Co je to?
Definice výrazu, termínu Grand Slam. Co znamená odborný pojem Grand Slam z kategorie Sport?

Co je to Grand Slam? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Grand Slam?

Grand Slam je výraz užívaný především ve sportu. V tenise označuje vítězství ve čtyřech nejdůležitějších turnajích, Těchto vítězství musí být dosaženo v průběhu jednoho roku, popřípadě musí následovat v řadě za sebou. Grand Slam v golfu znamená také zvítězit ve čtyřech nejdůležitějších turnajích a také v časovém období jednoho roku.
Termín používají i baseballisté a softballisté. Jde o označení homerunu v momentě, kdy všechny mety v poli obsadili běžci. Pojem je znám i z bridže, kde se jedná o licitaci a následující uhrání veškerých zdvihů jedné hry. Termínem Grand Slam se označovala i obří letecká puma.


Co je to Grand Slam? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Grand Slam. Co znamená odborný pojem Grand Slam z kategorie Sport?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Grand Slam patří do sekce Sport

Klíčová slova: definice pojmu, co je to Grand Slam?, terminologie, co znamená, slovník, vysvětlení, význam slova, lexikon, názvosloví, přesný výraz, přesný význam, význam, význam pojmu, Sport, formulace, wiki, informace, definice


Pojem Grand Slam je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Grand Slam? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Grand Slam, v počeštěné podobě také často grandslam, je nejvyšší kategorie mužského a ženského profesionálního okruhu v tenise, která v jedné sezóně zahrnuje čtyři turnaje – anglicky nazývané také jako „majory“: Australian Open, French Open (Roland Garros), Wimbledon a US Open.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Grand Slam na Youtube

Najít výraz Grand Slam ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Grand Slam ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Grand Slam ve Wikizdrojích

Najít termín Grand Slam ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Grand Slam ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Grand Slam například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Grand Slam? resp. jaký je přesný význam slova Grand Slam? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Grand Slam, odpověď na dotaz co je to Grand Slam?. Víte např. kdo to je Petr Smejkal? Znáte a víte kdo je Masový vrah? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Sport). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.