technicus, wiki, Volební právo, slovník, přesný význam, informace, popis


Pojem Volební právo je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Volební právo dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Volební právo znamená právo občanů účastnit se voleb do státních a samosprávných orgánů a funkcí. Rozlišuje se přitom volební právo aktivní, které znamená, že občan smí volit, a volební právo pasivní, které znamená, že občan smí kandidovat a být volen.

Více informací o slovu Volební právo doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít výraz Volební právo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Volební právo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Volební právo na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Volební právo ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Volební právo ve Wikislovníku

Hledat termín Volební právo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Volební právo například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Volební právo? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Volební právo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Volební právo, odpověď na dotaz co je to Volební právo?. Víte např. kdo to je Jan Rosák? Znáte a víte kdo je Podčlověk? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Volební právo i v jiných kategoriích (než Právo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.